Wypożyczalnia samochodów La Palma

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w La Palma za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w La Palma.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów La Palma

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów La Palma
EasyTerra Wynajem Samochodów La Palma jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla La Palma

Wprowadzenie

La Palma jest jedną z Wysp Kanaryjskich. Dzięki lokalnym deszczom, La Palma jest dużo bardziej zielona niż inne wyspy i dlatego też nazywana jest "La Isla Verde" (zieloną wyspą) lub "La Isla Bonita" (piękna wyspa). La Palma ma bardzo bogatą florę. Woda z gór jest transportowana do wiosek oraz farm dzięki duktom stworzonym ze skał i kamieni.

Tak jak reszta Wysp Kanaryjskich, La Palma ma pochodzenie wulkaniczne. Wysokie szczyty znajdują się na północy oraz wschodzie wyspy, w tym El Roque de los Muchachos (2,426 m.), Pico de la Cruz (2,351 m.), Piedra Llana (2,321 m.) oraz Pico de la Nieve (2,239 m.). Na północ od tego wulkanicznego łańcucha znajduje się głęboki wąwóz Caldera de Taburiente, który jest wynikiem procesów erozyjnych. Na krawędzi tego wąwozu znajduje się międzynarodowy punkt obserwacji gwiazd.

La Palma przyciąga dużo mniejszą ilość turystów niż Teneryfa oraz Gran Canaria. Ma to związek przede wszystkim z faktem, iż na wyspie jest mało plaż a życie nocne praktycznie nie istnieje. Turyści, którzy przybywają na wyspę są wabieni szczególnie nierównym ukształtowaniem terenu i zróżnicowanym krajobrazem.

Ludność

Wyspa posiada około 85,000 mieszkańców, z których poand połowa mieszka w dwóch głównych miejscowościach: około 18,000 mieszka w stolicy Santa Cruz de la Palma na wschodnim wybrzeżu, natomiast 20,000 ludzi rezyduje w Los Llanos de Ariadne, które znajduje się na zachodnim wybrzeżu.

Położenie

La Palma jest najbardziej wysuniętą na północ wyspą z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa ma długość 50 kilometrów oraz szerokość 25 kilometrów (północ). Stolica Santa Cruz znajduje się w zatoce na wschodnim wybrzeżu i zbudowana jest na zboczach krateru wulkanicznego.

Gospodarka

Przez długi czas, rolnictwo było podstawą tutejszej ekonomii. Do dziś, banany, trzcina cukrowa, winogrona oraz tytoń są uprawiane na wyspie. Ponadto, leśnictwo oraz rybołówstwo dostarcza stanowisk pracy dla dość znaczącej liczby osób. Po boomie turystycznym, który rozpoczął się w latach 70-tych, jest ono największym źródłem dochodów.

Lotniska

Lotnisko La Palma znajduje się osiem kilometrów na południe od Santa Cruz. Można się do niego łatwo dostać droga LP-138, najszerszą drogą na La Palma. Z portu odlatuje wiele lotów czarterowych do europejskich państw na północy kontynentu. Ponadto, istnieją regularne połączenia lotnicze do sąsiednich Wysp Kanaryjskich, do portugalskiej Madery oraz miast takich jak Madryt, BarcelonaParyż oraz Mediolan. Parkowanie na La Palma jest darmowe. Między portem lotniczym a niektórymi centrami turystycznymi istnieją darmowe połączenia autobusowe.

Transport publiczny

Transport publiczny na La Palma opiera się głównie na autobusach, które łączą główne miejsca na wyspie. Zwykle przyjeżdżają one co pół godziny i na czas. Ceny są trochę wyższe niż na kontynentalnej części Hiszpanii, ale nadal tańsze niż na północy Europy. Kierowcy nie znają w ogóle lub prawie nie znają języków. Rada: pozdrów kierowcę autobusu po hiszpańsku a wtedy będzie ci bardzo pomocny, na przykład pozwoli ci wysiąść z autobusu we właściwym miejscu.

Z zatoki Santa Cruz odpływają promy do innych Wysp Kanaryjskich.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Między stolicą oraz lotniskiem istnieje droga dwupasmowa. To jedyna "duża" droga na wyspie. La Palma jest górzystą wyspą i w związku z tym reszta tras jest z reguły wąska, kręta i biegnąca przez wzgórza i doliny. To wszystko sprawia, iż widoki są wspaniałe, ale musisz pamiętać, aby nie zatrzymywać samochodu celem podziwiania tych widoków.

Główne drogi są utwardzone, w przeciwieństwie do pozostałych. Na tych ostatnich musisz uważać na luźno spadające odłamki skalne - szczególnie w trakcie i po deszczu. Ponadto, jezdnia może być niekiedy zajęta przez ludzi, kozy oraz psy. Dotyczy to przede wszystkim mniej uczęszczanych dróg. W takiej sytuacji dostosuj swoją prędkość. Jednocześnie pamiętaj, iż szybka jazda nigdy nie jest dobrym pomysłem, jeśli niespodziewane rzeczy mogą się zdarzyć.

Hotele

Przy rezerwacji hotelu warto wziąć pod uwagę, iż zachodnia część wyspa ma dużo przyjemniejszy klimat niż ta wschodnia. Jednakże, na wschodzie warto wspomnieć o dużym kompleksie turystycznym - Los Cancajos - między stolicą oraz lotniskiem. W większych miejscowościach takich jak Santa Cruz oraz Los Llanos również znajdziesz hotele. Wiele osób woli wynająć domek ("casitas"). Niektóre z tzw. casitas są ulokowane w niesamowitych okolicach, ale przez to często nie można do nich dotrzeć korzystając z transportu publicznego. Oznacza to, iż wypożyczenie samochodu jest najlepszą opcją jeśli myślicie o przemieszczaniu się na wyspie.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat La Palma, zachęcamy do skorzystania z Google, oraz następujących linków.

Wszystkie miasta w La Palma

EasyTerra Wynajem Samochodów La Palma porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: