Wypożyczalnia samochodów Wiedeń

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Wiedeń za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Wiedeń

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Austria
  3. Wiedeń
EasyTerra Wynajem Samochodów Wiedeń jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Wiedeń

Wypożyczalnia samochodów Wiedeń
Wypożyczalnia samochodów Wiedeń

Wprowadzenie

Wiedeń to stolica Austrii i jest to miasto pełne historii i ciekawych miejsc : pięknych pałaców, interesujących muzeów oraz cudownych parków. Miasto posiada nieco starszy charakter, jednakże w ciągu ostatnich kilku lat nocne życie w mieście zmieniło się tak bardzo, że nie jest on już poprawny. 

Ludność

Wiedeń to największe miasto w Austrii z ludnością 1,7 miliona (2,3 miliona włączając otaczające go tereny zurbanizowane). Tak czy inaczej ta liczba mieszkańców jest znacznie mniejsza niż była podczas trwania imperium Austrowęgierskiego (koniec XVIII wieku i początek XIX wieku), kiedy to Wiedeń był szóstym co do wielkości miastem na świecie.

Położenie

Stolica Austrii znajduje się na północy kraju, wzdłuż rzeki Dunaj. Najstarsza część miasta została zbudowana na południowym brzegu, obecnie Wiedeń pokrywa oba brzegi Dunaju. Miasto znajduje się niedaleko granic z Republiką Czeską (północ), Słowacją (wschód) oraz Węgrami (południowy wschód).

Wiedeń posiada klimat kontynentalny z raczej ciepłymi latami i chłodnymi zimami.

Gospodarka

Wiedeńska gospodarka jest bardzo zróżnicowana, po pierwsze dlatego, że miasto oferuje duże zatrudnienie w sektorze publicznym dzięki swojej funkcji, siedziba rządu. Znajduje się tu również wiele głównych biur międzynarodowych organizacji włącznie z różnymi departamentami Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowej Agencji Energi Jądrowej (IAEA) oraz Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) 

Znajduje się tu głównie przemysł lekki: produkcja żywności oraz sprzętu elektronicznego. Po upadku komunizmu w Europie Wschodniej wiele międzynarodowych firm ujrzało Wiedeń jako wrota na nowe rynki i postanowiło otworzyć tutaj swoje biura. 

Co więcej, w austriackiej stolicy znajduje się również wiele instytucji szkolnictwa wyższego. Turystyka jest także ważna ze względu na 2,5 miliona turystów odwiedzających miasto co roku.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko w Wiedniu znajduje się 18 kilometrów na południowy wschód od stolicy, blisko miasta Schwechat, którego imieniem zostało nazwane lotnisko. Lotnisko połączone jest ze stolicą poprzez autostradę A4 oraz Bundesstraße B9. Istnieją również połączenia metrem i koleją pomiędzy lotniskiem i centrum Wiednia.

Tanie linie lotnicze często korzystają z Międzynarodowego Lotniska w Bratysławie na Słowacji, które znajduje się tylko 40 kilometrów na wschód od austriackiej stolicy.

Transport publiczny

Wiedeń posiada doskonały system transportu publicznego składający się z miejskich ścieżek, metra, tramwajów oraz autobusów. Metro jest bardzo wydajne i składa się z 5 linii. Dla odwiedzających stolicę jest to idealny transport pozwalający zwiedzić każde interesujące miejsce. Najważniejszą stacją metra jest Karlsplatz w samym sercu Wiednia.

Dzieci do 14 lat mogą bez żadnych opłat korzystać z transportu miejskiego w niedziele, podczas wakacji i oficjalnych świąt, zaś dzieci do 6 roku życia mogą korzystać z transportu publicznego bez żadnych ograniczeń.

Kolejną formą transportu publicznego są tak zwane rowery miejskie. W wielu zakątkach miasta możesz znaleźć elektroniczne stojaki na rowery, gdzie możesz wypożyczyć taki rower płacąc kartą kredytową. 

W nocy (pomiędzy 00:30 i 5:00 rano) Wiedeń oferuje szeroki zakres autobusowych linii nocnych. Jest ich aż 21.

Ruch miejski i parkowanie

Poza śródmieściem bardzo łatwo jest zwiedzać miasto samochodem w przeciwieństwie do centrum miasta, które może być dosyć kłopotliwe. Ulice są nie tylko wąskie, ale często prowadzą tylko w jedną stronę, co może zdezorientować odwiedzającego, który nie zna okolicy. Ponadto ciężko jest znaleźć miejsce do parkowania w centrum. Możesz parkować tylko na krótki okres czasu w centrum i otaczających go rejonach i tylko jeśli posiadasz wypełnione pozwolenie do parkowania za przednią szybą. Te pozwolenia parkingowe można kupić między innymi w sklepach z tytoniem.

Na granicy miasta znajduje się 5 parkingów typu "parkuj i jedź". Możesz zostawić tam swój samochód i kontynuować podróż do centrum miasta środkami transportu publicznego. 

Bądź świadom, że pieszy zawsze ma pierwszeństwo przy przechodzeniu na pasach przez ulicę bez świateł. Innymi słowy: kiedy widzisz pieszego wchodzącego na pasy lub planującego przejść przez pasy musisz się zatrzymać. Mieszkańcy Wiednia liczą na to.

Hotele

W Wiedniu istnieje ogromna liczba hoteli, w różnych kategoriach cenowych. Ceny są umiarkowane, szczególnie jeżeli zarezerwujesz pokój z wyprzedzeniem. Znaczna ilość hoteli znajduje się w centrum miasta blisko większości miejsc, które chciałbyś odwiedzić. Przy okazji, rezerwacja hotelu poza centrum miasta nie powinna stanowić problemu ponieważ można skorzystać z doskonałej sieci transportu publicznego.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Wiedniu polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Wiedeń

EasyTerra Wynajem Samochodów Wiedeń porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Austria, ale w mieście innym niż Wiedeń, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Austria stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Austria chciałabyś wypożyczyć samochód.