Wypożyczalnia samochodów Ancona

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Ancona za Ciebie.

Wypożyczalnia samochodów Ancona

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Ancona za Ciebie.

Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • search_main.usp.free_cancellation search_main.usp.free_cancellation_subscript
  • search_main.usp.lowest_price search_main.usp.lowest_price_subscript
  • search_main.usp.number_pickup_locations search_main.usp.number_pickup_locations_subscript
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Ancona

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Ancona

EasyTerra Wynajem Samochodów Ancona jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Ancona

Wypożyczalnia samochodów Ancona
Wypożyczalnia samochodów Ancona

Wprowadzenie

Ankona to stolica włoskiego regionu Marche oraz ważny port morski. Chociaż stare miasto Ankokny zostało poważnie uszkodzone podczas II Wojny Światowej to wciąż zachowały się interesujące budynki, które warto odwiedzić. Po pierwsze  znajduje się tu imponująca katedra na szczycie Colle Guasco. W pobliżu portu mieści się Łuk Trajana, który jest wejściem do ścieżki prowadzącej na nabrzeże portowe.  W okolicy Ankony znajdziesz piękne plaże i wakacyjne kurorty. Publiczne plaże zwykle nie są zbyt czyste, dlatego polecamy odwiedzać plaże, na których za wejście musisz zapłacić. Ponadto z Ankony możesz pojechać na wycieczkę wypożyczonym samochodem. Możesz na przykład pojechać starą rzymską drogą Via Flaminia przez wzniesienia i góry lub odwiedzić dzielnicę słynącą z wina, Verdicchio.

Ludność

Miasto liczy ponad 100000 mieszkańców.

Położenie

Ankona znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego we Włoszech. Miasto znajduje się na zboczu Colle Astagno i Colle Guasco wchodząc w skład cypla Monte Conero. Nadmorskie miasto Rimini znajduje się około 100 kilometrów na północny zachód od Ankony.

Gospodarka

Port morski stanowi koło napędowe lokalnej gospodarki. Jest to miejsce skąd wypływa wiele promów na Morze Adriatyckie oraz stanowi bazę marynarki wojennej Włoch. Część portu zarezerwowana jest dla kutrów rybackich. Ponadto producent sprzętu AGD Indesit posiada swoje główne biura w pobliżu Ankony. Region Marche jest miejscem, gdzie znajdują się zakłady obuwnicze. Region przyciąga głównie włoskich turystów, ale coraz więcej cudzoziemców odkrywa uroki tego miasta i jego okolic.

Lotnisko

Miejskie lotnisko znajduje się 9 kilometrów na wschód od Ankony w Falconara Marittima. Do Lotniska Ankona Falconara można łatwo dojechać wypożyczonym samochodem. Skorzystaj z drogi A14 i autostrady SS16. Zjazd na lotnisko jest dobrze oznaczone.

Transport publiczny

Ankona posiada doskonały transport publiczny obsługiwany przez Conerobus. Autobusy są nowoczesne i nie spóźniają się. Ponadto znajdziesz tu dobre połączenie autobusowe z innymi miejscami w regionie. W niedziele rozkład jazdy jest bardzo ograniczony.

Ruch miejski i parkowanie

Wypożyczony samochód jest idealnym środkiem transportu do odkrywania regionu, jednak stare miasto Ankony lepiej zwiedzać pieszo. W centrum miasta i w jego pobliżu znajduje się wiele parkingów, Degli Archi (w okolicy stacji kolejowej), Cialdini (na drodze via Cialdini), Stamira (piazza Pertini) i Traiano (w pobliżu portu). Ankona znajduje się przy autostradzie A14, co oznacza, że z łatwością możesz dojechać do innych miejsc. Dużą przyjemność może sprawić zwiedzanie miejsc w głębi Włoch z pomocą wypożyczonego samochodu, na przykład łańcucha górskiego Apenin. 

Hotele

Ankona posiada szeroki zakres zakwaterowań. Od prostych bed & breakfasts (łóżko i śniadanie) do domów letniskowych i kurortów wakacyjnych. Większość hoteli znajduje się przy plaży. Dostępne są również nastrojowe farmy do wynajęcia na okres wakacyjny. Jeśli chciałbyś odwiedzić Ankonę w lipcu i sierpniu polecamy zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem. Poza tymi miesiącami hotele i kurorty zwykle nie są w pełni zarezerwowane. Wiele hoteli jest zamkniętych od września do kwietnia. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Ankonie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Ancona

EasyTerra Wynajem Samochodów Ancona porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Lotniska w centrum

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Ancona, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.