Wypożyczalnia samochodów Praga

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Praga za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Praga.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Praga

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Czechy
  3. Wypożyczalnia samochodów Praga
EasyTerra Wynajem Samochodów Praga jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Praga

Wypożyczalnia samochodów Praga
Wypożyczalnia samochodów Praga

Wprowadzenie

Po upadku komunizmu piękna stolica Republiki Czeskiej raz jeszcze stała się tętniącym życiem miastem przyciągającym wielu turystów. Średniowieczne centrum przepełnione jest wieżami i iglicami o kulistym kształcie. Na moście Karola znajduje się imponująca droga ze statuami świętych. Z drugiej strony mieści się przytulny barokowy obszar Malá Strana oraz wzgórze a za nim zamek.

Ludność

Po upadku komunizmu ludność Pragi zmalała. Wprowadzenie gospodarki wolnorynkowej doprowadziło do wzrostu kosztów życia i spadku liczby narodzin dzieci w kraju. Rynek nieruchomości w Pradze jest również bardzo ograniczony. Miasto liczy obecnie 1,3 miliona mieszkańców.

Położenie

Praga znajduje się nad rzeką Wełtawą, która w czechosłowackim nazywa się Vltava. Dwie części miasta po obu stronach rzeki połączone są mostami. Wielu ludzi myśli, że Praga znajduje się w Europie Wschodniej, jednak w rzeczywistości znajduje się w Europie Środkowej, nieco ponad 700 kilometrów od Amsterdamu, 250 kilometrów od Wiednia i 280 kilometrów od Berlina.

Gospodarka

W czasach komunistycznych Praga byłą ośrodkiem przemysłu ciężkiego. Przemysły takie jak: produkcja samochodów, maszyn, metaloplastyka jak również chemiczny i żywnościowy wciąż odgrywają ważną rolę w lokalnej gospodarce. Od wprowadzenia gospodarki wolnorynkowej miasto rozwinęło się gwałtownie jako centrum komercyjne i finansowe w Europie Wschodniej. W okresie komunizmu sektor usług praktycznie nie istniał, jednak obecnie odgrywa dużą rolę w gospodarce.
Ponadto w mieście znajduje się siedziba rządu oraz wiele instytucji edukacyjnych a sama Praga przyciąga miliony turystów każdego roku zapewniając wzrost sektora rozrywkowego.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Ruzyne znajduje się 20 kilometrów na północny zachód od centrum miasta. Od upadku komunizmu liczba lotów wzrosła znacząco między innymi dzięki przybyciu tanich linii lotniczych.

Kursują autobusy lotniskowe i minibusy firmy Cedaz pomiędzy lotniskiem i námestí Republiky. Minibusy zatrzymują się przy stacji metra Dejvická. Autobus miejski 119 także kursuje na tą stację. Aby dotrzeć samochodem do centrum miasta wszystko co musisz zrobić to podążać Evropská Boulevard.

Transport publiczny

Miasto posiada rozbudowany system transportu publicznego składający się z metra, tramwajów, autobusów oraz kolei linowej prowadzącej na szczyt wzgórza Petrin. W wyznaczonym czasie możesz korzystać z pojedynczego biletu na wszystkie formy transportu publicznego. Możesz również kupić 3, 7, 15 dniowe bilety. Bilety transportu publicznego można nabyć w stacjach metra i kioskach (trafika). Bilety trzeba aktywować tak szybko jak to możliwe po wejściu do określonego środka transportu. W nocy kursuje kilka tramwajów i autobusów co pół godziny.

Ponadto znajdziesz tu wiele taksówek, chociaż należy na nie uważać. Nigdy nie łap samemu taksówki w Pradze, ale poproś w hotelu lub restauracji o zamówienie takowej. Umów się na cenę z taksówkarzem i poproś o rachunek. W ten sposób możesz być pewny że użył on taksomierza.

Kieszonkowcy są szczególnie aktywni w metrze. Grasują również na Placu Wacława, Placu Starego Miasta, Moście Karola i w centrach handlowych.

Ruch miejski i parkowanie

Najlepszym sposobem na odkrywanie starego miasta jest spacer. Ruch miejski może być naprawdę duży a wiele ulic jest jednokierunkowych. Wypożyczone samochody są odpowiednie na wycieczki po obszarze wokół Pragi. W ostatnich latach drogi uległy znacznej poprawie, jednak nie oczekuj (jeszcze) autostrad podobnych do tych w Europie Zachodniej. 

W centrum miasta znajdują się różne strefy parkowania (pomarańczowe, zielone i niebieskie). Niebieskie strefy są zarezerwowane dla mieszkańców, wiec nie parkuj tutaj. W pomarańczowych i zielonych strefach możesz parkować na czas od 2 do 6 godzin po opłaceniu parkowania w automacie. Jeśli będziesz parkować zbyt długo lub w złym miejscu są duże szanse, że twój samochód zostanie zablokowany i będziesz musiał zapłacić wysoką grzywnę, aby blokada została zdjęta.

Włamania do samochodów są dość częste w Pradze. Dlatego najlepiej będzie zaparkować samochód na parkingu strzeżonym, znajdziesz taki w pobliżu głównej stacji Wilsonova, stacji kolejowej Masaryk lub przy Malostranské námestí. Istnieją również parkingi w pobliżu stacji metra oraz wzdłuż większych dróg dojazdowych, jednak są one nie strzeżone. Przy námestí Jana Palacha W pobliżu placu starego miasta znajduje się parking podziemny.

Hotele

Praga jest gospodarczym, kulturowym i turystycznym centrum Republiki Czeskiej. W ostatnich latach liczba zakwaterowań ogromnie wzrosła a poziom sektora usług jest znacznie lepszy niż był zaraz po upadku komunizmu. Niektóre budynki historyczne w centrum miasta zostały pięknie odrestaurowane przez międzynarodowe luksusowe hotele sieciowe. Prowadzi to do szerokiego zakresu ofert hotelowych, chociaż nie oznacza, że są one tanie w Pradze a szczególnie nie w szczytowym okresie sezonu od maja do października. Aby zapłacić najlepszą cenę za pokój musisz zarezerwować go najlepiej z trzy miesięcznym wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych źródeł o Pradze polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Praga

EasyTerra Wynajem Samochodów Praga porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Czechy, ale w mieście innym niż Praga, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Czechy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Czechy chciałabyś wypożyczyć samochód.