Wypożyczalnia samochodów Zurych

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Zurych za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Zurych

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Szwajcaria
  3. Zurych
EasyTerra Wynajem Samochodów Zurych jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Zurych

Wypożyczalnia samochodów Zurych
Wypożyczalnia samochodów Zurych

Wprowadzenie

Zürich jest największym miastem w Szwajcarii i niektórzy myślą, że jest jej stolicą. Tak naprawdę to Berno jest stolicą Szwajcarii. Jednakże Zürich jest komercyjną i kulturową stolicą Szwajcarii. Sklepowicze mogą sobie dogodzić, jednak muszą mieć ze sobą gruby portfel.

Ludność

Miasto posiada 350000 mieszkańców. Zürich jest sercem zurbanizowanego obszaru nad jeziorem Zürich. Obszar w całości liczy około miliona mieszkańców. 

Położenie

Zürich znajduje się na północy Szwajcarii i na północny zachód od długiego i wąskiego jeziora Zürich w miejscu, gdzie wpływa rzeka Limmat. Lindenhof znajduje się na zachodnim brzegu rzeki Limmat i tworzy centrum historyczne miasta.

Gospodarka

Zürich to serce finansowe Szwajcarii, które w wciąż stanowi prominentną pozycję w świecie finansów. Główne kwatery dużych banków i firm ubezpieczeniowych znajdują się w mieście, włącznie z UBS, Credit Suisse i Swiss Re. Szwajcarska giełda papierów wartościowych mieści się w Zürichu.

Wiele międzynarodowych korporacji, przyciąganych przez niskie podatki w Szwajcarii znajduje się w Zürichu, włączając Google, Microsoft, ABB Ltd., General Motors i IBM.

Oprócz sektora usług istnieje niewielki przemysł (głównie maszyn budowlanych) w Zürichu.

Lotniska

Pełna nazwa lotniska to Flughafen Zürich-Kloten i jest to największe lotnisko w Szwajcarii. Lotnisko znajduje się 12 kilometrów na północny wschód od miasta przy autostradzie A 20.

Transport publiczny

Transport publiczny to idealny środek transportu w Zürichu. Istnieje ściśle współpracująca sieć tramwajów i trolejbusów, które kursują z dużą częstotliwością.

Ponadto znajduje się tu szybka kolej podmiejska S-Bahn, która stanowi idealny środek transportu do odległych miejsc, jak na przykład popularne średniowieczne miasta Stein i Rhein. Możesz również skorzystać z usług promu na jeziorze Zürich i rzece Limmat. W lecie kursują często, podczas gdy w zimie większość promów nie oferuje swoich usług.

Ruch miejski i parkowanie

Jak w przypadku innych wielkich miast tak i tu mogą występować trudności w znalezieniu miejsca do parkowania na ulicach Zürichu. Na wielu ulicach można parkować tylko na krótki okres czasu z użyciem specjalnego dysku parkingowego, który wkłada się za przednią szybę. Parkowanie na większości ulic w centrum jest płatne. Na szczęście w mieście zajduje się wiele parkingów oraz istnieje elektroniczny system, który wskazuje Ci parkingi posiadające wolne miejsca.

Ponadto miasto jest węzłem autostradowym. A1 łączy Zürich z Genewą i Bernem. A3 wiedzie do Bazylei a A4 prowadzi do Schaffhausen.

Hotele

Zürich, który jest finansowym centrum Szwajcarii nie cierpi z powodu braku hoteli, szczególnie w kategorii hoteli ekskluzywnych. Stawki są dość wysokie. Podróżujący, którzy chcą płacić mniejszą sumę mogą skorzystać z kilku pól namiotowych po południowej stronie miasta.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Zürichu polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Zurych

EasyTerra Wynajem Samochodów Zurych porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Szwajcaria, ale w mieście innym niż Zurych, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Szwajcaria stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Szwajcaria chciałabyś wypożyczyć samochód.