Wypożyczalnia samochodów Turyn

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Turyn za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Turyn.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Turyn

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Turyn
EasyTerra Wynajem Samochodów Turyn jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Turyn

Wypożyczalnia samochodów Turyn
Wypożyczalnia samochodów Turyn

Wprowadzenie

Turyn jest centrum gospodarczym i przemysłowym północnych Włoch. Od 1562 roku aż do 1792 roku Turyn był stolicą Księstwa Sabaudii. Wiele bogato zdobionych barokowych budynków z tego okresu przetrwało do dziś, takich jak Palazzo Reale, Armeria Reale, Biblioteca Reale i Duomo ze słynnym Całunem Turyńskim. W zimie miasto stanowi bazę narciarską dla otaczających miasto terenów. W 2006 roku miasto gościło Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Ludność

Miasto liczy 900000 mieszkańców, jednakże dodając przedmieścia liczba osób mieszkających na obszarze całej aglomeracji wynosi 2,2 miliona.

Położenie

Turyn znajduje się na północnym zachodzie Włoch u podstaw Alp, które leżą na zachodzie i północy miasta. Miasto znajduje się nad rzeką Po. Trzy inne rzeki przepływają przez miasto: Dora Riparia, Stura di Lanzo i Sangone. Turyn posiada klimat kontynentalny z mroźnymi zimami i gorącymi latami. Deszcz pada głównie na wiosnę i na jesieni.

Gospodarka

Miasto stanowi ważne centrum przemysłowe. Oprócz słynnej fabryki FIAT-a, Lancia również produkowana jest w Turynie oraz wiele innych części samochodowych jest tutaj wytwarzanych. Lavazza - producent kawy posiada swoje główne biura w Turynie. Równie słynni producenci czekolad takich jak Ferrero, Caffarel i Peyrano mają swoje placówki w mieście.

Innymi ważnymi sektorami gospodarki są przemysły tekstylny i finansowy. W ostatnich kilku latach Turyn skupiony był bardziej na przemyśle zaawansowanych technologii (głównie IT). Jeden z największych na świecie gigantów telekomunikacyjnych Telecom Italia ma swoje biura w Turynie.

Lotniska

Nowoczesne międzynarodowe lotnisko Aeroporto di Torino-Caselle “Sandro Pertini” nazwane po byłym prezydencie Włoch (od 1978 roku do 1985 roku) znajduje się 15 kilometrów na północ od miasta. 

Transport publiczny

Turyn posiada doskonałą sieć transportu publicznego składającą się z linii autobusowych, tramwajowych i linii metra. Metro zostało zbudowane na Igrzyska Olimpijskie w 2006 roku. Obecnie linia biegnie między Porto Nuova (główna stacja kolejowa) i Collegno. W kilku następnych latach system metra zostanie rozbudowany do Lignotto na południu miasta. Osiem linii tramwajowych oraz dobrze ponad 100 linii autobusowych zabierze Cię, gdzie tylko będziesz chciał w obrębie miasta. Bilety ważne są przez 70 minut i można z nich korzystać we wszystkich środkach transportu. Można je kupić w kioskach i parkometrach. 

Ruch miejski i parkowanie

Aby poradzić sobie z dużym ruchem miejskim w centrum miasta stworzono ograniczone strefy. Może to sprawiać pewne problemy ponieważ są strefy, które są w pełni wolne od samochodów, kiedy utrzymują zakazy tylko w określone godziny, kilka ulic ma ograniczone pasy ruchu, z czego niektóre są ograniczone tylko w określonym czasie.

Tak czy inaczej, najlepiej będzie jeśli zaparkujesz samochód na ulicy (w tak zwanych niebieskich strefach), na parkingu lub w parkingu piętrowym.

Hotele

Turyn posiada szeroki zakres ofert hoteli od luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli do przyjaznych domków gościnnych i zakwaterowań typu bed & breakfast (łóżko i śniadanie). Aby przyciągnąć turystów, Turyn często oferuje specjalne promocje na pakiety turystyczne. Więcej informacji dostępnych jest w Biurze Turystycznym na Via Maria Vittoria. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Turynie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Turyn

EasyTerra Wynajem Samochodów Turyn porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Turyn, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.