Wypożyczalnia samochodów Split

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Split za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Split

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Chorwacja
  3. Split
EasyTerra Wynajem Samochodów Split jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Split

Wypożyczalnia samochodów Split
Wypożyczalnia samochodów Split

Wprowadzenie

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji i jednym z najstarszych miast w regionie. Miasto miało swój początek około roku 300, kiedy to Rzymski Cesarz Dioklecjan wybudował tutaj swój pałac. Ten ogromny budynek wciąż tworzy centrum tego historycznego miasta. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku.

Ludność

W 2007 roku Split liczył ponad 221000 mieszkańców, jednak liczba ta znacząco wzrasta. W całym obszarze zurbanizowanym Split i miastach go otaczających żyje w przybliżeniu pół miliona mieszkańców.

Położenie

Miasto leży w południowym regionie Dalmacji obok Morza Adriatyckiego, naprzeciwko miasta znajduje się wyspa Brač. Na wyspę, jak w przypadku wielu innych wysp położonych na wybrzeżu, można się dostać tylko z portu w Splicie.

Gospodarka

Kiedy Chorwacja wciąż była częścią Jugosławii, Split stanowił ważne centrum przemysłowe. Miasto cierpiało dotkliwie w trakcie okresu przejściowego na gospodarkę wolnorynkową, jednak w ciągu ostatnich lat odbudowuje się. Niektóre ze starych przemysłów przeszły modernizację, miedzy innymi chemiczny, papierniczy oraz szkutnictwo. Ponadto gospodarka opiera się na rybołówstwie, rolnictwie (oliwki i wino) oraz turystyce. 

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Split leży 25 kilometrów na zachód od miasta i po Lotnisku w Zagrzebiu jest najważniejszym lotniskiem w Chorwacji. W ciągu roku korzysta z niego ponad 1,2 miliona pasażerów z czego większość z nich robi to w okresie letnim.

Transport publiczny

W Splicie kursują jedynie autobusy, pagórkowaty teren jest nieodpowiedni dla tramwajów. Przewoźnik autobusowy Promet Split utrzymuje 18 linii autobusowych z nowoczesnym wyposażeniem. W piątki i soboty kursują autobusy nocne. Kupowanie biletów w kioskach jest nieco bardziej ekonomiczne niż kupowanie ich u kierowcy w autobusie.

Ponadto kursują również autobusy do miejsc poza Splitem. Odjeżdżają z centralnego dworca autobusowego przy porcie promowym.

Istnieje również miejska kolej, która łączy Split z Kaštel Stari.

Ruch miejski i parkowanie

W okresie letnim centrum Splitu może być bardzo zatłoczone i wtedy również może być dość trudne znalezienie wolnego miejsca do parkowania. Za parkowanie gdziekolwiek w centrum miasta trzeba zapłacić. Przepisy dotyczące parkowania są bardzo surowe, jeśli przekroczysz dozwolony czas parkowania jest wielce prawdopodobne, że twój samochód zostanie odholowany.

Przy porcie promowym znajduje się duży obszar parkingowy.

Hotele

Split ma dużą ofertę hoteli, od tanich i podstawowych zakwaterowań po luksusowe pięciogwiazdkowe hotele. Hotele na Bulwarze Riva są popularne, jednak są to oczywiście najdroższe hotele. W okresie letnim Split jest popularnym kierunkiem podróży, więc musisz zarezerwować pokój ze znacznym wyprzedzeniem. W porcie promowym i na stacji autobusowej wielu "pośredników" oferuje zakwaterowanie, chociaż może być to dobra okazja do wynajęcia pokoju na ostatnią chwilę to musisz być ostrożny przy takiej ofercie.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Splicie polecamy wyszukiwarkę Google oraz następujące źródła:

Wypożyczalnie samochodów w Split

EasyTerra Wynajem Samochodów Split porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Chorwacja, ale w mieście innym niż Split, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Chorwacja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Chorwacja chciałabyś wypożyczyć samochód.