Wypożyczalnia samochodów Kopenhaga

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Kopenhaga za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Kopenhaga

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Dania
  3. Kopenhaga
EasyTerra Wynajem Samochodów Kopenhaga jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Kopenhaga

Wypożyczalnia samochodów Kopenhaga
Wypożyczalnia samochodów Kopenhaga

Wprowadzenie

Najbardziej znana atrakcja Kopenhagi to statua "Małej Syrenki" i jest w rzeczy samej mała, czasami rozczarowując turystów. Jednak w duńskiej stolicy jest jeszcze o wiele więcej do poznania. Kopenhaga słynna jest ze swoich trendów i rozrywkowego życia nocnego. Wszędzie możesz zwiedzać interesujące muzea i chodzić na zakupy.

Ludność

Według oficjalnych liczb Kopenhaga liczy 1,2 miliona mieszkańców, ale włącznie z otaczającymi ją terenami zurbanizowanymi liczy 1,5 mieszkańców, co oznacza, że jedna czwarta ludności Dani żyje w Kopenhadze lub na jej obrzeżach.

Położenie

Kopenhaga znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandii. Miasto leży bezpośrednio przy cieśninie Sund, cieśninie, która oddziela Danię od Szwecji. Po drugiej stronie wody leży szwedzkie miasto Malmö.

Gospodarka

Duńska stolica posiada stabilną gospodarkę z największym zatrudnieniem w sektorze usług, przemyśle farmaceutycznym, zaawansowanych technologii oraz badań i rozwoju. Kopenhaga jest centrum rozwoju biotechnologii. Największe centrum rozwoju firmy Nokia poza Finlandią znajduje się w duńskiej stolicy.

Największa na świecie firma zajmująca się transportem kontenerowym, Maersk, ma swoje główne biura w Kopenhadze.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Kopenhaga- Kastrup znajduje się 8 kilometrów na południowym zachodzie miasta, obok drogi E20 łączącej Kopenhagę z Malmö. Jest to największe lotnisko w Skandynawii.

Transport publiczny

Transport publiczny w Kopenhadze składa się z 6 linii kolejowych (S-tog), linii autobusowych i dwóch linii metra. Miejskie koleje łączą centrum z przedmieściami, metro łączy nowszą część miasta Ørestadon (na wyspie Amager) i międzynarodowe lotnisko z centrum miasta. W planach jest rozbudowa metra w kształt koła.

Odwiedzający głownie skorzystają z autobusów. W nocy (między 01:00 a 05:00) autobusy kursują między centrum a przedmieściami.

Alternatywną formą transportu publicznego są bezpłatne rowery w centrum miasta. Znajduje się tam około 125 miejsc parkingowych dla rowerów, skąd możesz bezpłatnie wypożyczyć rower. Musisz jednak wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 20 koron duńskich, które zostaną Ci zwrócone kiedy zwrócisz rower. Z tych rowerów można korzystać tylko w centrum miasta.

Ruch miejski i parkowanie

Kopenhaskie historyczne centrum miasta składa się z małych wąskich ulic. Ponadto jest tu bardzo ograniczona liczba miejsc parkingowych a opłaty za nie są wysokie, więc lepiej jest zostawić samochód poza tą strefą i kontynuować podróż pieszo lub transportem miejskim.

Kopenhaga ma 3 strefy parkowania: w czerwonej strefie płacisz najwyższą stawkę, w żółtej strefie jest średnia cena i najtaniej jest w niebieskiej strefie. Poza tymi strefami możesz parkować bezpłatnie przez 2 godziny ze specjalnym dyskiem do parkowania. Co więcej w całym mieście znajdują się bezpłatne parkingi poza godzinami pracy (od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-20:00 i w soboty 08:00-14:00).

Hotele

Kopenhaga ma wiele hoteli do zaoferowania, jednak ceny są wysokie w porównaniu do reszty Europy. Większość hoteli znajduje się w dzielnicy Indre By. W biurze turystycznym na dworcu centralnym znajdują się terminale, gdzie możesz bezpośrednio zarezerwować pokoje w różnych hotelach.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Kopenhadze polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Kopenhaga

EasyTerra Wynajem Samochodów Kopenhaga porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Dania, ale w mieście innym niż Kopenhaga, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Dania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Dania chciałabyś wypożyczyć samochód.