Wypożyczalnia samochodów Ibiza

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Ibiza za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Ibiza.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Ibiza

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Ibiza
EasyTerra Wynajem Samochodów Ibiza jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Ibiza

Wprowadzenie

Ibiza jest jedną z wysp należących do archipelagu Balearów. Ibiza jest najbardziej ekstremalną wyspą jeśli weźmiemy pod uwagę różnorodność krajobrazu oraz ludzi, którzy na nią zjeżdżają. Reputacja jaką posiada ze względu na życie nocne jest prawdziwa: to miejsce nietuzinkowe i ekstrawaganckie. Krajobraz Ibizy charakteryzuje się płaską powierzchnią na północy składającą się z mozaiki sadów oraz zalesionych wzgórz. Ponadto, Ibiza posiada głównie skaliste wybrzeża oraz piaszczyste plaże.

Ludność

Ibiza posiada około 100,000 mieszkańców. Miasto Ibiza, stolica wyspy zamieszkiwana jest przez około 40,000 rezydentów, natomiast San Antonio, drugie największe miasto posiada 16,000 mieszkańców. Jednakże, wyspa sprawia wrażenie dużo bardziej zaludnionej ze względu na fakt, iż rocznie przyciąga 4 miliony turystów.

Położenie

Ibiza jest jedną z Wysp Balearskich, które znajdują się na wschód od wybrzeża Hiszpanii, granicząc z Zatoką Walencji oraz Morzem Śródziemnym. Ibiza jest najbliższą wyspą względem hiszpańskiej części kontynentalnej znajdując się 100 kilometrów od niej.

Gospodarka

Rolnictwo jest jednym z głównych filarów gospodarki wyspy. Owoce są uprawiane przede wszystkim na północy, gdzie znajduje się wiele sadów. Ponadto, miejscowi hodują również wiele zwierząt. Rolnictwo dostarcza stanowisk pracy dla rolników, ale także dla ludzi, którzy zajmują się handlem.

Głównym źródłem dochodu na Ibizie jest turystyka. Ma ona szczególne znaczenie w ciągu lata, kiedy wyspa przyciąga turystów. Rocznie ponad cztery miliony odwiedzających przybywa na wyspę. Region przyciąga mieszankę ludzi: hipisów, miłośników mody, nudystów, imprezowiczów oraz podróżujących masowo. Turystów przyciągają przede wszystkim piękne plaże, modne dyskoteki, piękne krajobrazy, skaliste wybrzeża etc.

Lotniska

Ibiza posiada jedno lotnisko, Lotnisko na Ibizie (lub Aeroport d'Eivissa), które znajduje się 7 kilometrów od miasta Ibiza znajdującego się na wschodnim wybrzeżu. Lotnisko na Ibizie obsługuje loty z i do, między innymi, Barcelony, Walencji, oraz innych większych miast europejskich.

Transport publiczny

Większość ludzi, którzy przybywają na Ibizę dociera na nią samolotem. Można również na nią dotrzeć podróżując łódką. Promy płyną, między innymi, z Alicante oraz Barcelony. Promy kursują również między wyspami. Firmy, które oferują tego typu usługi to Transediterrane oraz Flebasa.

Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy jest podróżowanie wynajętym samochodem. Sprawdza się to również dla innych Wysp Balearskich: Formentery, Majorki oraz Minorki. Na Formenterze rowery są idealnym rozwiązaniem, szczególnie biorąc pod uwagę jej rozmiar. Jeśli nie wypożyczyłeś samochodu, możesz korzystać z autobusów, które kursują po Ibizie i zabiorą cię z lotniska na Ibizie (lub Aeroport d' Eivissa) do miasta Ibizy, a także z Ibizy do San Antonio oraz Portinatx.

Ruch uliczny oraz parkowanie

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, samochody z wypożyczaln są idealne do eksplorowania Ibizy. Na wyspie jest wiele kiepskich dróg, ale też i bardzo dobrych. Te (bardzo) dobre drogi są bliższe tras, które prowadzą do atrakcji turystycznych. A zatem wypożyczenie dobrego samochodu nie jest żadnym luksusem na tej pięknej wyspie. Parkowanie na Ibizie jest jedynie problemem w najbardziej popularnych miejscach, w tym sensie, że być może nie będziesz w stanie zaparkować dokładnie tam, gdzie chcesz.

Hotele

Na Ibizie jest wiele hoteli, zarówno tych bardzo drogich i luksusowych jak i tych tanich. Drogie hotele znajdują się blisko pięknych miejsc i atrakcji turystycznych. Tańsze hotele znajdują się trochę dalej. W szczycie sezonu, tj. latem, zdecydowanie zalecamy dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli chcesz nocować w konkretnym miejscu lub kurorcie.

Linki zewnętrze

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Ibizy, zachęcamy do skorzystania z Google, oraz następujących linków:

Wszystkie miasta w Ibiza

EasyTerra Wynajem Samochodów Ibiza porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: