Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Gdańsk za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Gdańsk.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Polska
  3. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
EasyTerra Wynajem Samochodów Gdańsk jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Gdańsk

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Wprowadzenie

Gdańsk to przytulne byłe miasto hanzeatyckie z przepięknym historycznym centrum, pięknymi kościołami (włącznie z największym kościołem w Polsce), ogromnym średniowiecznym zamkiem i interesującymi muzeami. Jednakże nie tylko te zabytki sprawiają, że Gdańsk jest dobrym miejscem na wycieczkę do miasta. Miasto posiada rozległą strefę handlową i dobre restauracje. Stocznia Lenina (która nie nosi już tego imienia) w porcie miejskim była miejscem narodzin "Solidarności" oraz walki przeciw komunistom. Jeśli szukasz pięknej biżuterii z bursztynu to Gdańsk posiada jej mnóstwo, dostępnej w niskich cenach. 

Ludność

Miasto liczy blisko pół miliona mieszkańców. Gdańsk znajduje się na wydłużonym obszarze zurbanizowanym, który składa się z Gdyni oraz nadmorskiego kurortu Sopotu, gdzie żyje ponad milion ludzi.

Położenie

Miasto znajduje się na północy Polski nad Morzem Bałtyckim.

Gospodarka

Gdańsk był i wciąż jest najważniejszym portem w Polsce. Ma to związek z przemysłem stoczniowym oraz (petro)chemicznym. W ostatnich latach coraz więcej firm z innych sektorów przenosi się do Gdańska, włącznie z firmami o specjalizacji w elektronice, telekomunikacji i farmaceutyce. Wzdłuż wybrzeża bałtyckiego wydobywany jest bursztyn i przetwarzany z tej skamieniałej żywicy drzewnej w biżuterii. Jest to ważny czynnik gospodarki.

Lotniska

Lotnisko w Gdańsku znajduje się 14 kilometrów na zachód od miasta. Jest to popularny kierunek podróży dla tanich linii lotniczych. Do Lotniska Lecha Wałęsy można z łatwością dojechać wypożyczonym samochodem.

Transport publiczny

Gdańsk posiada doskonały system transportu publicznego składający się z linii autobusowych, tramwajów i kolei. Tramwaje kursują tylko w mieście a autobusy jeżdżą również do innych miejsc, włącznie z Gdynią i Sopotem. Także koleje prowadzą do tych dwóch miast (Szybka Kolej Miejska - SKM). System szybkiej kolei miejskiej będzie rozbudowany w ramach przygotowań do Euro 2012.

Ruch miejski i parkowanie

Stare miasto w Gdańsku jest częściowo wolne od samochodów. Ponadto wiele ulic jest jednokierunkowych a kierunki na znakach drogowych potrafią być mylące. Jazda po centrum miasta nie jest rekomendowana, ale wypożyczony samochód będzie dobrym doskonałym środkiem transportu jeśli chcesz zwiedzać cały region i odwiedzić ciche i spokojne plaże. W centrum Gdańska będziesz musiał zapłacić za parkowanie na ulicach. 

Hotele

Gdańsk posiada szeroki zakres zakwaterowań, od prostych domków gościnnych po luksusowe hotele. W lecie wielu Polaków jeździ do Gdańska i otaczających go plaż nad Morzem Bałtyckim. Hotele są często w pełni zapełnione do ostatniego miejsca i dlatego polecamy zarezerwować swój pokój ze znacznym wyprzedzeniem kiedy będziesz odwiedzał Gdańsk w szczycie sezonu. Szczególnie hotele na tak zwanym Trakcie Królewskim są popularne wśród turystów. Możliwe jest również wynajęcie apartamentu w Gdańsku.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Gdańsku polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Gdańsk

EasyTerra Wynajem Samochodów Gdańsk porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Polska, ale w mieście innym niż Gdańsk, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Polska stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Polska chciałabyś wypożyczyć samochód.