Wypożyczalnia samochodów Dublin

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Dublin za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Dublin.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Dublin

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Irlandia
  3. Wypożyczalnia samochodów Dublin
EasyTerra Wynajem Samochodów Dublin jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Dublin

Wypożyczalnia samochodów Dublin
Wypożyczalnia samochodów Dublin

Wprowadzenie

Specjalnością historycznego centrum Dublina jest to, że żadnej rzeczy, która się tam znajduje nie można nazwać najpiekniejszą. Panuje tam przyjazna atmosfera. Charakterystyczne dla miasta jest to, że przywołuje obraz miasta (centrum) z historią, gdzie zaznaczają się problemy i dobrobyt a także konsolidacja i ekspansja. Poza centrum miasta można znaleźć wiele nowoczesnych osiedli, domów gregoriańskich oraz budynków biurowych. 

Ludność

Dublin to stolica Irlandii i posiada trochę więcej niż 1,1 miliona mieszkańców. Czyni ją to również największym miastem w Irlandii. Tak jak w przypadku ludności Irlandii, ludność Dublina składa się z Anglików i Celtów.

Położenie

Dublin leży w środkowej części wschodniego wybrzeża Irlandii. Rzeka Liffey przepływa przez środek miasta i wpływa do Zatoki Dublińskiej. Mieszkańcy Dublina zawsze mieli słabość do swojej błotnistej lecz wspaniałej rzeki. 

Gospodarka

Irlandia posiada najszybciej rozwijającą się gospodarkę w Unii Europejskiej. Dublin był i jest motorem napędowym wzrostu ekonomicznego. Najważniejsze sektory w gospodarce to oprogramowanie, elektronika, usługi finansowe oraz turystyka. Biznes skupia się głównie na przedmieściach Dublina, gdzie znajdują się biura. 

Przyczyną tak szybkiego wzrostu gospodarczego Dublina jest to, że zapewnia tanią siłę roboczą oraz niskie podatki biznesowe. Przyciąga to wiele międzynarodowych firm, które z kolei generują wzrost i dobrobyt. 

Turystyka jest również bardzo ważna dla Dublina. Co roku miasto przyciąga miliony turystów. Ma to związek między innymi z pubami, Guinessem, irlandzką muzyką, atmosferą, budynkami gregoriańskimi, parkami, zamkami oraz uniwersytetami.

Lotniska

Irlandia posiada trzy lotniska międzynarodowe, z których to najważniejszym jest Lotnisko w Dublinie. Lądują tu samoloty zarówno z wielu miejsc w Europie jak również loty krajowe. Ponadto odbywają się tu także połączenia transkontynentalne, które lądują na Lotnisku w Dublinie włącznie z tanimi przewoźnikami. 

Transport publiczny

Jeżeli nie posiadasz wypożyczonego samochodu do swojej dyspozycji, to podróż transportem publicznym jest równie prosta. Dublin Bus oferuje swoje usługi w obrębie miasta i zabierze Cię do wielu miejsc. Xpresso - przewozy autobusowe zapewnione przez firmę Dublin Bus oferuje szybkie i bezpośrednie połączenia podczas godzin szczytu do ważnych (biznesowych) miejsc w  mieście. Airlink to regularne połączenie między Lotniskiem w Dublinie a innymi miejscami oraz jego centrum. Nitelink to specjalne linie nocne kursujące między innymi na przedmieścia Dublina. Raillink oferuje połączenie miedzy najważniejszymi stacjami kolejowymi w Dublinie. Za pomocą Eireann Bus możesz podróżować z Dublina do wielu pobliskich miejscowości, jak również do wielu innych miast w całej Irlandii. LUAS to tramwaje kursujące w Dublinie, które pracują nieprzerwanie od 2004 roku. LUAS łączy przedmieścia Dublina z jego centrum. W jego skład wchodzą dwie linie: Zielona Linia oraz Czerwona Linia. Z Dublina możesz podróżować w głąb Irlandii korzystając z kolei.

Ruch miejski i parkowanie

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że ludzie w Irlandii jeżdżą po lewej stronie drogi. W samochodach w Irlandii kierownica znajduje się po prawej stronie a dźwignia zmiany biegu po lewej strony kierowcy. Maksymalna dozwolona prędkość w terenie zabudowanym wynosi 48 km/h (30 mil), na terenach wiejskich 96 km/h (60 mil) oraz na autostradach 112 km/h (70 mil). Jazda w Dublinie nie należy do trudnych: drogi nie są zatłoczone, problem stanowi jazda po lewej stronie. Dublin otoczony jest przez obwodnicę M50 ze zjazdami na Dublin i do innych miast. Samochody parkuje się po lewej stronie drogi. Pamiętaj, w Dublinie parkowanie nie jest darmowe.

Hotele

Dublin posiada hotele każdej kategorii jakie powinno mieć międzynarodowe miasto. Wskazane jest, aby rezerwować miejsca z wyprzedzeniem. Kiedy turyści wyjeżdżają, przyjeżdżają biznesmeni i na odwrót.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu dalszych informacji o Dublinie polecamy skorzystać w wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Dublin

EasyTerra Wynajem Samochodów Dublin porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Irlandia, ale w mieście innym niż Dublin, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Irlandia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Irlandia chciałabyś wypożyczyć samochód.