Wypożyczalnia samochodów Lizbona

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Lizbona za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Lizbona

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Portugalia
  3. Wypożyczalnia samochodów Lizbona
EasyTerra Wynajem Samochodów Lizbona jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Lizbona

Wypożyczalnia samochodów Lizbona
Wypożyczalnia samochodów Lizbona

Wprowadzanie

Lizbona jest interesującym połączeniem przeszłości z teraźniejszością: nowoczesności z historią; skromności z temperamentem. Lizbona położona jest na siedmiu wzgórzach. W przeszłości miasto przyciągało rzesze handlowców. Dzisiaj, miasto nadal jest odwiedzane przez wielu przybyszy.

Ludność

Lizbona posiada ponad 564,000 mieszkańców, co jest raczej skromną ilością na stolicę, a zarazem największe miasto kraju. Portugalia posiada ok. 11 milionów mieszkańców.

Położenie

Lizbona jest położona troszkę ponieżej połowy wschodniego wybrzeża nad Oceanem Atlantyckim. Rzeka Tag (Tejo) przepływa przez Lizbonę. Samo miasto zbudowane jest na wzgórzach, co oznacza, że okolice są pełne wzniesień.

Gospodarka

Po tym jak Portugalia stała się członkiem Unii Europejskiej w 1986 roku, kraj zaczął otrzymywać dotacje, które sprawiły, iż gospodarka kraju otrzymała nowy impuls do rozwoju. Miasto ciągle wprowadza ulepszenia, między innymi, z zakresu infrastruktury.

Pomimo wcześniej wspomnianych dotacji, w stolicy jest nadal dużo biedy, szczególnie na przedmieściach. Głównym źródłem dochodu dla miasta jest turystyka. To z kolei uwidocznione jest w portugalskim powiedzeniu "Coimbra śpiewa, Braga modli się, Porto pracuje, a Lizbona bawi się".

Lotnisko

Lotnisko w Lizbonie jest głównym portem lotniczym stolicy, który przyjmuje loty międzynarodowe, ale także codziennie loty z Porto oraz Faro. Konstrukcja nowego lotniska planowana jest na 2010 rok w miejscowości Ota znajdującej się 48 kilometrów na północy miasta.

Transport publiczny

Lizbona jest połączona z wszystkimi większymi portugalskimi miastami dzięki dobrej sieci połączeń kolejowych oraz autobusowych. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą Portugalii, transport publiczny jest bardzo dobrze rozwinięty. Co 20 minut odjeżdżają autobusy z wielu punktów Lizbony w kierunku lotniska. Miasto posiada także dobrze rozbudowane metro. W skrócie: Lizbona jest miastem z rozległą siecią połączeń autobusowych i kolei podziemnej.

Ruch uliczny i parkowanie

Lizbona nie jest łatwym miastem do prowadzenia samochodu. Wszystko ma związek z licznymi pracami drogowymi oraz faktem, iż większość z kierowców zdaje się być w pośpiechu i cały ten zgiełk jest trudny do ogarnięcia dla kogoś z zewnątrz. Lizbona posiada dwie obwodnice. Tzw. Cintura Regional Interna de Lisboa (CRIL) to wewnętrzna droga, natomiast Cintura Regional Externa de Lisboa (CREL) to trasa obwodząca miasto z zewnątrz. Jeśli zdecydujesz się pojechać samochodem do centrum, jest całkiem prawdopodobne, iż będzie ci trudno znaleźć miejsce do zaparkowania. Najlepszym rozwiązaniem jest zaparkowanie auta tuż poza centrum Lizbony i skorzystanie z doskonałego transportu publicznego. 

Hotele

Pomimo pojawienia się średniej oraz wysokiej jakości hoteli, znalezienie wolnego pokoju w Lizbonie często jest bardzo trudne. W szczytowym okresie turystycznym, od maja do września, zalecamy szczególnie zarezerwowanie pokoju z wyprzedzeniem.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Lizbony, zalecamy skorzystanie z Google, oraz z następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Lizbona

EasyTerra Wynajem Samochodów Lizbona porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Portugalia, ale w mieście innym niż Lizbona, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Portugalia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Portugalia chciałabyś wypożyczyć samochód.