Wypożyczalnia samochodów Puerto del Rosario

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Puerto del Rosario za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Puerto del Rosario.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Puerto del Rosario

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Fuerteventura
  4. Wypożyczalnia samochodów Puerto del Rosario
EasyTerra Wynajem Samochodów Puerto del Rosario jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Puerto del Rosario

Wypożyczalnia samochodów Puerto del Rosario
Wypożyczalnia samochodów Puerto del Rosario

Wprowadzenie

Puerto del Rosario to stolica jednej z Wysp Kanaryjskich, Fuerteventura. Do 1956 roku miasto nosiło mniej prozaiczną nazwę: Puerto Cabras (Kozi port). Miasto samo w sobie nie jest szczególnie atrakcyjne, jednak piękne plaże i suchy, trudny przypominający pustynię klimat na wyspie przyciąga wielu turystów każdego roku. Na wyspie mieści się blisko 150 plaż składających się zarówno z dobrego białego piasku jak i czarnych wulkanicznych kamieni. 

Ludność

Około 20000 ludzi mieszka w Puerto del Rosario.

Położenie

Puerto del Rosario znajduje się na wschodnim wybrzeżu Fuerteventura. Jeden z wielu popularnych centrów turystycznych, Caleta de Fuste, leży na południu miasta.

Gospodarka

Turystyka jest głównym źródłem przychodu w lokalnej gospodarce. Ponadto hodowla bydła jest ważnym filarem i jest bardzo widoczna na wyspie; kozy hodowane dla mleka i na mięso pasą się wszędzie. Uprawia się również pomidory i ziemniaki, które później są eksportowane przez port i lotnisko w Puerto del Rosario.

Lotniska

Lotnisko znajduje się 5 kilometrów na południe od Puerto del Rosario oraz w pobliżu centrum turystycznego Caleta de Fuste. Do lotniska Aeropuerto de Fuerteventura można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem. Zarówno ze stolicy jak i z Fuste musisz podążać FV-2 (z południa na północ). Lotnisko leży bezpośrednio przy drodze. Zjazdy na lotnisko są dobrze oznakowane.

Transport publiczny

Pomiędzy stolicą i głównymi miejscami turystycznymi kursują połączenia autobusowe. Na przykład kursuje linia autobusowa z Puerto del Rosario na lotnisko Correlejo, Caleta de Fuste, Morro del Jable i Cotillo. Nie ufaj bezgranicznie oficjalnym tabelom odjazdów i przyjazdów! Spytaj mieszkańców o rozkład jazdy autobusów.

Ruch miejski i parkowanie

Puerto del Rosario posiada bardzo regularny układ ulic i dlatego nie trudno jest znaleźć swoją drogę w mieście. Autostrada (FV-3) biegnie na północ, zachód i południe miasta, łącząc miasto z dwiema głównymi drogami na wyspie FV-1 (północ Puerto del Rosario) i FV-2 (południe miasta). Sieć autostrad na Fuerteventura jest dobra, jednak mniejsze drogi w górach są żwirowe, brudne i pełne dziur. Prowadź ostrożnie na tych drogach.

Parkowanie w dowolnym miejscu praktycznie nie stanowi problemu. Zapamiętaj, że zabronione jest parkowanie obok krawężników z żółtymi liniami (oznaczają miejsca, gdzie musisz zapłacić za parkowanie).

Hotele

Stolica posiada ograniczony dostęp do zakwaterowań, jednak reszta wyspy jest dobrze zaopatrzona w hotele i domki letniskowe, chociaż cena za nie nie wszystkim odpowiada. Zakwaterowanie dla turystów chcących zaoszczędzić praktycznie nie istnieje. Wyspa nie została do tej pory tak rozbudowana jak na przykład Gran Canaria. Domki letniskowe mogą być położone daleko (jednak są one naprawdę piękne!). Wypożyczony samochód będzie Ci wtedy niezastąpiony.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu informacji o Puerto Del Rosario polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Puerto del Rosario

EasyTerra Wynajem Samochodów Puerto del Rosario porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Hiszpania, ale w mieście innym niż Puerto del Rosario, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Hiszpania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Hiszpania chciałabyś wypożyczyć samochód.