Wypożyczalnia samochodów Wrocław

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Wrocław za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Wrocław.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Wrocław

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Polska
  3. Wypożyczalnia samochodów Wrocław
EasyTerra Wynajem Samochodów Wrocław jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Wrocław

Wypożyczalnia samochodów Wrocław
Wypożyczalnia samochodów Wrocław

Wprowadzenie

Wrocław był właściwie, tak jak i reszta Polski zabawką w rękach innych państw przy wielu okazjach. Miasto było pod władaniem Polaków, Czechów, Prusaków, Austriaków i Niemców zanim ponownie stało się polskie po II Wojnie Światowej. W tej wojnie znaczna część miasta została zniszczona, jednak mieszkańcy odbudowali jego centrum z dużym zapałem. Wrocław jest często porównywany do stolicy Czech, Pragi, jednak jest mniejsze i znacznie mniej nastawione na turystów.

Ludność

Miasto liczy 650000 mieszkańców co czyni z niego czwarte co do wielkości miasto w Polsce.

Położenie

Wrocław znajduje się w historycznym regionie Śląska na południowym zachodzie Polski nad rzeka Odrą.

Gospodarka

Tradycyjnie przemysł we Wrocławiu składał się głównie z produkcji  wagonów kolejowych i elektroniki. Od upadku komunizmu miasto próbuje przyciągnąć zagranicznych inwestorów. Zaowocowało to utworzeniem kilku zakładów korporacji zajmujących się zaawansowanymi technologiami takimi jak duża fabryka elektronicznego giganta LG. Ponadto dla miasta ważne jest centrum finansowe z głównymi biurami kilku większych polskich banków.

Lotniska

Lotnisko we Wrocławiu znajduje się 10 kilometrów na południowy zachód od miasta. Do Lotniska Kopernika We Wrocławiu można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem; lotnisko znajduje się na ulicy Granicznej i dostępne jest z wewnętrznego pierścienia drogowego wokół Wrocławia (E261) lub autostradą A8, która biegnie na zachodzie miasta.

Transport publiczny

Miasto posiada doskonałą komunikację miejską, która składa się z autobusów i tramwajów. Kursuje 60 linii autobusowych i 25 linii tramwajowych. Przez wykonywane prace drogowe (patrz ruch miejski), niektóre linie mogą mieć czasowo zmienione trasy. 

Ruch miejski i parkowanie

W okresie komunistycznym wiele dróg w Polsce nie było utrzymywanych. Chociaż Wrocław poczynił już znaczne postępy w polepszeniu infrastruktury to pozostaje jeszcze ogrom pracy do wykonania. Oznacza to, że możesz napotkać mnóstwo zablokowanych dróg, gdzie trwają prace nad jezdnią. Ponadto oznakowanie drogowe nie jest klarowne i ruch miejski jest zakazany lub ograniczony w niektórych częściach starego miasta. W centrum miasta musisz zapłacić jeśli chcesz zaparkować na ulicy; możesz kupić bilet w parkometrze lub w kiosku.

Hotele

Coraz więcej ludzi odkrywa uroki Wrocławia i dlatego liczba zakwaterowań również zwiększyła się znacząco w ostatnich latach. Miasto ma wiele prostych ale dobrych i tanich pokoi gościnnych jak również zakwaterowań w średniej kategorii cenowej oraz luksusowych hoteli. Ogólnie mówiąc nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla siebie. Niemniej polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem jeśli planujesz odwiedzić Wrocław w trakcie lata. Najpopularniejsze hotele znajdują się w bezpośredniej okolicy Rynku Miasta.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Wrocławiu polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Wrocław

EasyTerra Wynajem Samochodów Wrocław porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Polska, ale w mieście innym niż Wrocław, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Polska stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Polska chciałabyś wypożyczyć samochód.