Wypożyczalnia samochodów Tulon

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Tulon za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Tulon.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Tulon

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Francja
  3. Wypożyczalnia samochodów Tulon
EasyTerra Wynajem Samochodów Tulon jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Tulon

Wypożyczalnia samochodów Tulon
Wypożyczalnia samochodów Tulon

Wprowadzenie

Tulon to miasto na Francuskiej Riwierze z przepięknym średniowiecznym centrum, które jest również znane jako "basse ville" (śródmieście) ponieważ jest najniżej położoną częścią miasta. Tulon jest domem dla francuskiej floty morskiej nad Morzem Śródziemnym. Miasto znajduje się za wzgórzem (Mont Faron), które w dużej mierze chroni Tulon przed Mistralem, zimnym powietrzem z nad Alp.
Gwiazda Napoleona rozbłysła po Bitwie pod Tulon w 1793 roku. Pokonał on połączone siły wojsk angielskich i hiszpańskich, które były ukryte w Forcie Balaguier na zachód od miasta. W forcie mieści się muzeum dedykowane tej bitwie.

Ludność

Miasto samo w sobie posiada 170000 mieszkańców, jednak włącznie z przedmieściami liczy ponad pół miliona ludzi. 

Położenie

Tulon znajduje się na południu Francji nad Morzem Śródziemnym pomiędzy Marsylią (na zachodzie) i Niceą (na wschodzie). Jest to stolica regionu Var.

Gospodarka

Gospodarka Tulonu jest blisko związana z portem. Po pierwsze Tulon mieści główne biura francuskiej floty śródziemnomorskiej. Marynarka zapewnia etaty, bezpośrednio i pośrednio tysiącom ludzi. Handel odbywający się w "normalnym" porcie również wnosi znaczący wkład w gospodarkę. Ponadto turystyka jest także ważna. Plaże nad Cote d'Azur przyciągają wielu wielbicieli słońca, ale to centrum starego miasta skupia największą liczbę zagranicznych turystów. 

Lotniska

23 kilometry na wschód od miasta znajduje się lotnisko: Aeroport Tulon - Hyeres. Są tu połączenia na przykład do Brukseli, Paryża, Rotterdamu i Londynu. Do lotniska można dojechać samochodem w ciągu 20 minut autostradą A570 (Hyères, Saint-Tropez). Piękna droga prowadzi bezpośrednio wzdłuż wybrzeża.
Inne lotniska to Lotnisko Marsylia-Provence (90 km na zachód od Tulonu) i Lotnisko Nice-Côte d'Azur (150 km na wschód od Tulonu).

Transport publiczny

Większość autobusów miejskich i regionalnych odjeżdża ze stacji kolejowej (Gare Routière). Ten rodzaj transportu publicznego zapewnia firma Réseau Mistral. Kursują również szybkie autobusy do większych miast i miasteczek w pobliżu, takich jak Cannes, Nicea, Marsylia i Gap.
Miasto połączone jest z całą Francją za pomocą kolei. TGV także zatrzymuje się w Tulonie.
Z portu w Tulonie odpływają różne promy, na przykład do Bastii na Korsyce. Te promy obsługiwane są przez dwie firmy: Corsica Ferries i SNCM.

Ruch miejski i parkowanie

Główna droga w centrum Tulonu prowadzi przez Bulwar Sztrasburski (Boulevard de Strasbourg). Na południe od Place de Victor Hugo znajdują się wąskie ulice prowadzące na stare miasto. Lepiej jest nie zwiedzać starego miasta samochodem: ulice są wąskie i kręte. Targi rybne, warzywne i kwiatowe są tu dostępne oczywiście tylko pieszo. 
Około 1,5 kilometra od wejścia do portu w centrum Tulonu znajduje się parking strzeżony. W samym porcie znajduje się otwarta przestrzeń parkingowa. Upewnij się, że nie zostawiłeś niczego wartościowego w samochodzie, nawet na strzeżonym parkingu!
Płatne parkowanie jest dozwolone na ulicach w miejscu, gdzie znajduje się biała kropkowana linia na powierzchni drogi.

Hotele

Tulon to ważny turystyczny kierunek podróży na popularnym Cote d'Azur, co oznacza, że nie brakuje tu hoteli, chociaż większość z nich ma tendencję przypadać do kategorii drogich zakwaterowań. Jest tu kilka tanich hoteli. W każdym przedziale cenowym polecamy zarezerwować swój pokój z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Tulonie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Tulon

EasyTerra Wynajem Samochodów Tulon porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Tulon, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.