Wypożyczalnia samochodów Porto

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Porto za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Porto

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia
  3. Porto
EasyTerra Wynajem Samochodów Porto jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Porto

Wypożyczalnia samochodów Porto
Wypożyczalnia samochodów Porto

Wprowadzenie

Stare portugalskie przysłowie mówi: Coimbra śpiewa, Braga modli się, Lizbona bawi się, a Porto pracuje. Etos pracy jest zauważalny w atmosferze miasta. Ludzie w Porto są przyjaźni i praktyczni. 

Ludność

Porto to drugie największe miasto Portugalii i posiada ponad 263,000 mieszkańców. Miejscowi są znani szczególnie z wielkiej pracowitości. 

Położenie

Porto leży w północno-wschodniej części wybrzeża Portugalii. Fale, które obmywają wybrzeża Porto należą do Oceanu Atlantyckiego, do którego wpływa rzeka Douro, nad którą leży miasto. Brzegi rzeki Douro są piękne; Porto jest dobrą bazą, aby odwiedzić te tereny.

Gospodarka

Porto jest bardzo ważne dla portugalskiej gospodarki. Po pierwsze, miasto posiada największą ilość fabryk w Portugalii. Jedną z gałęzi przemysłu jest sektor tekstylny. Porto to komercyjne centrum kraju. Stąd także handluje się winem Porto, z którego Portugalia jest znana na całym świecie. Turystyka ma mniejsze znaczenie dla Porto, ale również odgrywa istotną rolę. Stare miasto w Porto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa przez Unesco w 1996 roku, co przyczyniło się do dalszego rozwoju turystyki.

Lotniska

Lotnisko Francisco Sa Carneiro to port lotniczy Porto, zlokalizowany 20 kilometrów na północny-zachód od miasta. Lotnisko obsługuje loty krajowe, głównie z Lizbony oraz Faro, ale także międzynarodowe.

Transport publiczny

Z Porto łatwo dostać się do innych miast portugalskich, autobusem jak i pociągiem. Autobus jest tańszy. Co 1,5 h możesz wsiąść w autobus z lub na lotnisko w Porto. W samym mieście firmą obsługującą połączenia autobusowe jest STCP. Porto rozpoczęło także budowę metra. W planie jest rozbudowa sieci w całym mieście. Tramwaj jest też bardzo ważny dla Porto. Na tę chwilę jest on jednak coraz mniej używany.

Ruch uliczny oraz parkowanie

W porównaniu do Lizbony, Porto jest łatwym miastem dla kierowców, chociaż i tutaj zajmuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do stylu jazdy Portugalczyków. Jeżdżą oni bardzo pośpiesznie. Parkowanie w centrum może być dość trudnym. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu poza centrum miasta i dalsze poruszanie się pieszo. 

Hotele

W Porto z łatwością znajdziesz hotel, który odpowiada twoim upodobaniom. Niemniej jednak, zalecamy zarezerwowanie pokoju z wyprzedzeniem szczególnie w szczycie sezonu, który trwa od maja do września.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Porto, zachęcamy do skorzystania z Google oraz następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Porto

EasyTerra Wynajem Samochodów Porto porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Portugalia, ale w mieście innym niż Porto, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Portugalia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Portugalia chciałabyś wypożyczyć samochód.