Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Palma de Mallorca za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Majorka
  4. Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca
EasyTerra Wynajem Samochodów Palma de Mallorca jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Palma de Mallorca

Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca
Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca

Wprowadzenie

Palma de Mallorca to stolica Majorki oraz największe hiszpańskie miasto na Balearach. Palma posiada piękne historyczne centrum, gdzie między innymi znajduje się imponująca katedra oraz dzielnica arabska. 

Ludność

Miasto posiada ponad 400000 mieszkańców i jest to prawie połowa ludności Majorki.

Położenie

Palma znajduje się na południowym zachodzie Majorki. Południowo-zachodnie wybrzeże miasta jest skaliste - lepsze plaże turystyczne leżą na wschodzie miasta.

Gospodarka

Rolnictwo na Majorce wytwarza owoce cytrusowe, migdały i oliwki, które eksportowane są z użyciem portu lub lotniska w mieście. Ponadto w stolicy występuje również przemysł tekstylny i papierniczy. Jednakże głównym źródłem dochodów dla Palmy i całej Majorki jest turystyka. 

Lotniska

Lotnisko w mieście Palma the Mallorca znajduje się 8 kilometrów na wschód od centrum miasta. Aeropuerto de Palma de Mallorca jest z łatwością osiągalne wypożyczonym samochodem. Z centrum miasta podążaj drogą Ma-19 (Autovia de Levante), która prowadzi bezpośrednio do lotniska. Droga do lotniska oznaczona jest czytelnymi drogowskazami.  

Transport publiczny

W stolicy Palma de Mallorca transportem autobusowym zajmuje się Empresa Municipal de Transportes Urbanes de Palma de Mallorca (EMT). Istnieją dogodne połączenia z pobliskimi plażami. Linia 50 jest turystycznym autobusem, który zatrzymuje się przy najważniejszych atrakcjach i centrach handlowych. Jest to autobus dwupiętrowy, gdzie górna część nie posiada dachu. Ponadto kursują również nocne autobusy z Palmy odjeżdżające z rozrywkowej dzielnicy Passeig Maritim.

Palma posiada również linię metra z centrum miasta na teren uniwersytetu.

Ruch miejski i parkowanie

Palma de Mallorca jest szczególnie zatłoczonym miastem podczas letnich miesięcy. Ruch miejski może być chaotyczny, a wolne miejsce parkingowe nie zawsze jest łatwo dostępne. W centrum miasta, by zaparkować swój wypożyczony samochód musisz uiścić stosowną opłatę za pomocą parkometru. W niebieskich strefach możesz parkować tylko przez wyznaczony limit czasowy. Zabronione jest parkowanie obok żółtej linii ciągłej. Tak czy inaczej znajduje się tu kilka garaży gdzie możesz zaparkować swój samochód.

Hotele

Majorka jest jednym z najbardziej obleganych wakacyjnych kierunków podróży w Europie. Dlatego też nie braknie tu kwater zarówno w mieście jak i na jego obrzeżach. Jednakże należy zarezerwować pokój w hotelu ze znacznym wyprzedzeniem. Nie tylko podczas letnich miesięcy, ale także podczas zimy, kiedy wiele hoteli jest zamkniętych, a zaopatrzenie jest ograniczone. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o  Palma de Mallorca polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Palma de Mallorca

EasyTerra Wynajem Samochodów Palma de Mallorca porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Hiszpania, ale w mieście innym niż Palma de Mallorca, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Hiszpania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Hiszpania chciałabyś wypożyczyć samochód.