Wypożyczalnia samochodów Nicea

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Nicea za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Nicea

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Francja
  3. Nicea

EasyTerra Wynajem Samochodów Nicea jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Nicea

Wypożyczalnia samochodów Nicea
Wypożyczalnia samochodów Nicea

Wprowadzenie

Zamożni odwiedzający, dla przykładu królowa Wiktoria, byli pierwszymi, którzy uczynili z Nicei modną miejscowość idealną do spędzenia zdrowego, relaksującego urlopu nad morzem. Dziś, wielu ludzi z całego świata nadal przybywa do Nicei aby nacieszyć się pięknymi plażami, cudownymi promenadami oraz wspaniałym morzem. Nicea, także znana jaka stolica Riviery, jest dobrą bazą, aby odkryć całe Lazurowe Wybrzeże. Ostatecznie, Nicea oferuje też rewelacyjne muzea, ciekawe życie nocne, wąskie uliczki, starą zatokę, ogrody oraz targi.

Ludność

Nicea liczy 340,000 mieszkańców (dane z 2005), co sprawia, że jest piątym największym miastem Francji. Miasto jest również stolicą francuskiego departamentu (rodzaju prowincji) Alp Nadmorskich. Nicea posiada stosunkowo wielu studentów w liczbie około 30,000.

Położenie

Nicea znajduje się na tzw. Lazurowym Wybrzeżu. Te wody stanowią z kolei część Morza Śródziemnego. Dwadzieścia kilometrów na wschód od Nicei znajduje się Monako. Około 10 kilometrów stamtąd znajduje się francusko-włoska granica. Na północ od Nicei znajdują się Nadmorskie Alpy a na wschodzie Prowansja.

Gospodarka

Gospodarka Nicei w dużym stopniu opiera się na turystyce. To druga najpopularniejsza destynacja we Francji. W 1999 roku, Nicea przyciągnęła 3.2 miliona turystów. Odwiedzających przyciąga, między innymi, aż 19 muzeów. Ponadto, wspaniała plaża i błękitna woda jest niesamowitym magnesem. Miasto posiada także cudowne ogrody, przyjemne restauracje, życie nocne. Nicea oferuje zatem wielką różnorodność. W mieście funkcjonuje około 27,000 firm, z czego 83% angażuje się w handel i sektor usługowy (w tym turystykę). Nicea posiada drugie największe lotnisko, jeżeli brać pod uwagę liczbę pasażerów, we Francji. Lotnisko obsługuje ponad 8.6 milionów pasażerów w ciągu roku i jest skomunikowane z 80 destynacjami w 28 krajach. Taki port dostarcza wielu stanowisk pracy w Nicei.

Lotniska

Nicea posiada jeden port lotniczy zwany Międzynarodowe Lotnisko Nicea-Lazurowe Wybrzeże. To drugie największe lotnisko we Francji, znajduje się 6 kilometrów na zachód od miasta. Nicea jest skomunikowana z 80 miastami w 28 krajach. 

Transport publiczny

Najszybsza i najtańsza opcja podróży łodzią z francuskiego kontynentu na Korsykę istnieje właśnie w Nicei. Ponad dwa tuziny firm autobusowych korzystają z Autobusowego Dworca w Nicei. Możesz tam skorzystać z połączeń autobusowych do wielu (francuskich) miast. Nicea posiada wiele dworców autobusowych. Najważniejszym jest Gare Nice Ville. Z Nicei możesz też pojechać pociągiem TGV do Paryża. Istnieją dwie firmy autobusowe, Sunbus oraz ANT, oferujące połączenia między Niceą a Lotniskiem w Nicei.  Ponadto, turyści mogą podróżować Sunbus 23, ANT 99 oraz autobusem ANT z i do lotniska. Subus jest firmą oferującą transport publiczny w Nicei. Bilet w jedną stronę kosztuje € 1.30 i po tym jak jest skasowany jest ważny na jedną godzinę. Można też kupić bilet kilkudniowy.

Ruch uliczny i parkowanie

Podobnie jak inne duże miasta, Nicea jest chaotycznym miejscem do jazdy samochodem. Jednakże, z odrobiną nerwów i doświadczenia, nie powinno to stanowić większego problemu. Podczas sezonu turystycznego, parkowanie w mieście może okazać się wyzwaniem, więc nie bądź zbyt wybredny jeśli chodzi o wybranie miejsca parkingowego i nie bądź zaskoczony ceną parkingu w centrum miasta.

Hotele

Ze względu na to, że Nicea jest popularna wśród młodych, miasto posiada wiele tanich hoteli. Te hotele znajdują się zwykle blisko dworca kolejowego Gare Nice Ville. Na starówce, hoteli jest zdecydowanie mniej. Wzdłuż wybrzeża hoteli jest zdecydowanie dużo, ale zwykle są one trochę droższe. W Nicei, wszystkie opcje z gwiazdkami hotelowymi są reprezentowane. Jeśli jesteś zdecydowany na określoną lokalizację oraz jakość hotelu, zalecamy zarezerwować wcześniej. Nie ma takiej potrzeby poza sezonem, kiedy zwykle jest duży wybór.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Nicei, zalecamy skorzystanie  z Google oraz następujących linków:

Wypożyczalnie samochodów w Nicea

EasyTerra Wynajem Samochodów Nicea porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Nicea, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.