• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Islandia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Islandia za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Skorzystaj z rabatów do 20% u różnych wypożyczalni - Ważne do 4 czerwca 2024
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Islandia

EasyTerra Wynajem Samochodów Islandia jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Islandia

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Islandia.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
SUV
Napęd elektryczny

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Islandia?

Punkty wynajmu samochodów w Islandia

EasyTerra Wynajem Samochodów porównuje ceny wynajmu samochodów w poniższych destynacjach.

Wypożyczalnia samochodów Islandia

Informacja o lokalizacji dla Islandia

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Islandia, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 16 punktów odbioru w Islandia. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wstęp

Islandia znana jest ze swoich przepięknych krajobrazów. Lodowce, śnieg, wulkany i gejzery tworzą malowniczy obszar. Krajobraz jest surowy, nietknięty przez człowieka i bardzo rozległy. Szczególnie miłośnicy przyrody powinni odwiedzić ten kraj. Islandię zamieszkuje wiele gatunków ryb i ptaków. Stolica kraju Reykjavík oferuje przyjemną wariację z szerokim zakresem restauracji, sklepów i muzeów. Amatorzy sportu mogą jeździć konno, łowić ryby, jeździć na rowerze lub chodzić na spacery. Zimą można poruszać się na skuterze śnieżnym, a latem organizowane są wycieczki na lodowiec.

Historia

Miliony lat temu w wyniku wulkanicznych erupcji na Oceanie Atlantyckim powstała wyspa. Ta wyspa znana jest dzisiaj jako Islandia. Nie jest pewne kto pierwszy odkrył wyspę, ani kim byli jej pierwotni mieszkańcy. Powszechnie uznaje się, że pierwszymi mieszkańcami byli irlandzcy mnisi, którzy osiedlili się tam w VIII wieku. 

Następnie wikingowie przybyli na Islandię, zakładając kilkanaście placówek handlowych wzdłuż wybrzeża. Wikingowie stworzyli swój parlament by ogłaszać nowe prawo  lub poprawiać już istniejące. Nazywał się on "Althing" i obecnie uznawany jest za najstarszy parlament na świecie.

W 1262 roku Islandia straciła swoją niepodległość i stała się terytorium Norwegii. Wiek później, po zjednoczeniu Norwegii i Danii z władzą jednego monarchy Islandia znalazła się pod panowaniem duńskiego rządu. Wiele czasu upłynęło zanim Islandia ostatecznie odzyskała niepodległość. Do tego czasu Islandczycy zmuszeni byli do wyznawania wiary Luterańskiej. Islandia była także zobowiązana do utrzymywania stosunków dyplomatycznych wyłącznie z Danią. 

Dopiero w 1918 roku Islandia stała się niepodległym państwem. Jednakże kraj pozostał związany z Danią pod rządami tego samego króla. W 1944 roku powstała Republika Islandii. W tym czasie Dania okupowana była przez Hitlerowskie Niemcy. Dwa lata później Islandia dołączyła do Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Islandia stała się członkiem EFTA: Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu. W 1993 roku zawarto porozumienie między państwami stowarzyszonymi pod szyldem EFTA, a państwami EC. Islandia uzyskała dostęp do europejskiego rynku rybnego.

Kultura i społeczeństwo

Islandia to najmniej zaludnione państwo w Europie. Nie wystarczy powiedzieć że żyje tam nie więcej jak 300,000 ludzi, ale tylko 20% kraju jest zdatne do zamieszkania (na zachodnim i południowym wybrzeżu). Więcej niż połowa mieszkańców żyje w stolicy państwa Reykjavíku oraz na jego obrzeżach. Trzy inne większe miasta w Islandii to Kópavogur, Hafnarfjördur i Akureyri posiadają znacząco mniejszą liczbę mieszkańców. Większość ludzi żyjących na wyspie to potomkowie wikingów. Przodkowie reszty mieszkańców to Irlandczycy lub Szkoci, którzy emigrowali wcześniej na Islandię. Ogrom mieszkańców przybyło z Danii.

Ewangelicki Kościół Luterański jest głównym kościołem w państwie. Islandczyk staje się członkiem kościoła już przy narodzinach. Nie mniej niż 85% populacji należy do kościoła luterańskiego. Pozostała ludność należy do kościoła katolickiego, protestanckiego, a 3,6% należy do wolnego kościoła luterańskiego w Reykjavíku i Hafnarfjörðurfie.

Językiem oficjalnym jest islandzki. Język ten jest wciąż podobny do oryginalnego języka wikingów składającego się z liter nie pojawiających się nigdzie indziej w Europie. Jednakże dźwięk zmienił się nieznacznie. Ponadto wielu Islandczyków mówi po angielsku lub duńsku. 

Ważnym aspektem kultury islandzkiej są mity i legendy przekazywane z  pokolenia na pokolenie. Opowieści te często dotyczą trolli, elfów, duchów, wikingów i germańskich bogów. Średniowieczna islandzka literatura została włączona w poczet kultury światowej.

Sytuacja polityczna

W 1944 roku została utworzona Republika Islandii. Posiada ona demokrację parlamentarną z prezydentem na czele. Prezydent razem z parlamentem (Althing) posiada władzę ustawodawczą. Parlament składa się z 63 członków, którzy mogą być wybierani przez obywateli na okres nie dłuższy niż 4 lata. Wszyscy mieszkańcy posiadający 18 lat lub więcej są uprawnieni do głosowania podczas wyborów.

Islandzki rząd posiada władzę wykonawczą. Władza sądownicza jest w rękach sądów i Rady Sądu Najwyższego. Prezydent mianuje ministrów. Ólafur Ragnar Grímsson jest prezydentem od 1996 roku. Do tej pory było pięciu prezydentów. Prezydent wybierany jest na okres czterech, ale ma prawo ubiegać się o reelekcję.

Gospodarka

Rybołówstwo jest głównym przemysłem w Islandii. Ponad 70% całkowitego eksportu należy do przemysłu rybnego. Niekorzystną cechą jest to, że krajowa gospodarka jest nie zawsze stabilna. Ceny ryb są płynne, więc dochód także jest zmienny. Dzięki poszerzeniu obszaru połowów gospodarka stale się rozwija. Główne gatunki ryb to śledź i dorsz. Ten drugi jest zamrażany, suszony, solony i w końcu eksportowany. Śledź wykorzystywany jest głównie w produkcji oleju rybnego. 

Ziemia na Islandii w dużej mierze nie nadaje się do uprawy. Jednakże na małych obszarach odbywają się zbiory ziemniaków, buraków cukrowych oraz kapusty. Ponadto istnieje wystarczająco dużo gospodarstw wiejskich zajmujących się hodowlą bydła, które zapewniają produkty mleczne i mięsne. Dzięki dużej ilości wulkanom ponad połowa energii, potrzebnej do zapewnienia prądu i ciepłej wody w domach pochodzi ze źródeł geotermalnych. Używa się różnic między temperaturą na powierzchni ziemi a położonymi głęboko w ziemi źródłami geotermalnymi.

Główne produkty importowane to maszyneria, sprzęt transportowy, paliwo, alkohol i tytoń. Duży handel odbywa się z takimi krajami jak Wielka Brytania, Niemcy, Japonia, Dania, Szwecja oraz Norwegia.

Standard życia w Islandii jest wysoki. Oficjalna waluta to Króna (ISK). 100 islandzkich Krón warte jest około €1.23.

Ukształtowanie terenu i klimat

Islandia jest wyspą położoną na Oceanie Atlantyckim. Znajduje się pomiędzy Grenlandią i Norwegią. Jest najbardziej położonym na zachód państwem Europy, a jego stolica Reykjavík jest najbardziej wysuniętą na północ stolicą na świecie. Całkowita powierzchnia kraju to w przybliżeniu 103,000 km². Tylko jedna czwarta jest porośnięta lasami. Reszta kraju składa się z piasku, żwiru, lodowców i ziemi wulkanicznej. 

Charakterystyczne dla Islandii są trzęsienia ziemi, erupcje wulkaniczne, lodowce i wodospady. Islandzki Glymur (190 metrów wysokości) jest najwyższym wodospadem na świecie. Najsłynniejszym lodowcem jest Vatnajökull znajdujący się na południu kraju. Jest to drugi w kolejności największy lodowiec w Europie. Vatnajökull jest większy niż wszystkie lodowce w Alpach i Norwegii razem wzięte! Islandia znana jest również ze swoich gejzerów. Słowo "geyser" pochodzi od islandzkich gejzerów zwanych "geysir". Hekla to najsłynniejszy wulkan. Ma on ponad 7000 lat.

Uderzający w Islandii jest brak lasów. Aby zapobiec erozji gleby ludność obecnie zajęta jest sadzeniem drzew. Z powodu północnej lokalizacji i nierównego terenu nie znajdziesz tu wielu gatunków zwierząt. Często pojawiającymi się zwierzętami są ryby, ptaki, arktyczne lisy, kucyki i owce. Nie spotkasz tu żądlących pszczół i os. Jest to oczywiście dodatkową zaletą.

Islandia posiada zmienny klimat z powodu wpływu Golfsztromu. Lata są krótkie i zimne, a zimy są chłodne. Czerwiec jest najcieplejszym miesiącem z temperaturą 10 stopni Celsjusza na wybrzeżu. Styczeń jest najzimniejszym miesiącem z temperaturą poniżej zera. W głębi lądu potrafi być naprawdę mroźno. W zimie dni są krótkie, podczas gdy w lecie rzadko lub wcale nie zachodzi słońce. Chmury, mgła i opady atmosferyczne spotykane są przez cały rok. Najlepszym okresem na podróż na Islandię to czas od późnego maja do wczesnego sierpnia.

Infrastruktura i ruch krajowy

Najlepszym sposobem na podróżowanie i zwiedzanie Islandii jest wynajem samochodu. Transport publiczny ograniczony jest do autobusów i promów. Nie ma pociągów na Islandii. Autobusy i promy nie zawsze ruszają w dogodnych godzinach. W sezonie transport publiczny jest nieco bardziej rozwinięty. Z wypożyczonym samochodem masz okazję zobaczyć większość kraju oraz możliwość podążania drogą wytyczoną własnoręcznie. Istnieją surowe przepisy odnośnie spożywania alkoholu.

Jeśli chcesz przebyć dłuższy dystans możesz także zarezerwować lot krajowy. Jest to często relatywnie tania alternatywa. Możesz to połączyć z wypożyczeniem samochodu. Jeśli chcesz podróżować z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa to potrzebujesz samochodu z napędem na cztery koła.

Wiele linii lotniczych oferuje kursy na Islandię. Kraj posiada dwa lotniska. W Reykjavíku znajduje się lotnisko dla lotów krajowych, lotów na Grenlandię oraz lotów na Wyspy Owcze. Lotnisko międzynarodowe, Keflavik, znajduje się na półwyspie Reykjanes. Półwysep znajduje się niedaleko Reykjavíku.

Transport wodny jest także ważny w Islandii. Większość miast i miasteczek leży na wybrzeżu i posiada wolne od lodu porty. Reykjavík posiada dwa porty: Sæbraut i Sundahöfn. Pierwszy wspomniany port jest głównie używany dla statków wycieczkowych, a Sundahöfn używany jest do transportu towarowego.

Tradycyjne potrawy

Nigdzie na świecie nie znajdziesz takich potraw jak w Islandii. Jednakże tu widać wpływ kuchni duńskiej na tradycyjne dania. Islandzkie dania są szczególnie znane z wykorzystania ryb. Islandzką specjalnością jest danie zwane Hakarl. Jest to po prostu zgniłe mięso rekina! Mięso leży kilka miesięcy pod ziemią, aż do momentu kiedy przestaje być zabójcze. Hakarl posiada silny zapach amoniaku, ale mimo wszystko jest bardzo popularny na Islandii.

Innym przysmakiem (którego wielu ludzi chce spróbować) jest Svid. Jest to gotowana głowa owcy z oczami w środku. Oczy i język są szczególnie dobre... Hardfiskur, plamiak (ryba) z odrobiną masła, traktowana jest jako przekąska.  Krwisty pudding lub pudding z wątroby jest także daniem. Jest to mieszanka owczej krwi z owczą wątroba, a także odrobiną mąki, sadła oraz przypraw. Te dziwne potrawy nie są powszechne w każdej restauracji, ale głównie są przyrządzane na specjalne okazje.

Brennivín to tradycyjny islandzki trunek. Jest robiony z ziemniaków, a w smaku jest bardzo gorzki. Napój nazywany jest "Czarna Śmiercią". Ponadto na Islandii pije się dużo kawy. Nie trudno znaleźć przytulny taras, gdzie można wypić filiżankę kawy. Alkohol jest bardzo drogi i można go kupić dopiero od 20 lat. Zamawiane kolacje nie są tanie. Napiwek nie jest zwyczajowy, ale często wlicza się go w rachunek.

Zakwaterowanie

Islandia to prawdziwy kraj pół namiotowych. Biwakowanie jest szczególnie popularne podczas letnich miesięcy. W Wielu miejscach możesz biwakować za darmo. Pola namiotowe są proste i nie drogie. W parkach narodowych są dostępne wyjątkowo piękne pola namiotowe. Kuchenka polowa na miejscu może się okazać bardzo poręczna. Pola namiotowe są otwarte od połowy czerwca do połowy października. W wielu miejscach na Islandii można znaleźć hotele. W szczególności zarówno w okolicach jak i w samym Reykjavíku można znaleźć odpowiednie dla siebie hostele. Możesz także wynająć domki letniskowe, które są dostępne w całym kraju oraz o każdej porze roku. Apartamenty są dostępne głównie nad morzem lub jeziorem w górach. Ponadto można też zarezerwować nocleg w wiejskich gospodarstwach. Dla ludzi, którzy chcą zapłacić mniej, istnieje możliwość noclegu w schronisku młodzieżowym. 

Strefa czasowa

Islandia znajduje się w strefie czasu GMT +0. Kraj nie ma rozgraniczenia na czas letni i zimowy.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Islandii polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Icelandic króna
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  90 km/h
 • Język
  Icelandic
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • addCarRental
 • Hertz
 • Enterprise
 • Budget
 • Dollar Rent a Car
 • Europcar
 • Alamo
 • wheego
 • Sixt
 • Green Motion
 • Carwiz rent a car
 • Thrifty
 • Procar
 • Payless Car Rental
 • Global Rent a Car
 • FireFly Car Rental
 • Avis
 • InterRent
 • ACE Rent A Car
 • Icerental 4x4
 • National Car Rental
 • SurPrice car rentals
 • Flizzr
 • Icelimo Luxurytravel
 • McRent
 • Touring Cars
 • Goldcar Key'n Go
 • AVIS Car-Away
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Islandia