Wypożyczalnia samochodów Berlin

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Berlin za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Berlin

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Niemcy
  3. Berlin

EasyTerra Wynajem Samochodów Berlin jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Berlin

Wypożyczalnia samochodów Berlin
Wypożyczalnia samochodów Berlin

Wprowadzenie

W 1990 roku Berlin raz jeszcze stał się stolicą Republiki Federalnej Niemiec po zjednoczeniu Wschodnich i Zachodnich Niemiec. Od tego czasu centrum miasta ("Mitte") przeszło metamorfozę. Wokół placu Potsdamer Platz powstały wyszukane budynki o nowoczesnej architekturze. Znajdziesz tu również wiele teatrów, sklepów i restauracji.

Ludność

Berlin liczy blisko 3,5 miliona mieszkańców i dlatego jest do tej pory największym miastem w Niemczech (większym niż drugi w kolejności Hamburg i trzecie Monachium razem wzięte).

Położenie

Miasto znajduje się na północnym wschodzie Niemiec około 70 kilometrów od granicy z Polską. Jest to bardzo rozległe miasto rozciągające się w odległości 35 kilometrów z północy na południe i 45 kilometrów ze wschodu na zachód. Rzeka Sprewa przepływa prosto przez Berlin.

Gospodarka

Odkąd Berlin raz jeszcze stał się stolicą, przeniesiono do niego parlament oraz ministrów z miasta Bonn, poziom zatrudnienia w sektorze publicznym ogromnie wzrósł. Duże firmy takie jak Siemens i Deutsche Bahn mają swoje główne biura właśnie w Berlinie. Ponadto gospodarka miejska oparta jest głównie w usługach, rosnące sektory to media, reklama oraz IT i technologie komunikacji. 

Berlin jest ważnym ośrodkiem badań i rozwoju. "Science & Business Park" (Park Nauki i Biznesu) w Adlershof jest jednym z największych na świecie. Wiele międzynarodowych konferencji i targów organizuje się tutaj, Internationale Congres Centrum ICC jest największym tego typu centrum w Europie.

Turystyka jest bardzo ważna w lokalnej gospodarce. Miasto przyciąga około 17 milionów odwiedzających każdego roku i dlatego jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem w Europie po Londynie i Paryżu.

Lotniska

Najważniejsze lotnisko to Międzynarodowe Lotnisko Tegel znajdujące się na północnym zachodzie miasta. Na południowym wschodzie znajduje się Lotnisko Schönefeld. Zostanie ogromnie rozbudowane tak by stać się nowym lotniskiem międzynarodowym do 2011 roku. Nazwa lotniska zostanie wtedy zmieniona na Międzynarodowe Lotnisko Berlin-Brandenburgia.

Małe lotnisko Tempelhof zostało zamknięte w październiku 2008 roku.

Transport publiczny

Berlin posiada doskonałą sieć transportu publicznego składającą się z autobusów, tramwajów, metra i pociągów. Większość odwiedzających korzysta głównie z sieci metra, U-Bahn. Metro jest szybkie i wygodne dla podróży do wszystkich wartych odwiedzenia miejsc w mieście.

S-Bahn to miejska kolej składająca się z trzech linii, od wschodu do zachodu, z północy na południe oraz pasa (Ringbahn).

Chociaż stacje U-Bahn i S-Bahn są często pokazane razem na mapach to w rzeczywistości są one oddzielone. 

Ruch miejski i parkowanie

Chociaż Berlin tak jak w przypadku innych wielkich miast posiada problemy z porannymi korkami i wieczornymi godzinami szczytu to dosyć łatwo jest jeździć po mieście i odkrywać je samochodem. Berlin posiada ciasną sieć autostrad i dróg prowadzących przez miasto a miejsca, które warto zwiedzić są dobrze oznakowane.

Centrum miasta to "Umweltzone" (strefa niskiej emisji spalin), gdzie możesz jeździć tylko samochodem ze specjalną naklejką na przedniej szybie. Parkowanie na ulicy jest możliwe, jednak lepiej jest parkować samochód w parkingach piętrowych. 

Hotele

Po zjednoczeniu miasta w Berlinie zostało wybudowanych wiele hoteli. Dlatego też dostępny jest ich szeroki wybór a ceny w hotelach są korzystne w porównaniu do innych europejskich stolic. Jest tu wiele cztero i pięciogwiazdkowych hoteli a oprócz tego znajdują się tu też tańsze domki gościnne i bed & breakfast (łóżko i śniadanie). Podróżujący mający mniejszy budżet mogą skorzystać ze schronisk młodzieżowych ("Jugendherbergen") oraz zwykłych hosteli.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Berlinie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Berlin

EasyTerra Wynajem Samochodów Berlin porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Niemcy, ale w mieście innym niż Berlin, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Niemcy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Niemcy chciałabyś wypożyczyć samochód.