• Opnie klientów
 • 8.5 / 10 Liczba opinii: 370
Potrzebujesz pomocy?
+48 221 244 139

Wypożyczalnia samochodów Kapsztad

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Kapsztad za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Kapsztad

EasyTerra Wynajem Samochodów Kapsztad jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Kapsztad

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Kapsztad.
 • Na przykład: Suzuki Celerio
  Klasa Mini
  Na przykład: Suzuki Celerio
 • Popularna klasa
  Na przykład: Suzuki Swift
  Klasa Ekonomiczny
  Na przykład: Suzuki Swift
 • Na przykład: Renault Sandero
  Klasa Kompaktowy
  Na przykład: Renault Sandero
 • Na przykład: Ford Focus
  Klasa Średni
  Na przykład: Ford Focus
 • Na przykład: Nissan Qashqai
  Klasa Standardowy
  Na przykład: Nissan Qashqai
 • Na przykład: Nissan X-Trail 4x4
  Klasa Full-size
  Na przykład: Nissan X-Trail 4x4
 • Na przykład: Mercedes C Class
  Klasa Luksusowy
  Na przykład: Mercedes C Class
 • Na przykład: Nissan Qashqai
  Klasa SUV
  Na przykład: Nissan Qashqai

Wypożyczalnie samochodów w Kapsztad

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Kapsztad. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.
 • Avis
  8.4 (4697)
  Od / dzień
 • Budget
  8.1 (7743)
  Od / dzień
 • First Car
  8.1 (512)
  Od / dzień
 • Hertz
  8.1 (5431)
  Od / dzień
Powyższe ceny są podane na dzień i są oparte dla wynajmu trwającego min. 7 dni. Możliwość wystąpienia dodatkowych opłat i podatków. Kliknij tutaj, aby zobaczyć wyjaśnienie dodatkowych opłat.

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Kapsztad?

Średnia dzienna cena za miesiąc

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Kapsztad

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w RPA, ale w mieście innym niż Kapsztad, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów w kraju: RPA stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w RPA chciałabyś wypożyczyć samochód.

Wypożyczalnie samochodów w Kapsztad

EasyTerra Wynajem Samochodów Kapsztad porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Informacja o lokalizacji dla Kapsztad

Wprowadzenie

Kapsztad to drugie co do wielkości miasto w Republice Południowej Afryki oraz stolica Prowincji Przylądkowej Zachodniej, gdzie produkowana jest większość krajowych win. Jest to także najstarsze miasto w Republice Południowej Afryki. To właśnie tu Holendrzy zeszli na ląd by zbadać wnętrze kontynentu. Kapsztad jest bardzo popularnym wakacyjnym kierunkiem podróży. Miasto posiada nowoczesny wygląd i oraz wywołuje niesamowite uczucie w połączeniu z historycznymi budynkami, piękną dziką przyrodą, przyjemnym klimatem, wspaniałymi plażami oraz nocnym życiem.

Ludność

Miasto posiada trzy miliony mieszkańców z czego 75% to czarni Afrykanie oraz "koloredzi" (wyrażenie o ludziach mieszanych ras z czasów polityki Apartheidu). W przeszłości te grupy miały zakaz wstępu na równiny znajdujące się za Górą Stołową, na południowym wschodzie od centrum miasta. Biali stanowią 20% ludności.

Położenie

Kapsztad znajduje się na południowym zachodzie Republiki Południowej Afryki niedaleko Przylądka Dobrej Nadziei. Centrum miasta leży pomiędzy Zatoką Stołową a północną częścią Góry Stołowej.

Gospodarka

Kapsztad to centrum gospodarcze Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Produkty rolnicze eksportowane są przez port morski lub lotnisko w Kapsztadzie. Sektor usług odgrywa ważną rolę włącznie z pracą rządu ponieważ parlament narodowy znajduje się w Kapsztadzie. 
Turystyka wnosi wkład 10% do gospodarki Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Co roku większość z 1,5 miliona turystów odwiedzających Prowincję spędza wiele dni w Kapsztadzie. W pobliżu miasta znajduje się wiele plaż, każda z nich posiada swój własny klimat. W samym mieście znajduje się wiele historycznych budynków jeszcze z czasów holenderskich i brytyjskich.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko w Kapsztadzie znajduje się 20 kilometrów na wschód od centrum miasta. Jest uważane za najlepsze lotnisko w Afryce i posiada połączenia lotnicze ze wszystkimi kontynentami. Obecnie lotnisko jest całkowicie odnawiane w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które mają się odbyć w 2010 roku w Republice Południowej Afryki.

Transport publiczny

Transport publiczny w Kapsztadzie znajduje się na średnim poziomie. Ponadto autobusy i tramwaje są często ekstremalnie zatłoczone. Lokalną siecią autobusową operuje firma "Golden Arrow Bus Services", która zapewnia także transport w rejon przybrzeżny miasta.
Znaleźć też można minibusy, które zatrzymują się wszędzie i są bardzo tanie. Czasami są stare i w bardzo kiepskim stanie z wyjątkiem autobusów operujących pod nazwą "Rikkis Taxi".
Specjalnie dla turystów jeździ "Cape Town Explorer", autobus, który odjeżdża pomiędzy 10 rano i 3 po południu z Biura Turystycznego i zatrzymuje się przy każdej ważnej atrakcji turystycznej. Możesz wysiąść przy każdej atrakcji i skorzystać z następnego autobusu później, który również pozwoli odwiedzić Ci resztę atrakcji. Oficjale taksówki (z licznikiem) są doskonałe i niezawodne, jednakże relatywnie drogie. Możesz je zamówić wyłącznie przez telefon.
Aby wyjechać poza Kapsztad można skorzystać z różnych firm, które zapewniają szybkie usługi autobusowe. Niektóre z lepszych firm to Greyhoud Cityliner, Translux Intercity oraz Mainliner Intercape.

Ruch miejski i parkowanie

Kapsztad to miasto przyjazne samochodom z relatywnie rzadko spotykanymi korkami miejskimi. Jak w przypadku innych większych miast w Republice Południowej Afryki należy uważać na tak zwanych "carjackers" (porywaczy samochodów). Chociaż media czasami lubią wyolbrzymiać ryzyko, to trzeba sobie uzmysłowić, że ono z pewnością istnieje. Jako środek ostrożności powinieneś zawsze mieć zamknięte drzwi a szyby podniesione. Porywacze samochodów zwykle uderzają w miejscach, kiedy samochód musi się zatrzymać: blisko sygnalizacji świetlnej oraz przed wjazdem na parking.

W Kapsztadzie znajduje się wiele parkingów w środku budynków. Centrum miasta nie jest duże, więc z łatwością można je zwiedzać pieszo. Ze względów bezpieczeństwa odradzamy parkowanie swojego samochodu na ulicy. Można też napotkać trudności w znalezieniu miejsca do parkowania. Jeżeli zdecydujesz się zaparkować na ulicy nigdy nie zostawiaj swojego samochodu bez nadzoru. W mieście jest wielu legalnych "strażników aut".

Hotele

W Kapsztadzie znajduje się wiele hoteli, od prostych domków gościnnych po luksusowe hotele i kurorty. Kapsztad to gospodarcze, administracyjne i turystyczne centrum, co oznacza, że wiele pokoi hotelowych może być wcześniej zarezerwowanych. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Kapsztadzie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  South African rand
 • Kierunek jazdy
  Linki
 • Maksymalna prędkość w mieście
  60 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  100 km/h
 • Język
  English, Tswana, Southern Sotho, Afrikaans, Southern Ndebele, Swati, Tsonga, Venda, Xhosa, Zulu
 • Popularna klasa samochodu
  economy
 • Popularne wypożyczalnie
  First Car

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.
Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Avis
 • Budget
 • First Car
 • Hertz
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów RPA
 3. Wypożyczalnia samochodów Kapsztad