Wypożyczalnia samochodów Zadar

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Zadar za Ciebie.

 • Anulowaniegratis
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Zadar

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Chorwacja
 3. Wypożyczalnia samochodów Zadar
EasyTerra Wynajem Samochodów Zadar jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Zadar

Wypożyczalnia samochodów Zadar
Wypożyczalnia samochodów Zadar

Wprowadzenie

Historyczne miasto Zadar często było zabawką w rękach innych krajów i królestw. Oprócz Chorwatów miasto należało przez długi czas do Bizancjum, Węgrów, Wenecjan, Francuzów, Austriaków, Włochów i Jugosłowian zanim ponownie dostało się w ręce Chorwatów w 1991 roku. Stare miasto na półwyspie w pobliżu portu pełne jest historycznych budynków włącznie z pozostałościami po Rzymianach, katedra Sveta Stosija i okrągły Kościół Świętego Donatana z IX wieku zbudowany w stylu Romańskim. Jest to przytulne miasto z wieloma kawiarniami, kolorowymi targami i tętniącym życiem portem morskim. Wyspa na archipelagu przy wybrzeżu jest istnym rajem dla entuzjastów sportów wodnych; możesz tu żeglować i nurkować ( znajdziesz tu kilka wraków). 

Ludność

Miasto liczy 85000 mieszkańców.

Położenie

Zadar znajduje się w centrum Chorwacji na północnym zachodzie Dalmacji. Miasto chronione jest przed Morzem Adriatyckim przez wydłużone wyspy archipelagu chorwackiego. Około 5 kilometrów od wybrzeża Zadaru znajduje się wyspa Ugljan.

Gospodarka

Turystyka to ogromne źródło dochodu w Zadarze. Ponadto handel z wykorzystaniem portu jest także ważny. Rybołówstwo i przetwórstwo rybne jest również dużym sektorem w lokalnej gospodarce. Ponadto istnieje niewielki przemysł maszynowy i chemiczny.

Lotniska

Lotnisko Zadar znajduje się w Zemunik Donji 9 kilometrów na południowy wschód od Zadaru. Do lotniska można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem. Z miasta jedź Jadranska cesta a potem możesz wybrać miedzy autostradą i drogą 502, aby dostać się na lotnisko. Droga jest dobrze oznakowana.

Transport publiczny

Zadar posiada dobrą sieć publicznego transportu autobusowego obsługiwanego przez Liburnija. Nieco taniej można kupić bilety w kioskach zamiast w autobusie. Ponadto bilet, który kupujesz w autobusie ważny jest tylko na jeden przejazd a bilet kupiony w kiosku pozwoli Ci wykonać dwa przejazdy.

Ruch miejski i parkowanie

Większość starego miasta w obrębie murów miejskich znajduje się w strefie wolnej od pojazdów. Droga wokół miejskich murów jest jednokierunkowa. Znajdziesz tu kilka parkingów, jednak znalezienie miejsca do parkowania na ulicy w pobliżu starego miasta jest praktycznie niemożliwe. Większy parking mieści się po drugiej stronie od portu (Obala kneza Branimira) w pobliżu mostu dla pieszych.

Dla wycieczek po całym obszarze wypożyczony samochód będzie idealnym rozwiązaniem. Na przykład można zwiedzić piękny Park Narodowy Plitvice, który składa się z 16 jezior i wodospadów w gęsto zalesionym regionie.

Hotele

Większość hoteli w Zadarze skoncentrowanych jest na dwóch obszarach: Puntamika i Borik, oba znajdują się około 5 kilometrów na północny zachód od historycznego centrum miasta. Zadar jest popularnym kierunkiem podróży w lecie i dlatego polecamy zarezerwować miejsce ze znacznym wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Zadarze polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Często zadawane pytania

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • ABC Rent a car
 • Active Car Rental
 • Air Rent a Car
 • Alamo Rent a Car
 • Avant Car
 • Avis
 • Budget
 • Carwiz rent a car
 • Drive Hellas
 • Enterprise
 • Europcar
 • Fast Mobility
 • FireFly Car Rental
 • Fleet Rent a car
 • Green Motion
 • Hertz
 • National Car Rental
 • Nova Rent a Car
 • ORYX Rent A Car
 • Petak Car Rental
 • Ridecar
 • SIXT Rent a Car
 • Trophy Rent a Car
 • Unirent Car Rental
 • Vero Rent

Wypożyczalnie samochodów w Zadar

EasyTerra Wynajem Samochodów Zadar porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Chorwacja, ale w mieście innym niż Zadar, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Chorwacja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Chorwacja chciałabyś wypożyczyć samochód.