Wypożyczalnia samochodów Eindhoven

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Eindhoven za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Eindhoven

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Holandia
  3. Wypożyczalnia samochodów Eindhoven
EasyTerra Wynajem Samochodów Eindhoven jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Eindhoven

Wypożyczalnia samochodów Eindhoven
Wypożyczalnia samochodów Eindhoven

Wprowadzenie

Eindhoven jest dość młodym miastem z nowoczesnym wizerunkiem. Od końca XIX wieku miasto rozwinęło się za pomocą aktywności przemysłowej. Powstał przemysł tekstylny, później elektroniczny (Philips), po nim nadeszła fabryka samochodów DAF. W trakcie II Wojny Światowej miasto zostało zbombardowane a w rezultacie tylko kilka historycznych budynków przetrwało w centrum miasta.

Ludność

Eindhoven liczy 200000 mieszkańców, co czyni z niego piąte największe miasto w Holandii. Dzięki obecności uniwersytetu i wielu politechnik mieszkańcy Eindhoven są relatywnie młodzi.

Położenie

Eindhoven znajduje się na południu Holandii w prowincji Noord-Brabant. Eindhoven znajduje się 120 kilometrów od Amsterdamu, 115 kilometrów od Rotterdamu, 90 kilometrów od Utrechtu i 80 kilometrów od miasta Maastricht.

Gospodarka

Miasto jest najważniejszym centrum w przemysłowym pasie na południu Holandii. Historycznie producent elektroniki Philips odgrywał ogromną rolę, nawet jeśli firma zdecydowała się przenieść swoje główne biura do Amsterdamu. Ponadto firma produkująca ciężarówki DAF zapewnia wiele miejsc pracy. W 2006 roku był to drugi co do wielkości producent ciężarówek w Europie. Eindhoven obecnie wydaje się być centrum ICT w regionie. Korporacje wydają relatywnie dużo pieniędzy na badania i rozwój. Obecność Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven również wnosi wkład w technologiczny wizerunek miasta.

Lotniska

Na północnym zachodzie znajduje się Lotnisko Eindhoven-Welschap. Jest to ważny port lotniczy dla tanich przewoźników, jednak jest również używany przez takie firmy jak KLM/Air France. Znajdują się tu bezpośrednie połączenia do Paryża, Londynu, Barcelony, Rzymu, Mediolanu, Pizy, Dublinu, Istambułu i wielu innych europejskich kierunków wakacyjnych.

Transport publiczny

Miasto nie posiada metra ani tramwajów, chociaż znajduje się tu rozbudowana sieć autobusowa, którą obsługują dwie firmy: Hermes i BBA. Jak w przypadku całej Holandii tutaj też wymagane są specjalne karty magnetyczne. W obie strony na Lotnisko Eindhoven kursują specjalne autobusy.

Ruch miejski i parkowanie

Jazda po Eindhoven nie należy do trudnych. W centrum miasta znajduje się tak zwany pierścień wewnętrzny (oznaczony znakami drogowymi), który znacznie ułatwia przejazd z jednej części miasta do drugiej. Wielu mieszkańców narzeka na organizację sygnalizacji świetlnej w mieście, która jest ustawiona tak, by dawać pierwszeństwo autobusom.

W mieście znajdziesz wiele miejsc parkingowych i parkingów. Miej na uwadze, że policja w Eindhoven nie będzie miała skrupułów w udzieleniu Ci grzywny jeśli zignorujesz znaki ostrzegające o ruchu jednokierunkowym, kiedy zaparkujesz w złym miejscu lub zapomnisz zapłacić za parkowanie. Na niektórych miejscach w centrum miasta zabrania się wjeżdżać rowerami. Te zakazy są również rygorystycznie przestrzegane.

Hotele

Eindhoven oferuje szeroki zakres hoteli. Nie ma tu hoteli pięciogwiazdkowych, jednak czterogwiazdkowe są bardzo dobrze reprezentowane. Miasto jest centrum technologii i nauki, co przyciąga wielu podróżujących biznesmenów. Instytutucje szkolnictwa wyższego także przyciągają zagraniczne delegacje, więc polecamy zarezerwować swój pokój z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Eindhoven polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Eindhoven

EasyTerra Wynajem Samochodów Eindhoven porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Holandia, ale w mieście innym niż Eindhoven, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Holandia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Holandia chciałabyś wypożyczyć samochód.