Wypożyczalnia samochodów Bastia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Bastia za Ciebie.

Wypożyczalnia samochodów Bastia

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Bastia za Ciebie.

Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • search_main.usp.free_cancellation search_main.usp.free_cancellation_subscript
  • search_main.usp.lowest_price search_main.usp.lowest_price_subscript
  • search_main.usp.number_pickup_locations search_main.usp.number_pickup_locations_subscript
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Bastia

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Francja
  3. Wypożyczalnia samochodów Korsyka
  4. Bastia

EasyTerra Wynajem Samochodów Bastia jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Bastia

Wypożyczalnia samochodów Bastia
Wypożyczalnia samochodów Bastia

Wprowadzenie

Bastia została założona w 1380 roku przez Genuę, które w owym czasie było potężnym miastem-państwem. Nazwa pochodzi od "Bastylli", fortu, który został zbudowany na wzniesieniu w celu obrony miasta. Aż do końca XVIII wieku Bastia była stolicą Korsyki. Jest to nastrojowe miasto z kościołem San Giovanni Battiste wzniesionym w stylu klasycystycznym oraz starym centrum Terra Vechhia z małymi, wąskimi i krętymi ulicami oraz alejkami.

Ludność

Miasto liczy blisko 40000 mieszkańców.

Położenie

Bastia leży na północnym wschodzie wyspy Korsyka na Morzu Śródziemnym. Na północ od miasta znajduje się szeroki półwysep, który rozciąga się aż do Cap Corse, najbardziej wysuniętego na północ punktu na wyspie. Bastia posiada kamieniste plaże co więcej na południu możesz znaleźć przepiękne piaszczyste plaże.

Gospodarka

Od uruchomienia w 1862 roku miejski port ma ogromny wkład w lokalną gospodarkę. Jest nie tylko ważnym portem rybackim, ale również 2,5 miliona ludzi korzysta z jego promów by przypłynąć lub odpłynąć z wyspy. Bastia obsługuje więcej pasażerów niż Marsylia czy Nicea. Ponadto port ważny jest także z powodu eksportu korsykańskiego wina, chociaż po części odbywa się on drogą powietrzną. Stary port w Bastii służy obecnie jako przystań. 

Turystyka ma ogromną wagę w gospodarce miejskiej. Nie tylko Bastia posiada przepiękny wygląd, ale również przyroda i otaczające tereny przyciągają wielu turystów.

Chociaż Bastia jest centrum gospodarczym Korsyki to poziom bezrobocia w mieście jest wysoki. Szacuje się, że około 20 % ludności jest niezatrudnionych. 

Lotniska

Lotnisko Bastia Poretta leży 20 kilometrów na południe od miasta obok autostrady N193. Istnieją połączenia lotnicze z miastami we Francji, innych miast europejskich oraz Maroka.

Transport publiczny

Istnieją doskonałe połączenia autobusowe do innych miejsc w Korsyce. Autobusy odjeżdżają z terminalu autobusowego, który znajduje się obok stacji kolejowej.

Znajdziesz tu połączenia kolejowe z Corte, Ajaccio, Calvi i Ponte Leccia.

Ruch miejski i parkowanie

Stare miasto Bastii najlepiej odkrywać pieszo, jednak wypożyczony samochód może się szczególnie przydać do jazdy wokół niego. W Cytadeli (fort) znajduje się duży parking podziemny.

Korsyka posiada autostrady, ale można je bardziej porównać do głównych dróg. Weź pod uwagę, że wyspa jest górzysta a drogi kręte. Dystans na mapie może wydawać się krótki, ale w rzeczywistości przejazd zajmie Ci więcej czasu niż myślisz. Aby dać Ci przykład, kiedy wyruszasz z Bastii do Ajaccio musisz liczyć się z podróżą trwającą nie mniej niż 2,5 godziny.

Hotele

Bastia oferuje dużą różnorodność hoteli, ogólnie są one wyposażone raczej elementarnie. Nie ma tu cztero lub pięciogwiazdkowych hoteli. W lecie polecamy zarezerwować pokój ze znacznym wyprzedzeniem.

W pobliżu miasta znajduje się kilka miejsc, gdzie można zaparkować przyczepę. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Bastii polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Bastia

EasyTerra Wynajem Samochodów Bastia porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Bastia, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.