Wypożyczalnia samochodów Chania

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Chania za Ciebie.

 • Anulowaniegratis
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Rabaty do 20% i bogata oferta wypożyczalni Rabat ważny do 2 czerwca - zarezerwuj teraz i oszczędzaj.
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Chania

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Grecja
 3. Wypożyczalnia samochodów Kreta
 4. Wypożyczalnia samochodów Chania
EasyTerra Wynajem Samochodów Chania jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Chania

Wypożyczalnia samochodów Chania
Wypożyczalnia samochodów Chania

Wprowadzenie

Chania (również pisana jako Hania) jest drugim co do wielkości miastem na greckiej wyspie Kreta. Do 1971 roku była stolicą wyspy. W tym roku stolicę przeniesiono do Heraklionu. Przytulne stare miasto uważane jest za jedne z najpiękniejszych w Grecji. I w ten oto sposób staje się oczywiste, że Kreta zawsze była i nadal jest na pograniczu kultur. W pobliżu starego portu wciąż znajduje się XV-wieczna wenecka latarnia morska ("Faros") oraz przepiękny XVIII-wieczny meczet. Na południe od centrum miasta znajduje się zadaszony bazar.
Obszar Chani zajmuje zachodnią część Krety. Rejon obfituje w znaleziska archeologiczne.

Ludność

Miasto liczy blisko 65000 mieszkańców, wlicza się w to również Półwysep Akrotiri na wschodzie Chani, któy staje się coraz bardziej zurbanizowany.

Położenie

Chania znajduje się na równinie na północnym wybrzeżu Krety w zachodniej części wyspy. Zatoka Chani znajduje się między półwyspem Akrotiri na wschodzie i półwyspie Spatha na zachodzie. Stolica Krety, Heraklion, znajduje się 145 kilometrów na wschód. Mniej więcej w połowie drogi znajduje się kolejne ważne miasto Retimno.

Gospodarka

Turystyka odgrywa bardzo ważną rolę w lokalnej gospodarce. Stara Chania, wiele malowniczych miast w głębi lądu i postrzępionych gór ciągnących się dalej na południu, plaże i archeologiczne wykopaliska stanowią ogromne atrakcje dla turystów.
Ponadto handluje się tu też produktami z głębi lądu (głównie oliwkami i pomarańczami), które dostarczane są przez nowoczesny port Soudy (7 kilometrów od Chani). W pobliżu nowego portu znajduje się baza marynarki wojennej NATO.
Co więcej Chania jest również centrum edukacji między innymi ze znanym uniwersytetem technicznym.

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko Daskalogiannisa znajduje się na półwyspie na wschód od Chani. Codziennie odbywa się wiele lotów do Aten a w czasie lata kursuje wiele samolotów czarterowych do europejskich miast. Z lotniska dostępne jest połączenie autobusowe do centrum miasta.
Lotnisko Heraklion jest większe. Znajduje się 140 kilometrów na wschód od Chani.

Transport publiczny

Główny dworzec autobusowy znajduje się w południowo zachodniej części starego miasta. W okresie letnim kursują autobusy do popularnych miejsc turystycznych. Wiele miast i wsi ma połączenie autobusowe, jednakże nie spodziewaj się szybkiej podróży. Dostępne są autobusy szybkobieżne do większych miast na Krecie w jej północnej części. Kursują po głównej drodze. Z nowoczesnego portu Souda odpływają w ciągu dnia promy do Pireusu (w pobliżu Aten).

Ruch miejski i parkowanie

Jazda po nowszej części Chani nie należy do trudnej. Wokół starego miasta i w pobliżu starego rynku oraz okolicach portu znajdują się parkingi, gdzie możesz zostawić swój samochód i zwiedzać miasto pieszo. Nie zostawiaj żadnych cennych rzeczy w samochodzie!
Główne drogi na Krecie są w dość dobrym stanie. Sprawy mają się inaczej jeśli zdecydujesz się odwiedzić wzgórzyste południe z wąskimi i wietrznymi drogami. Zawsze bądź przygotowany na coś niespodziewanego: owce lub kozy na drodze, dziury w jezdni lub żwirowej drogi, która nagle przechodzi w piasek. Niektóre drogi mogą być śliskie nawet kiedy jest sucho. 

Ponadto wielu lokalnych kierowców ma inny styl jazdy niż ten do którego jesteś przyzwyczajony. Często ignorują sygnalizację ruchu drogowego i znaki drogowe. W skrócie: prowadź ostrożnie i utrzymuj koncentrację. Na drogach wiejskich limit prędkości wynosi 90km/h.

Hotele

Chania stanowi centrum turystyczne, co oznacza, że znajduje się tam mnóstwo hoteli. Na starym mieście znajdziesz przytulne zakwaterowania w odrestaurowanych budynkach (w pobliżu plaży). W lecie (maj-październik) gorąco polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. W innych okresach nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zakwaterowania, chociaż niektóre hotele mogą być zamknięte.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Chani polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Często zadawane pytania

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Abbycar
 • Alamo Rent a Car
 • Auto Europe
 • Avis
 • Budget
 • Centauro
 • Drive Hellas
 • Enterprise
 • Europcar
 • FireFly Car Rental
 • GLOBAL Rent-a-Car
 • Goldcar
 • Green Motion
 • Hertz
 • National Car Rental
 • Payless Car Rental
 • SurPrice car rentals
 • Thrifty

Wypożyczalnie samochodów w Chania

EasyTerra Wynajem Samochodów Chania porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Lotniska w centrum

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Grecja, ale w mieście innym niż Chania, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Grecja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Grecja chciałabyś wypożyczyć samochód.