Wypożyczalnia samochodów Lyon

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Lyon za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Lyon

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Francja
  3. Wypożyczalnia samochodów Lyon
EasyTerra Wynajem Samochodów Lyon jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Lyon

Wypożyczalnia samochodów Lyon
Wypożyczalnia samochodów Lyon

Wprowadzenie

Lyon to drugie co do wielkości miasto we Francji oraz tętniące życiem centrum sztuki i kultury. Miasto ma przepiękne odrestaurowane centrum, które zostało ogłoszone światowym dziedzictwem przez UNESCO. Katedra i kościół Świętego Jana Chrzciciela są warte odwiedzenia, jak również reszta miejskiego centrum z wąskimi ulicami i tak zwanymi "traboules", placami i fontannami. Budynki w bardziej nowoczesnym obszarze pokryte zostały ogromnymi muralami. 
Lyon uważany jest za stolicę francuskiej kuchni. Posiada największą liczbę jednogwiazdkowych restauracji (1 gwiazdka=bajeczne jedzenie) w całej Francji.

Ludność

Włącznie z przedmieściami miasto liczy 1,6 miliona mieszkańców, chociaż w samym mieście żyje tylko pół miliona ludzi.

Położenie

Lyon został zbudowany w miejscu gdzie spotykają się rzeki Rodan i Saona na wschód od środkowej Francji. Stare miasto znajduje się na zachodnim brzegu Saony u podstawy wzniesień Fourvière, które nazywane są również "wzniesieniem modlitw" z powodu znajdujących się tu Bazyliki Notre Dame i pałacu Arcybiskupa. Na północy miasta na półwyspie (presqu'ile) pomiędzy Rodanem i Saoną mieści się "Wzniesienie Pracy", tradycyjnie królestwo tkaczy jedwabiu. Nowoczesny Lyon znajduje się na wschodnim brzegu Rodanu.

Gospodarka

Miasto jest ważnym centrum gospodarczym, gdzie produkuje się maszynerię, samochody, sprzęt elektryczny i chemikalia. Ponadto istnieje tu duży przemysł tekstylny.
Rafinerie ropy naftowej założone zostały w miejscowości Saint-Fons i Feyzin. Lyon posiada duży uniwersytet z trzema kampusami i wiele innych instytucji szkolnictwa wyższego.
Lyon jest również centrum administracyjnym. Jest stolicą regionu Rodan i Rodan-Alpy.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Lyon Saint-Exupéry doświadcza szybkiego wzrostu. Wykorzystywane jest przez ponad 40 linii lotniczych włącznie z tanimi liniami lotniczymi. Lotnisko znajduje się 25 kilometrów na wschód od Lyonu w gminie Colombier-Saugnieu. Kursują połączenia autobusowe do centrum Lyonu jak również do takich miejscowości jak Chambéry i Grenoble. W planach jest wybudowanie połączenia szybkimi tramwajami z Lyonem. TGV z Paryżą i Marsylii także zatrzymuje się na lotnisku.

Transport publiczny

Autobusy, tramwaje i metro obsługiwane jest przez Transports and Commun Lyonnais (TCL). Główny dworzec autobusowy znajduje się obok stacji kolejowej Lyon-Perrache. Oprócz autobusów miejskich znajdziesz tam autobusy kursujące do miejsc regionalnych i międzynarodowych (Eurolines).
Najlepszym środkiem transportu w Lyonie jest metro, szybkie, często kursujące i relatywnie tanie. Znajdziesz tu 4 linie metra i około 40 stacji. Dwie linie tramwajowe wiodą z Perrache do Saint-Priest. Do bazyliki na wzgórzu Fourvière można dojechać koleją linową.

Lyon posiada dwa terminale kolejowe: Lyon-Part-Dieu, który został zbudowany specjalnie dla TGV i starszą stację Lyon-Perrache. Wiele pociągów zatrzymuje się na obu stacjach. Lyon ma połączenia szybką koleją z Paryżem i Lille na północy oraz Marsylią i Montpellier na południu. W ciągu dnia co pół godziny odjeżdża TGV do Paryża (czas podróży to około 2 godziny).

W różnych miejscach w mieście możesz wypożyczyć rower, który możesz oddać w innym miejscu. Rejestracja (i opłata) kartą kredytową. 

Ruch miejski i parkowanie

Miasto znajduje się w węźle dróg A6 do Paryża (czas podróży to 4 godziny), A7 do Marsylii  (2½ godziny), A43 do Genewy (1½ godziny) i A48 do Grenoble (1 godzina).

Najlepszym sposobem na poznawanie centrum Lyonu jest zwiedzanie na pieszo. Ruch miejski jest bardzo zatłoczony, chociaż nie tak chaotyczny jak w Paryżu. Najlepiej jest unikać tuneli w mieście podczas godzin szczytu.
Miasto mieści wiele parkingów. Większość z nich obsługiwana jest przez Lyon Parc Auto w Place des Cordelies, gdzie możesz otrzymać więcej informacji odnośnie parkowania. Na półwyspie (presqu'ile) możesz parkować w pobliżu Hôtel de Ville (ratusz miasta), Place des Terreaux i Place Tolozan. Możesz również parkować w pobliżu dwóch stacji kolejowych i Katedry Świętego Jana Chrzciciela. W centrum możesz parkować na ulicy (za opłatą i tylko jeśli jest wolne miejsce) na okres nie dłuższy niż 2 godziny.

Hotele

Większość luksusowych hoteli znajduje się w 1 i 2 podokręgu administracyjnym (presqu'ile). W innych częściach miasta też dostępnych jest wiele hoteli. W okolicy Place des Minimes (można dojechać koleją linową) znajdują się schroniska młodzieżowe, które są bardzo proste, jednakże mające niesamowity widok na miasto. Lyon to miasto przemysłowe. Bardzo polecamy zarezerwować miejsce w hotelu z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Lyonie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Lyon

EasyTerra Wynajem Samochodów Lyon porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Lyon, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.