Wypożyczalnia samochodów Heraklion

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Heraklion za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Heraklion.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Heraklion

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Grecja
  3. Wypożyczalnia samochodów Kreta
  4. Wypożyczalnia samochodów Heraklion
EasyTerra Wynajem Samochodów Heraklion jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Heraklion

Wypożyczalnia samochodów Heraklion
Wypożyczalnia samochodów Heraklion

Wprowadzenie

Heraklion to stolica greckiej wyspy Krety. Dla turystów miasto to jest pierwszym punktem widokowym wyspy tuż po przylocie. W mieście i na jego obrzeżach wciąż znajduje się wiele przedmiotów przypominających nam o przeszłości.  W samym mieście na przykład znajdują się fortyfikacje, które zostały zbudowane przez Wenecjan. Trochę na południe leży kompleks pałacowy Knossos, gdzie legendarny król Minos miał swoje kwatery. Artefakty, które zostały odkryte i umieszczone w miejskim muzeum archeologicznym. 

Ludność

Heraklion liczy około 150000 mieszkańców co czyni z niego piąte największe miasto w Grecji.

Położenie

Heraklion znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy na Morzu Śródziemnym, 100 kilometrów na zachód od Grecji kontynentalnej i 300 kilometrów na północ od Libii.

Gospodarka

Miasto jest komercyjnym centrum Krety. Port odgrywa ważną rolę w eksporcie produktów takich jak oliwki, oliwa z oliwek, owoce cytrusowe, pomidory i ser. Przemysł miejski składa się głównie z zakładów zajmujących się przetwórstwem lub pakowaniem tych produktów. Rolnictwo i zwierzęta hodowlane były głównym źródłem przychodu aż do pojawienia się turystyki w latach 70-tych XX wieku. Obecnie turystyka jest głównym źródłem dochodu. Kreta przyciąga 2 miliony turystów każdego roku z czego większość przybywa do Heraklionu.

Lotniska

Pięć kilometrów na wschód od Heraklionu znajduje się najważniejsze międzynarodowe lotnisko Krety, Nikosa Kazantzakisa. Jest to zatłoczone lotnisko, które obsługuje wiele lotów, szczególnie w trakcie w okresie letnim. Kursują regularne loty na inne greckie wyspy oraz Grecję kontynentalną. Transavia utrzymuje bezpośrednie połączenie z Amsterdamem. Droga, która prowadzi na lotnisko nazywa się Karou.
Inne międzynarodowe lotnisko na Krecie, Daskalogiannisa, znajduje się w pobliżu Chanii, 140 kilometrów na zachód od Heraklionu.

Transport publiczny

Znajdują się tu dwa dworce autobusowe. Z dworca A (na przeciwko portu) odjeżdżają lokalne autobusy oraz autobusy kursujące do kompleksu pałacowego Knossos oraz na lotnisko, jak również na północne wybrzeże i miejsc na zachodzie Krety. Te autobusy odjeżdżają często i według rozkładu jazdy. Dla innych kierunków podróży musisz udać się na dworzec B, który znajduje się po zachodniej stronie centrum miasta, w pobliżu starego muru miejskiego.

Ponadto znajdziesz tu nie tylko połączenia promowe z innymi greckimi wyspami i Grecją kontynentalną ale także do Haify (Izrael) i Aleksandrii (Egipt).

Ruch miejski i parkowanie

Ludzie w Grecji mają inny styl jazdy niż ten, do którego przywykłeś. Czasami wygląda na to, że sygnalizacja świetlna kierująca ruchem drogowym i znaki drogowe mają charakter czysto dekoracyjny niż wskazywanie co jest a co nie jest dozwolone. Pamiętaj o tym! Na przykład: zielone światło nie oznacza, że ruch miejski nie będzie płynął zewsząd w twoją stronę. Na jednokierunkowych drogach możesz napotkać samochody jadące w złym kierunku.

Wiele dróg nie było remontowanych od lat co oznacza, że mogą być śliskie nawet przy suchych warunkach pogodowych. Ponadto możesz napotkać stado owiec i kóz. Podstawową zasadą jazdy po Krecie jest: zawsze oczekiwać nieoczekiwanego. Na drogach poza miastami limit prędkości wynosi 90 km/h.

Centrum Heraklionu jest dość małe. Zostaw swój samochód w hotelu lub na jednym z parkingów wokół starego miejskiego muru i podążaj dalej pieszo. Jeśli zdecydujesz się pojechać samochodem do centrum miasta to w pobliżu starego miasta i parku El Greko znajdują się miejsca parkingowe.

Hotele

W Heraklionie znajduje się wiele hoteli. W szczytowym okresie gorąco polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. Poza sezonem najprawdopodobniej znajdziesz wolne miejsce kiedy przyjedziesz do miasta. Można również wynająć apartamenty zarówno na krótszy jak i dłuższy okres.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Heraklionie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Heraklion

EasyTerra Wynajem Samochodów Heraklion porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Lotniska w centrum

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Grecja, ale w mieście innym niż Heraklion, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Grecja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Grecja chciałabyś wypożyczyć samochód.