• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny
Potrzebujesz pomocy?
+48 221 244 139
Godziny otwarcia

Wypożyczalnia samochodów Hiszpania

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Hiszpania za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Hiszpania

EasyTerra Wynajem Samochodów Hiszpania jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Hiszpania

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Hiszpania.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczny
Kompaktowy
Średni
Standardowy
Full-size
Luksusowy
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Elektryczny

Ostatnie oceny

Klienci oceniają nas na 8.5/10 w 453 recenzjach

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Hiszpania?

Hiszpania – Kiedy wynajem samochodu klasy mini jest najtańszy?

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad to najtańszy miesiąc na wynajem samochodu mini. Średnia cena to /dzień. Przez pozostałą część roku średnia cena to /dzień za wynajem samochodu. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc wynajmu samochodu mini w tym miejscu (Hiszpania), zapłacisz średnio /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad to najtańszy miesiąc na wynajem samochodu klasy ekonomicznej. Średnia cena to /dzień. Przez pozostałą część roku zapłacisz średnio /dzień za wynajem samochodu. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc wynajmu samochodu ekonomicznego w tym miejscu (Hiszpania), zapłacisz średnio /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - Kiedy najtaniej wynająć samochód klasy kompaktowej?

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu klasy kompakt. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień jest najbardziej popularnym miesiącem, w którym można wynająć samochód klasy kompakt w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - Kiedy najtaniej wynająć samochód klasy średniej?

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu klasy średniej. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień jest najbardziej popularnym miesiącem, w którym można wynająć samochód klasy średniej w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - W jakim okresie można najtaniej wypożyczyć samochód w klasie standardowej?

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu klasy standard. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena za wynajem samochodu wynosi /dzień. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc na wynajem samochodu klasy standard w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania – Kiedy wynajem samochodu typu full-size jest najtańszy ?

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu klasy full-size. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień jest najbardziej popularnym miesiącem, w którym można wynająć samochód klasy full-size w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - Kiedy jest najlepszy czas, aby najtaniej wynająć samochód luksusowy?

W tym miejscu docelowym (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu klasy luksusowej. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień to najbardziej popularny miesiąc, w którym można wynająć samochód klasy luksusowej w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania – Kiedy wynajem kombi jest najtańszy?

W tej lokalizacji (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem kombi. Średnia cena wynosi dziennie. W pozostałych okresach roku średnia cena wynosi dziennie. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc na wynajem kombi w tej lokalizacji, średnia cena wynosi dziennie. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - W jakim okresie można najtaniej wypożyczyć SUV-a?

W tym miejscu (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu klasy SUV. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień jest najbardziej popularnym miesiącem, w którym można wynająć samochód klasy SUV w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - W jakim okresie można najtaniej wypożyczyć samochód kompaktowy?

W (Hiszpania) Listopad jest najlepszym miesiącem, aby najtaniej wynająć samochód klasy MPV. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Maj jest najbardziej popularnym miesiącem, w którym można wynająć samochód klasy MPV w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

W (Hiszpania) Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem minibusa. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień jest najpopularniejszym miesiącem, w którym można wynająć minibus w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - Kiedy najtaniej wynająć samochód sportowy?

W tej lokalizacji (Hiszpania), Listopad jest najtańszym miesiącem na wynajem samochodu sportowego. Średnia cena wynosi dziennie. W pozostałym okresie roku średnia cena wynosi dziennie. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc, w którym można wynająć samochód sportowy w tej lokalizacji, średnia cena to wynosi dziennie. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - W jakim okresie można najtaniej wypożyczyć kabriolet?

W tym miejscu (Hiszpania) Listopad to najtańszy miesiąc na wynajem kabrioletu. Średnia cena to %theapestMonthAveragePricePerDay%/dzień. Przez pozostałą część roku średnia cena to /dzień. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc wynajmu kabrioletu w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania - Kiedy jest najlepszy czas, aby najtaniej wynająć sedana?

W tym miejscu (Hiszpania) Maj to najtańszy miesiąc na wynajem sedana. Średnia cena to %theapestMonthAveragePricePerDay%/dzień. Przez pozostałą część roku średnia cena wynosi /dzień. Wrzesień to najpopularniejszy miesiąc wynajmu sedana w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Hiszpania – Kiedy wynajem samochodu dostawczego jest najtańszy?

W (Hiszpania) Maj jest najlepszym miesiącem, aby najtaniej wynająć samochód typu van pasażerski. Średnia cena to /dzień. W pozostałej części roku średnia cena wynosi /dzień. Kwiecień to najbardziej popularny miesiąc, w którym można wynająć samochód typu van pasażerski w tym miejscu, średnia cena to /dzień. W celu zapewnienia szerokiego wyboru i najlepszych cen zalecamy rezerwację wynajmowanego samochodu z dużym wyprzedzeniem. Czekanie do ostatniej chwili może wiązać się z ograniczonymi opcjami i wyższymi cenami.

Punkty wynajmu samochodów w Hiszpania

EasyTerra Wynajem Samochodów porównuje ceny wynajmu samochodów w poniższych destynacjach.

La Savina Corralejo Costa Calma Morro Jable Puerto del Rosario Costa Meloneras Las Palmas de Gran Canaria Maspalomas Playa del Inglés Portoryko Tarajalillo Ibiza Portinatx Sant Antoni de Portmany Santa Eulària des Riu La Gomera San Sebastián de la Gomera Breña Baja Los Cancajos Santa Cruz de la Palma Arrecife Costa Teguise Playa Blanca Puerto del Carmen Alcudia Cala d'Or Cala Millor Can Picafort Magaluf Paguera Palma de Mallorca Playa de Muro Port d'Alcudia Port de Sóller Santa Ponsa Ciutadella Mahon Costa Adeje Granadilla de Abona Playa de las Américas Puerto Cruz San Cristóbal de La Laguna
Inne miasta
Acantilados de los Gigantes Aguiles Albacete Alcalá de Henares Alcázar de San Juan Alcobendas Alcorcón Algeciras Alguaire Alicante Almeria Antequera Arganda del Rey Avila Aviles Badajoz Badalona Bahía Feliz Barcelona Benalmadena Benavente Benicarlo Benidorm Bilbao Burgos Caceres Cala Ratjada Calpe Cangas de Onis Carballo Castellon Chiclana Chiclana de la Frontera Ciudad Real Conil de la Frontera Coslada Denia El Hierro Elche Estepona Ferrol Figueras Fuengirola Fuenlabrada Fuenterrabía Gandia Gijon Girona Granollers Grenada Guadalajara Huelva Huesca Irun Islantilla Jaen Jerez de la Frontera Kadyks Kartagena Kordowa La Coruna La Linea La Secuita Las Rozas Las Rozas de Madrid Leon Lerida Linares Llanes Lleida Lloret De Mar Logrono Lorca Los Cristianos Lugo Madryt Majadahonda Malaga Malgrat de Mar Manresa Marbella Martorell Massanassa Mataró Melilla Merida Mojacar Móstoles Murcia Nerja Orense Oviedo Pájara Palencia Pamplona Pinto Plasencia Ponferrada Pontevedra Puerto de las Nieves Puertollano Reus Roquetas de Mar Rota Rubí S'illot Sabadell Sagunto Salamanca Salou San Pedro De Alcantara San Sebastian San Sebastián de los Reyes Sant Boi de Llobregat Sant Joan d'Alacant Santa Cruz Santander Santiago de Compostela Santo Tomas Saragossa Segovia Sewilla Sitges Soria Sotogrande Talavera de la Reina Tarragona Tarrasa Teruel Toledo Torrejón de Ardoz Torrelavega Torremolinos Torrevieja Tres Cantos Tudela Ubeda Valladolid Vic Vigo Viladecans Vilanova i la Geltru Vitoria Walencja Zamora
Wypożyczalnia samochodów Hiszpania

Informacja o lokalizacji dla Hiszpania

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Hiszpania, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 342 punktów odbioru w Hiszpania. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Hiszpania znajduje się w południowo-zachodniej części Europy i jest popularnym celem urlopowym dla rzeszy turystów. Kraj słynie ze wspaniałych plaż a także historycznych miast z nietuzinkową architekturą. Krajobraz jest zróżnicowany a temperatury przyjemne. W pewnej mierze coraz większy napływ turystów przyczynił się do tego, że Hiszpania stała się jedną z najważniejszych gospodarek na świecie.

Historia

W prehistorii Hiszpania była zamieszkiwana przez wielu ludzi. Rzymianie zdołali podbić prawie cały Półwysep Iberyjski. Zdobyli ten kraj w II p.n.e. i rządzili nim aż do V w.n.e. Wizygoci (plemię germańskie) przejęli władzę, aby być wkrótce zostać pokonanymi przez Maurów (muzułmanów z Afryki). Rzymski wpływ jest do tej pory bazą dla hiszpańskiej kultury.

W okresie rządów Maurów, wytworzyła się mauretańsko-hiszpańska kultura, której centrum było miasto Cordoba. Wpływ muzułmański jest do tej pory obecny na południu Hiszpanii. Chrześcijanie chcieli przejąć Hiszpanię i doszło do tego ostatecznie w wyniku długotrwałego procesu. W 1212 roku, Maurowie zostali pokonani, ale ich kultura zaczęła współistnieć z chrześcijańską. Dopiero w 1492 roku Hiszpania została ponownie zjednoczona, a żydzi i muzułmanie przeszli na chrześcijaństwo lub byli zmuszeni opuścić kraj. Ponad 120,000 osób wyjechało wówczas z Hiszpanii.

Podobnie jak Portugalia, Hiszpania przedsięwzięła wiele wypraw odkrywczych. W 1492 roku, Krzysztof Kolumb płynący pod banderą korony hiszpańskiej, odkrył obiecaną ziemię Ameryki. Podczas panowania Habsburgów w XVI wieku, Hiszpania stała się potęgą światową. Karol V objął swym panowaniem wiele państw. W XVII wieku (Hiszpański Złoty Wiek), królestwo zarządzało europejskimi państwami (takimi jak Holandia oraz Belgia), a także innymi znajdującymi się innych częściach kuli ziemskiej, w tym Argentyną, Chile czy Filipinami.

Po Złotym Wieku, Hiszpania zaczęła chylić się ku upadkowi. Kraj był nękany inflacją oraz uczestnictwem w licznych wojnach. Powoli tracił swe kolonie i międzynarodową siłę. Upadek niegdyś potężnego imperium dał początek silnej autokrytyce. To był trudny czas politycznej niestabilności, biedy oraz różnic regionalnych. Ostatecznie, ta sytuacja zaprowadziła do dyktatury generała Francisco Franco. Hiszpania stała się republiką. Franco sympatyzował z nazistowskimi Niemcami oraz faszystowskimi Włochami. Pomimo to generał zdołał utrzymać prawie neutralną postawę w trakcie II wojny światowej. 

W 1947 roku Franco przywrócił demokrację. Król został wybrany. W 1955 roku Hiszpania stała się członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ten fakt zakończył okres lat izolacji. W latach 60-tych XX wieku hiszpańska gospodarka zaczęła się gwałtownie rozwijać i kraj stopniowo zaczął ulegać transformacji w kierunku nowoczesnego, uprzemysłowionego państwa z kwitnącym sektorem turystycznym. W 1975 roku generał Franco umarł, a Juan Carlos I został nowym królem Hiszpanii. W 1978 roku podjął kroki celem ustanowienia w Hiszpanii demokracji parlamentarnej. W latach 80-tych, włączając Katalonię i Kraj Basków, inne regiony uzyskały autonomię. Dla ETA, organizacji baskijskiego ruchu wyzwoleńczego było to niewystarczające i znalazło swe odzwierciedlenie w licznych atakach terrorystycznych.

W 1982 roku Hiszpania stała się członkiem NATO, a w 1986 roku została przyjęta do Wspólnoty Europejskiej (WE). Radykalizm nacjonalistyczny ETA dalej przysparzał problemów. W 1998 roku doszło do zawarcia rozejmu z ETA. Rok później sytuacja wróciła do stanu sprzed zawarcia układu. Międzynarodowy terroryzm także przyczynił do wzrostu paniki. W 2004 roku Madryt stał się ofiarą licznych ataków bombowych. Początkowo, ETA była obarczana winą za te zamachy. Jednakże, najprawdopodobniej al-Qaeda stała za tymi atakami ze względu na fakt, iż Hiszpania wysłała swoje oddziały do Iraku. Po tych wydarzeniach hiszpańscy żołnierze zostali wycofani z Iraku.

Społeczeństwo i kultura

Hiszpania ma ponad 40 milionów mieszkańców. Kraj jest stosunkowo słabo zaludniony i większość ludzi mieszka w zurbanizowanych ośrodkach lub wzdłuż linii brzegowej. Ze względu na okupację przez wiele nacji, ludność Hiszpanii jest bardzo heterogeniczna. Ich przodkami są m.in. Iberowie, Rzymianie, Wizygoci, Berberowie, Celtowie czy Wandalowie. W północno-wschodniej części państwa mieszkają Katalończycy a na północnym-zachodzie Galicjanie oraz Baskowie. Ponadto, kraj ten zamieszkiwany jest przez ludność cygańską. Od latach 80-tych XX wieku wielu imigrantów przeniosło się do Hiszpanii. Wielu z nich przybyło z Ameryki Południowej, Afryki czy Europy Wschodniej. Olbrzymi napływ imigrantów przyczynił się do dalszego rozwoju hiszpańskiej gospodarki.

Oficjalnym językiem Hiszpanii jest kastylijski, bardziej znany jako "hiszpański". To język romański na który wpływ miała łacina jak również inne języki. Regionalne języki takie jak kataloński, galicyjski, baskijski czy aranes są również uznawanymi językami. Te oficjalne języki regionalne są używane do tej pory na dużych obszarach kraju. Poza tymi językami, istnieje także mnogość dialektów. W strefach turystycznych zagraniczni rezydenci, ale również pracownicy z branży turystycznej i sami turyści, mówią także po niemiecku i angielsku.

Rzymskokatolicyzm jest religią dominującą. Ponad 80% mieszkańców jest wyznania rzymskokatolickiego. Ten wysoki odsetek jest po części pokłosiem dyktatury generała Franco, która zmuszała ludzi do przejścia na chrześcijaństwo. Wielu ludzi jest oficjalnie katolikami, ale nie uczęszcza na msze regularnie. Obecnie, coraz mniej Hiszpanów czuje więź z Kościołem. Ponad 4 miliony nie posiada już żadnej relacji z religią, a ponadto kraj zamieszkuje 800,000 muzułmanów. Pomimo oporu Kościoła rzymskokatolickiego w stosunku do małżeństw jednopłciowych, większość społeczeństwa hiszpańskiego zagłosowała za ich legalizacją. To pokazuje, iż wpływ Kościoła niknie. Obszary rolnicze pozostają w tym zakresie w tyle za strefami zurbanizowanymi. Ludność tych pierwszych nadal podróżuje do miejsc świętych.

Obecna hiszpańska kultura pochodzi od kultury rzymskiej. Jednakże, kultura hiszpańska nie jest jednolita. Różne (a czasem pół-autonomiczne) regiony często posiadają swój język i kulturę. Częściej niż rzadziej, ludzie czują się równie silnie związani z ich regionalną kulturą jak i z narodową. Hiszpanie są znani jako ludzie przyjaźni. Mają wiele świąt narodowych, które celebrowane są z wielkim entuzjazmem. Pomimo protestów, nadal kultywowane są walki byków. Kraj posiada również wielu znanych artystów. Architekt Antonio Gaudí stał się sławny na całym świecie. Większość ludzi słyszało także o malarzach takich jak Pablo Picasso czy Salvador Dalí.

Sytuacja polityczna

Hiszpania jest monarchią konstytucyjną. W 1975 roku, Juan Carlos został Królem Hiszpanii. Hiszpański parlament składa się z dwóch izb: Izby Deputowanych oraz Kongresu. Kongres składa się z 350 członków, którzy są wybierani na cztery lata. Obywatele mogą głosować po ukończeniu 18 roku życia. Senat ma 259 przedstawicieli, którzy są mianowani przez poszczególne prowincje. Kongres wybiera premiera rządu. José Luis Rodriguez Zapatero jest aktualnie premierem Hiszpanii. Jego partia, Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE), wygrała wybory w 2004.

W praktyce, Hiszpania może być postrzegana jako federacja autonomicznych społeczności. Władza jest zdecentralizowana. Różne społeczności i regiony mają np. własną edukację czy system ochrony zdrowia. Nawet prawo może się różnić w zależności od regionu. Wiele regionów chce większej niezależności niż ta, którą posiadają obecnie. Ten stan odnosi się przede wszystkim do obszarów zdominowanych przez partie narodowe. Dobrym przykładem jest tu Kraj Basków.

Hiszpania była pierwszym krajem w Unii Europejskiej (EU), który przeprowadził referendum w sprawie Konstytucji Europejskiej. Większość Hiszpanów miała pozytywny stosunek do potencjalnej, przyszłej Konstytucji UE. Jednak, dokument nie został przyjęty. Wiele innych krajów UE odrzuciło go.

Gospodarka

W Hiszpanii, uprzemysłowienie nastało stosunkowo późno. Przez dłuższy czas, kraj był przede wszystkim rolniczy. Od lat 50-tych XX wieku przemysł zaczął się rozwijać. Sektor usług także zaczął się rozrastać znacząco. Szczególnie duże dochody przynosi tutaj turystyka.

Dzięki szybkiemu wzrostowi gospodarczemu, struktura zawodowa kraju uległa zmianie. Biorąc pod uwagę, że w przeszłości 50% ludności pracowało w rolnictwie, teraz jest to niewielki procent (7%). Na terenie całego kraju produkuje się zboże, ale także wino i oliwę, które są ważnymi produktami na eksport. Ponadto, kraj eksportuje owoce cytrusowe, kukurydzę, len, tytoń oraz bawełnę.

Najważniejsze gałęzie przemysłu są zlokalizowane, m.in. w Barcelonie, Madrycie, Valencji, Vizcayi i Saragossie. Szczególnie rafineria ropy naftowej, produkcja substancji chemicznych, środków transportu czy sprzętu elektrycznego należy do głównych gałęzi przemysłu Hiszpanii. Niemcy, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Włochy oraz Stany Zjednoczone są najważniejszymi partnerami w wymianie handlowej. 

Hiszpania urosła do rangi jednej z najsilniejszych gospodarek w Europie. PKB per capita, przewidywana długość życia a także jego jakość są bardzo wysokie. Kraj jest przodującym członkiem Unii Europejskiej. W 1999 roku, Hiszpania była jednym z pierwszych krajów, które przyjęły euro jako swoją walutę. Czas rządów premiera Aznara był okresem liberalnej prywatyzacji oraz deregulacji. Gospodarka skorzystała na tym, a bezrobocie upadło. Obecny premier Rodriguez Zapatero chce zachęcić do innowacji, badań i rozwoju. Ponadto, chce walczyć z oszustwami i zmniejszyć interwencję rządu.

Geografia i klimat 

Hiszpania znajduje się w południowo-zachodniej części Europy i wraz z Portugalią tworzy Półwysep Iberyjski. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 505,990 kilometrów kwadratowych. Madryt jest stolicą kraju. Francja, Portugalia oraz Moroko (oddzielone przez Cieśninę Gibraltarską) to państwa sąsiadujące. Hiszpania ma łącznie ponad 5000 km linii brzegowej. Grupa wysp, Baleary, Wyspy Kanaryjskie czy Pitiuzy należą do Hiszpanii, tak jak Ceuta i Melilla (dwie hiszpańskie enklawy w Moroku).

Hiszpańskie terytorium jest zdominowane przez wysokie płaskowyże oraz łańcuchy górskie takie jak Pireneje czy Sierra Nevada. Wiele rzek zaczyna swój bieg na terenach górskich. Przykładem morze być Tag (Tajo), Ebro czy Duero. Madryt jest najwyżej położoną stolicą w Europie. Mulhacén to najwyższy szczyt hiszpańskiego terytorium kontynentalnego. Ta góra znajduje się w paśmie górskim Sierra Nevada i liczy 3,482 metrów wysokości. Jedynie niziny znajdują się blisko wybrzeża, np. w Andaluzji. Te są nazywane andaluzyjskimi równinami. Morze Śródziemne, Zatoka Biskajska oraz Ocean Atlantycki stanowią linię brzegową Hiszpanii.

Ze względu na nieregularny krajobraz, klimat nie jest jednolity. Istnieją duże różnice w klimacie w różnych częściach Hiszpanii. W centrum kraju panuje klimat umiarkowany. Zimy są zimne, a lata gorące. Podczas lat, temperatury mogą wzrosnąć nawet do 40 stopni Celsjusza. Na wschodzie Hiszpanii, na wybrzeżu, klimat jest śródziemnomorski. Lata są ciepłe i suche, a zimy łagodne. Pada tam niewiele deszczu. Północna część ma umiarkowany klimat morski. Lata są chłodnawe a zimy łagodne. Występują stosunkowo duże opady deszczu a krajobraz jest zielony. Lata nie są zbyt gorące a zimy są chłodne. Wyspy Kanaryjskie mają klimat subtropikalny. Tam słońce świeci cały rok. Latem, średnia temperatura wynosi 27 stopni Celsjusza, a w pozostałej części roku temperatura wynosi około 22 stopni. To sprawia, że wyspy te są bardzo popularną destynacją urlopową dla wielu turystów.

Ruch uliczny oraz infrastruktura 

Hiszpania posiada ponad 100 lotnisk. Istnieją co najmniej 33 lotniska, które oferują międzynarodowe połączenia lotnicze. Ważne porty lotnicze to Barajas w Madrycie oraz Lotnisko w Barcelonie. Państwowa firma operuje połączeniami narodowymi oraz międzynarodowymi. Inne ważne międzynarodowe lotniska w Hiszpanii to, między innymi, Lotnisko w Alicante, Lotnisko w GironieLotnisko w Maladze, Lotnisko w Sevilli, Lotnisko w Walencji.

Hiszpańska sieć kolei jest obsługiwana przez państwową firmę RENFE. Całkowita sieć to blisko 1300 km torów. W porównaniu z resztą Europy, bilety kolejowe są tanie. Połączenia kolejowe istnieją praktycznie między wszystkimi miastami w Hiszpanii. Pociągi podróżują ze średnią prędkością 200 km na godzinę co oznacza, że można dotrzeć do miejsca docelowego szybko. W wielu miastach, można również podróżować metrem. W Hiszpanii działa wiele firm autobusowych, publicznych oraz prywatnych. Jakość usług jest często wysoka. Między dużymi miastami połączenia są dobre, natomiast na obszarach wiejskich nie kursuje zbyt dużo autobusów. W niedziele jest ich jeszcze mniej. Podróż autobusem jest często tańsza i stosunkowo wygodna.

Wiele hiszpańskich autostrad posiada bramki poboru opłat. Sieć hiszpańskich dróg liczy w sumie 317,000 kilometrów, z czego 2,000 zostały dobudowane niedawno. Główna autostrada biegnie z Francji aż do Alicante. Ludzie jeżdżą po prawej stronie drogi.

Barcelona, Valencja, Palma de Mallorca, Malaga, Kadyks, Las Palmas oraz Teneryfa to główne porty Hiszpanii. Transmediterranea jest najważniejszym przewoźnikiem promowym. Promy płyną między innymi na Baleary, do północnej Afryki oraz na Wyspy Kanaryjskie.

Strefa czasowa

Hiszpania leży w strefie czasu GMT +1 (CET). Wyspy Kanaryjskie oraz Portugalia znajdują się w strefie GMT. Podczas lata, zegary przesuwane są o jedną godzinę do przodu. 

Jedzenie i picie

Nie tylko krajobraz i klimat są zróżnicowane. Hiszpańska kuchnia oferuje olbrzymią różnorodność i łączy sobie wpływy wielu kultur. Każdy region posiada swoje specjalności. Produkty, które są stosowane w całym kraju to wino, ser, jarzyny, ryż oraz warzywa. Paella jest słynnym daniem z ryżu i owoców morza. Hiszpańskie tortillas (ziemniaczane omlety) oraz Gazpachio (zimna zupa pomidorowa) są również jedzone na świecie. Tapas to hiszpańskie specjały. To małe przekąski które oficjalnie są serwowane między obiadem a kolacją. Za granicą, tapas także się przyjęły i wielu krajach istnieją tzw. bary z tapas. Hiszpańskie posiłki są często proste, ale jakość jest wysoka a jedzenie świeże.

Hiszpania jest znana ze swoich wybornych win. Typowym winem jest na przykład Sangria (wino owocowe). Ponadto, Rioja jest serwowana wszędzie. Wielu Hiszpanów pije tanie wino stołowe do posiłków. Innym bardzo znanym napojem hiszpańskim jest Horchata (mleczny napój) oraz Clara (piwo zmieszane z lekkim napojem). Generalnie hiszpańskie piwa nie są zbyt mocne. W Hiszpanii można zakupić zarówno hiszpańskie jak i zagraniczne piwa.

Przyjętym zwyczajem jest spożywanie dwóch ciepłych posiłków dziennie. Obiad je się ok. godziny 15, natomiast kolację nawet o 21. Warto wziąć to pod uwagę przy poszukiwaniu restauracji. Napiwki są zwykle wliczone w cenę rachunku. Jest jednak dobrym zwyczajem pozostawić drobny napiwek na stole.

Zakwaterowanie

Ze względu na dużą ilość turystów, istnieją hotele odpowiadające różnorodnym wymaganiom. Jakość hoteli jest rozsądna i często wiąże się z ciepłym przyjęciem. Wczasowicze mogą wybierać w bardzo skromnych ale też niemal luksusowych opcjach zakwaterowania. Hostele młodzieżowe oferują względnie tanie zakwaterowanie. Sama Hiszpania nie posiada wielu hosteli, ale ich liczba jest wystarczająca w większych miastach. Ponadto, istnieje możliwość wynajmu prywatnych lub komercyjnych domków wczasowych. "Parador" to unikatowa opcja zakwaterowania w Hiszpanii. Tego rodzaju miejsca noclegowe są zwykle własnością państwa i pozwalają na bliskie zapoznanie się z tradycyjną kulturą hiszpańską. "Paradores" są często ulokowane w bardzo pięknych okolicach, czasem w historycznych ale też nowoczesnych budynkach.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania dokładniejszej informacji na temat Hiszpanii, zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących linków:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  90 km/h
 • Język
  Spanish
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczny

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Rentbycar
 • Autos Menorca
 • Goldcar Key'n Go
 • Alamo
 • Hiper Rent a Car
 • Ownerscar
 • KeyGo Rent
 • Leasys
 • Enterprise
 • TopCar
 • Wiber Rent a Car
 • National Car Rental
 • Hertz
 • Flizzr
 • Gobycar
 • Thrifty
 • Dollar Rent a Car
 • Avis
 • Orlando Rent a Car
 • Budget
 • Keddy By Europcar
 • Sixt
 • Centauro
 • Nizacars
 • Europcar
 • FireFly Car Rental
 • Clickrent
 • Drivalia
 • Turisprime
 • Record Rent a Car
 • Rhodium Car Rental
 • Goldcar
 • InterRent
 • Everycar
 • EECAR
 • OK Mobility
 • K10 Rentacar
 • Canarias Rent a car
 • Autos Aguirre
 • Exclusive GO
 • Rentalk50
 • ACE Rent A Car
 • Touring Cars
 • CITROEN
 • McRent
 • Carwiz rent a car
 • Payless Car Rental
 • offUgo
 • Rent a star
 • SurPrice car rentals
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania