Wypożyczalnia samochodów Cagliari

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Cagliari za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Cagliari

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Sardynia
  4. Cagliari
EasyTerra Wynajem Samochodów Cagliari jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Cagliari

Wypożyczalnia samochodów Cagliari
Wypożyczalnia samochodów Cagliari

Wprowadzenie

Cagliari jest stolicą włoskiej wyspy Sardynii. Sardyńska nazwa miasta, Casteddu, dosłownie oznacza "Zamek". Miasto jest bardzo stare, z osadami z czasów bytności Fenicjan. W trakcie historii, Cagliari było wielokrotnie polem walk, których ślady można odnaleźć do dziś.

Cagliari jest głównym miejscem wycieczek po Sardynii i wynajęcie tam samochodu może okazać się bardzo pomocne jako, że wiele miejsc na wyspie można odwiedzić podróżując autem. 

Ludność

Samo miasto posiada 160,000 mieszkańców, ale jeśli dodamy do niego okoliczne miejscowości uzyskamy w sumie liczbę miliona osób.

Położenie

Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką Cagliari, i jednocześnie jest dość górzystą miejscowością. Na północny-zachód od Cagliari leży masyw górski z najwyższym szczytem: Punta Serpeddi (1,069 m).

Gospodarka

Rybołówstwo jest od wieków głównym zajęciem gospodarczym. Cagliari chlubi się największym rybim targiem oraz wieloma firmami przetwarzającymi ryby. Ponadto, będąc jednym z największych portów przyjmujących kontenery na Morzu Śródziemnym, odgrywa ono ważną rolę w przeładunku towarów.

Port Cagliari jest również wykorzystywany przy eksporcie soli i betonu.

Tiscali, jeden z największych dostawców usług internetowych, posiada swoją główną siedzibę właśnie w Cagliari.

Turystyka ma olbrzymie znaczenie dla lokalnej gospodarki. Cagliari samo w sobie jest piękną, historyczną miejscowością, ale również miejscem wypoczynkowym dla reszty Sardynii.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Cagliari-Elmas znajduje się na północny-zachód od miasta wzdłuż autostrady SS130. Lotnisko obsługuje ponad 2.5 miliona pasażerów rocznie.

Transport publiczny

Cagliari posiada doskonały system transportu publicznego. 30 linii autobusowych wyjeżdża z placu Matteotti (dworzec kolejowy) i idealnie łączy się z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi. Ponadto, miejscowe władze działają na rzecz rozbudowy sieci dróg oraz kolei podziemnej. Pierwsza linia z Piazza Repubblica do Monserrato już działa. Po zakończeniu prac, miasto powinno posiadać 4 trasy podziemne dla samochodów i pociągów.

Istnieje wiele połączeń autobusowych oraz pociągowych między miastami oraz wioskami w Sardynii.

Promy na włoską część kontynentalną, do Sycylii oraz do tunezyjskiej stolicy Tunisu odpływają z zatoki miasta.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Część starego miasta jest przeznaczona tylko dla spacerowiczów. Pomimo tego, że inne ulice są dostępne samochodem, z reguły są one bardzo wąskie i jednokierunkowe. Najlepiej zaparkować swój samochód przy zatoce i zwiedzać resztę miasta pieszo.

Hotele

Cagliari oferuje wielką różnorodność w zakresie zakwaterowania, od prostych bed & breakfasts do luksusowych hoteli. Większość hoteli znajduje się w tzw. Marinie czyli nad wybrzeżem. W okresie letnim musisz zarezerwować swój pokój przed przyjazdem. Biuro informacji turystycznej może podać ci listę osób, które wynajmują pokoje.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Cagliari, zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Cagliari

EasyTerra Wynajem Samochodów Cagliari porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Cagliari, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.