Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Lamezia Terme za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Lamezia Terme
EasyTerra Wynajem Samochodów Lamezia Terme jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Lamezia Terme

Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme
Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme

Wprowadzenie

Lamezia Terme to miasto we włoskich regionie Kalabrii. Miasto powstało w 1968 roku w wyniku połączenia trzech wspólnot, z których Nicastro była największą. Miasto leży blisko Morza Tyrreńskiego. Wybrzeże posiada cudowne piaszczyste plaże. Ponadto na tym obszarze można znaleźć relikty (starożytnych) Rzymian i Greków.

Ludność

Miasto posiada 75000 mieszkańców.

Położenie

Lamezia Terme znajduje się w środku Kalabrii, południowej prowincji, która reprezentuje czubek włoskiego "buta". Morze Tyrreńskie znajduje się na zachód od miasta a znacznie dalej, bo ponad 70 kilometrów, znajduje się wybrzeże Morza Jońskiego. Reggio di Calabria położone jest 135 kilometrów na południe (na samym końcu czubka włoskiego "buta").

Gospodarka

Rolnictwo pełni ważną rolę w gospodarce. Uprawia się oliwki w znacznych ilościach i częściowo używane są one do produkcji bardzo dobrej jakości oliwy. W regionie uprawia się winogrona (częściowo używane w produkcji wina), jak również figi i cytrusy. Winnice są na ogół małej i średniej wielkości. Lamezia słynie ze swoich wytrawnych czerwonych win, wytwarzanych z lokalnego gatunku winogron, Nerello Mascales.

Lotniska

15 kilometrów na południowy zachód od miasta leży Lotnisko Lamezia Terme.

Transport publiczny

Transport publiczny obsługuje “Lamezia Multiservizi”. Kursują regularne linie autobusowe na lotnisko, co więcej istnieje 18 linii, które zabiorą Cię w upragnione miejsce, jednakże raz na jakiś czas autobusy mogą się psuć...

Ruch miejski i parkowanie

Jazda po mieście Lamezia Terme poza godzinami szczytu to nie problem, jednakże powinieneś zwracać uwagę na to, gdzie parkujesz ponieważ nie zawsze takie miejsca są dobrze oznakowane i nie wiadomo czy trzeba uiścić opłatę czy nie.

Samochód jest najlepszym sposobem na odkrywanie otaczających nas okolic. Miasto leży wzdłuż nadbrzeżnej autostrady A3 z Salerno do Reggio di Calabria. Możesz dojechać do Catanzaro na wybrzeżu Morza Jońskiego korzystając z drogi SS288.

W przypadku, kiedy masz trochę wolnego czasu spróbuj odwiedzić południe Lamezia Terme, nadbrzeżna droga pomiędzy Pizzo Calabro i Capo Vaticano zapiera dech w piersiach. Nie przejeżdżaj przez Tropea bez zatrzymywania, centrum tego charakterystycznego miasta posiada spektakularny widok na morze.

Hotele

Lamezia Terme posiada hotele i domki gościnne w swojej ofercie. Jednakże najlepsze hotele i kurorty znajdują się wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Szczególnie na południu znajdziesz hotele położone w przepięknych miejscach. Jeśli planujesz odwiedzić ten region w miesiącach letnich polecamy zarezerwować zakwaterowanie ze znacznym wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Lamezia Terme polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Lamezia Terme

EasyTerra Wynajem Samochodów Lamezia Terme porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Lamezia Terme, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.