• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Genewa

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Genewa za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Genewa

EasyTerra Wynajem Samochodów Genewa jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Popularne lokalizacje wynajmu samochodów w mieście Genewa

Następujące lokalizacje wypożyczalni są najbardziej popularne przy wynajmie samochodu w Genewa

Promocje na wynajem samochodów w Genewa

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Genewa.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Wypożyczalnie samochodów w Genewa

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Genewa. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Avis

  9.5 (6165)
  Od zł 103 / dzień
 • Unirent Car Rental

  9.3 (316)
  Od zł 172 / dzień
 • Enterprise

  9.2 (2022)
  Od zł 155 / dzień
 • Europcar

  9 (8389)
  Od zł 154 / dzień
 • Budget

  9 (9871)
  Od zł 93 / dzień
 • Dollar Rent a Car

  8.8 (4506)
  Od zł 154 / dzień
 • Thrifty

  8.6 (5673)
  Od zł 141 / dzień
 • Alamo

  8.4 (8970)
  Od zł 151 / dzień
 • National Car Rental

  8.1 (414)
  Od zł 161 / dzień
 • Keddy By Europcar

  7.8 (3603)
  Od zł 153 / dzień
 • Hertz

  7.8 (7071)
  Od zł 142 / dzień
 • Flizzr

  7.6 (313)
  Brak dostępnych taryf
 • Sixt

  7.2 (3498)
  Od zł 134 / dzień
 • RPS Luxe

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • Elite (Luxury)

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • Edel & Stark

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • Your Rent

  7.7 (49)
  Brak dostępnych taryf
 • FireFly Car Rental

  7.4 (3886)
  Brak dostępnych taryf
 • AbsoluteCar

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • AVIS Car-Away

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • CITROEN

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Genewa?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Genewa

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Genewa, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów w kraju: Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.

Wypożyczalnie samochodów w Genewa

EasyTerra Wynajem Samochodów Genewa porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Rue de Lausanne 37
Rue de Lausanne 44
Rue des Pâquis 51

Informacja o lokalizacji dla Genewa

Wprowadzenie

Po Zürichu, Genewa największym miastem w Szwajcarii. Genewa jest bardzo rozpoznawalna na świecie, co nie jest zaskakujące w świetle znajdujących się w mieście wielu międzynarodowych organizacji, centrów badań naukowych, firm, włączając międzynarodowe banki. Genewa to nie tylko nazwa miasta, ale także jeziora, które nosi tą samą nazwę. Genewa to miasto z klasą, gdzie możesz zjeść wspaniałą kolację i kupić najlepsze ubrania, klejnoty lub zegarki. Genewa posiada burzliwą historię, a część z niej dotyczy Genewy jako miejsca narodzin Kalwinizmu. Do dzisiaj Genewa jest bardzo liberalna. 

Ludność

Po Zürichu, Genewa największym miastem w Szwajcarii. Miasto posiada około 185,000 mieszkańców. Znajduje się w francuskojęzycznym regionie Szwajcarii. Niemniej jednak tylko 75 % ludności mówi w języku francuskim, który jest jednocześnie ich językiem ojczystym. Ma to związek z faktem, że Genewa przyciąga wielu cudzoziemców. W 2001 roku 43% mieszkańców Genewy było pochodzenia zagranicznego. Zawdzięcza to przeważnie wielu międzynarodowym firmom i organizacjom, które znajdują się w mieście.

Położenie

Genewa znajduje się w południowo-zachodniej części Szwajcarii. To liberalne miasto mieści się na południowym krańcu jeziora Genewa. 10 kilometrów na południowy wschód znajduje się granica z Francją. Około 5 kilometrów na zachód także znajduje się granica z  Francją. Nawet niektóre części przedmieść Genewy znajdują się we Francji. Przez miasto płynie dobrze znana rzeka Rodan. Źródło Rodan znajduje się w Alpach i przepływa przez jezioro genewskie oraz przez samo miasto. Następnie rzeka meandruje przez Francję, gdzie wpływa do Lwiej Zatoki.

Gospodarka

Genewska gospodarka jest znacznie zależna od organizacji międzynarodowych, które gości w swoich granicach. Przykłady niektórych organizacji to : Organizacja Narodów Zjednoczonych, Czerwony Krzyż oraz Światowa Organizacja Zdrowia. Przedsiębiorstwa także mają znaczny wpływ ekonomiczny na miasto. Zwłaszcza sektor bankowy jest bardzo ważny. Wiele światowej sławy banków znajduje się w Genewie. Banki te specjalizują się w obszarze "prywatnej bankowości". Wielonarodowe firmy jak Procter & Gamble lub Serono, których biura znajdują się w mieście, są równie ważne dla gospodarki. Ponadto Genewa mieści liczne instytuty edukacyjne i badawcze, czego przykładem jest Instytut CERN, Uniwersytet Genewski, Uniwersytet Studiów Międzynarodowych  i Rozwoju oraz Szkoła Tłumaczeń. Ponadto Genewa jest znana i gospodarczo zależna od swoich słynnych i drogich zegarków. Turystyka odgrywa niewielką rolę w genewskiej gospodarce. 

Lotniska

Genewa posiada międzynarodowe lotnisko zwane Genewa-Cointrin. Lotnisko to znajduje się 5 kilometrów od miasta. Jest jednym z najnowocześniejszych lotnisk na świecie, jak wiele rzeczy w Genewie. Loty ze szwajcarskich, europejskich, rosyjskich, amerykańskich obraz blisko wschodnich miast obsługiwane są przez genewskie międzynarodowe lotnisko.

Transport publiczny

W przypadku braku wypożyczonego samochodu do twojej dyspozycji w ciągu kilku dni, mogą okazać się pomocne następujące wskazówki dotyczące transportu publicznego.

Najtańszym i najłatwiejszym rozwiązaniem aby dojechać z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum miasta jest skorzystanie z autobusu. Właściwym będzie autobus o 10.  Podróż do śródmieścia zajmuje tylko 20 minut. Na lotnisku znajduje się także stacja kolejowa - wszystkie przyjeżdżające i odjeżdżające pociągi przejeżdżają przez Genewę. Więc można także skorzystać z kolei by dostać się do Genewy. Gare de Cornavin to główna stacja kolejowa w mieście, znajdująca się w jego centrum. Stacja ta obsługuje również pociągi szybkobieżne na przykład z Paryża i Grenoble. Gare Routière to najważniejsza stacja autobusowa w mieście, z której możesz dojechać do wielu krajowych i zagranicznych miast. Najromantyczniejszym sposobem dotarcia do Genewy jest skorzystanie z łodzi.

Transport publiczny w Genewie składa się z tramwajów, autobusów i łodzi. Wszystkie są szybkie, wydajne, zadbane, bezpieczne i tanie, i zabiorą Cię niemal wszędzie. Całe miasto włącznie z lotniskiem należy do strefy transportowej numer 10. Oznacza to, że bilety ważne są w każdym rodzaju transportu, który kursuje wewnątrz tej strefy. Zanim skorzystasz z jakiejkolwiek formy transportu musisz kupić bilet. Możesz to zrobić w każdym biletomacie, który znajduje się przy przystanku. Możesz kupić bilet trzyprzystankowy, bilet godzinny, lub bilet całodniowy. W biurach obsługi klienta transportu publicznego możesz kupić inne bilety ze zniżką. Wszystkie kursujące autobusy w mieście posiadają swój własny numer. Autobusy kursujące na przedmieścia Genewy, zarówno w części francuskiej jak i szwajcarskiej są oznaczone literami.

Ruch miejski i parkowanie

Genewa jest zabawnym miastem jeśli chodzi o przekraczanie jej granic, ponieważ istnieje tylko jedna autostrada szwajcarska i wiele francuskich prowadzących do miasta. Jadąc przez miasto można "dostać białej gorączki" ponieważ jest to bardzo zatłoczone miasto. Jednakże z odpowiednim doświadczeniem i nerwami na wodzy jest to do wykonania. Parkowanie w środku miasta potrafi być wymagające. Parkowanie na ulicy jest dozwolone tylko w ciągu wyznaczonych godzin (czasami tylko w ciągu 1 godziny). Polecamy następujące udogodnienia parkingowe: Parking podziemny "Place Cornavin" oraz parking położony na południowej stronie Pont de Mont-Blanc. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja miejsca w obu tych placówkach. 

Hotele

Jak na miasto z tak elitarną reputacją jak Genewa, miasto oferuje dobry wybór w tanich i średnich cenowo hotelach. Ponadto znajduje się tu wiele hoteli luksusowych. Używane są przeważnie przez przedsiębiorców, dyplomatów etc. Niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja niezależnie w jakiej ofercie cenowej znajduje się hotel. Jest to wymagane ponieważ kilka konferencji potrafi zmienić pomieszczenia hotelowe w rzadki towar. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu dalszych informacji o Genewie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Swiss franc, Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  80 km/h
 • Język
  German, French, Italian
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Avis
 • Unirent Car Rental
 • Enterprise
 • Europcar
 • Budget
 • Dollar Rent a Car
 • Thrifty
 • Alamo
 • National Car Rental
 • Keddy By Europcar
 • Hertz
 • Flizzr
 • Sixt
 • RPS Luxe
 • Elite (Luxury)
 • Edel & Stark
 • Your Rent
 • FireFly Car Rental
 • AbsoluteCar
 • AVIS Car-Away
 • CITROEN
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Francja
 3. Wypożyczalnia samochodów Genewa