Wypożyczalnia samochodów Ajaccio

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Ajaccio za Ciebie.

 • Anulowaniegratis
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Rabaty do 20% i bogata oferta wypożyczalni Rabat ważny do 2 czerwca - zarezerwuj teraz i oszczędzaj.
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Ajaccio

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Francja
 3. Wypożyczalnia samochodów Korsyka
 4. Wypożyczalnia samochodów Ajaccio
EasyTerra Wynajem Samochodów Ajaccio jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Ajaccio

Wypożyczalnia samochodów Ajaccio
Wypożyczalnia samochodów Ajaccio

Wprowadzenie

Ajaccio to stolica francuskiej wyspy Korsyka. Miasto posiada nastrojowe centrum a ponadto znana jest głównie jako miejsce narodzin Napoleona Bonaparte.

Ludność

Miasto liczy blisko 55000 mieszkańców.

Położenie

Ajaccio leży na zachodnim wybrzeżu Korsyki, 390 kilometrów w prostej linii na południowy wschód od Marsylii.

Zabudowania rozciągają się wzdłuż zatoki Ajaccio oraz wzdłuż rzeki Gravona. Wody tej rzeki są głównym źródłem wody pitnej w mieście.

Ajaccio znajduje się 146 kilometrów od miasta Bastia i 140 kilometrów od Porto-Vecchio.

Gospodarka

Od dawien dawna Ajaccio jest wioską rybacką. Rybacy łowią głównie sardynki na Morzu Śródziemnym. Jachty również przybijają do miejskiego portu.

Ponadto istnieje kilka mniejszych firm, które wytwarzają makaron i papierosy. Rolnictwo produkuje głównie owoce cytrusowe.

Gospodarka zależy od turystyki. Ajaccio jest centrum dla tak zwanej terapii Thalasso, gdzie używa się wody słodkiej w celach leczniczych w walce między innymi z problemami dotyczącymi skóry.

Lotniska

Lotnisko Ajaccio znajduje się 5 kilometrów na wschód od miasta. Autostrada N194 prowadzi z lotniska do centrum miasta.

Transport publiczny

W Ajaccio kursują autobusy miejskie, jednakże czas ich przyjazdu jest nieregularny, co więcej kursują linie autobusowe do innych miejsc na Korsyce.

Istnieją doskonałe połączenia z miastami na Francuskiej Riwierze, odpływają z Quai L'Herminier między innymi do Marsylii, Tulon i Nicei.

Ruch miejski i parkowanie

Pomimo, że Ajaccio jest małym miastem to ruch miejski w centrum miasta może być czasami gęsty, szczególnie w okresie letnim. Chociaż znajduje się tu wiele miejsc parkingowych i garaży, abyś zawsze znalazł miejsce do parkowania to możesz to zrobić między innymi również w miejskim porcie oraz w Quai des Torpilleurs.

Autostrady N194 i N196 prowadzą z Ajaccio odpowiednio do to Corte i Bonifacio.

Jednakże pamiętaj, że Korsyka jest górzysta a drogi są kręte. Dystans na mapie może wydawać się krótki, ale w rzeczywistości jego pokonanie zajmie więcej niż myślisz. Na wycieczkę z Ajaccio do Bastii musisz liczyć przynajmniej 2,5 godziny.

Hotele

Ajaccio ma do zaoferowania dobry wybór hoteli, najwyższa klasa tutaj to 4 gwiazdki. W otoczeniu miasta możesz także znaleźć kilka hoteli i kurortów a niektóre z nich specjalizują się w terapii Thalasso (patrz "gospodarka").

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Ajaccio polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Często zadawane pytania

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • ADA
 • Alamo Rent a Car
 • Avis
 • Budget
 • Citer
 • Europcar
 • Hertz
 • National Car Rental
 • SIXT Rent a Car

Wypożyczalnie samochodów w Ajaccio

EasyTerra Wynajem Samochodów Ajaccio porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Ajaccio, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.