Wypożyczalnia samochodów Neapol

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Neapol za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Neapol.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Neapol

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Wypożyczalnia samochodów Neapol
EasyTerra Wynajem Samochodów Neapol jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Neapol

Wypożyczalnia samochodów Neapol
Wypożyczalnia samochodów Neapol

Wprowadzenie

Neapol jest miastem, które zostało obdarzone następującym opisem: "Źle zbudowany, źle wybrukowany, źle oświetlony, źle postrzegany, źle zarządzany i źle wentylowany". Być może dla tych właśnie powodów Neapol jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Jest to niezwykłe miasto z bogatą historią, sztuką, kulturą i gastronomią. 

Ludność

Neapol jest czwartym co do wielkości miastem we Włoszech z blisko milionem mieszkańców. Jest stolicą prowincji Kampania i największym miastem na południu kraju. 

Położenie

Miasto Neapol znajduje się na południowym zachodzie Włoch nad Zatoką Neapolitańską. Z miasta możliwe jest zobaczenie wulkanu Wezuwiusz, gdzie u jego podstawy znajdują się ruiny Pompei i Herkulanum.

Gospodarka

Mimo, że północne Włochy są bogate, południe kraju jest jednym z najbiedniejszych regionów w Europie. Pomimo tego Neapol jest jednym z najważniejszych miast portowych we Włoszech.

Ponadto co roku Neapol przyciąga wielu turystów. W 1993 roku Neapol zarządził wielkie sprzątanie, aby przyciągnąć więcej turystów. 

Oprócz tych sektorów Neapolitańska Mafia, Camorra, jest ważna dla gospodarki. Camorra panuje nad częścią świata finansowego, lokalnymi sklepami z warzywami i owocami, prostytucją oraz nielegalnymi zakładami.

Lotniska

Lotnisko Capodichino to lotnisko Neapolu łączące Neapol z większymi włoskimi i europejskimi miastami. Lotnisko znajduje się 8 kilometrów na północnym wschodzie od miasta. Jest to największe lotnisko w południowych Włoszech.  Jeśli nie wypożyczyłeś samochodu, autobus zabierze Cię do Neapolu w ciągu pół godziny. Możesz także zamówić taksówkę, gdzie droga w jedną stronę do Neapolu kosztuje około € 21.

Transport publiczny

Neapol posiada sieć autobusową, która pracuje nieregularnie i nieprzewidywalnie. W mieście znajdują się 2 linie kolejowe i tramwajowe. Ponadto Neapol posiada cztery linie metra. Podsumowując, masz wiele opcji do wyboru.

Ruch miejski i parkowanie

Nie zaleca się jeździć samochodem do centrum miasta. Najlepszym wyborem jest zaparkowanie swojego auta na jednym z parkingów, które znajdują się w odległości dostępnej pieszo do centrum. Uważaj na to, gdzie parkujesz swoje auto ponieważ złodzieje mogą Cię obserwować. Ogólnie mówiąc, Neapol jest trudnym miejscem, jeśli chodzi o jazdę. Wszyscy używają klaksonów praktycznie cały czas, sygnalizacja świetlna jest ignorowana a ludzie zachowują odległości około 4 cali od siebie.

Hotele

W Neapolu łatwo jest znaleźć tanie hotele, jednakże pamiętaj o tym, w jakim regionie miasta znajduje się hotel. Na przykład, Statione Centrale nie jest bezpieczną okolicą.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Neapolu polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Neapol

EasyTerra Wynajem Samochodów Neapol porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Neapol, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.