Wypożyczalnia samochodów Bruksela

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Bruksela za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Bruksela.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Bruksela

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Belgia
  3. Wypożyczalnia samochodów Bruksela
EasyTerra Wynajem Samochodów Bruksela jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Bruksela

Wypożyczalnia samochodów Bruksela
Wypożyczalnia samochodów Bruksela

Wprowadzenie

Bruksela to zarówno stolica Belgii jak i "stolica" Unii Europejskiej. Ponadto w Brukselii znajduje się główna siedziba NATO. Chociaż budynki tej organizacji nieznacznie poprawiły wygląd miasta, jego centrum jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Centrum stanowi Grote Markt, gdzie w słoneczne dni tarasy są przepełnione ludźmi cieszącymi się belgijskim piwem.

Ludność

Bruksela składa się z 19 okręgów, które razem tworzą miejskie władze. Bruksela jest jednym z okręgów i posiada 140000 mieszkańców. Cała stolica liczy ponad milion mieszkańców.

Położenie

Miasto znajduje się w środku Belgii na zbiegu byłych szlaków handlowych zarówno z północy na południe jak i ze wschodu na zachód. Bruksela znajduje się 57 kilometrów od Gandawy, 97 kilometrów od Brugii i 114 kilometrów od nadmorskiego kurortu Ostend.

Gospodarka

Dzięki swojemu statusowi jako stolicy oraz obecności dużych organizacji takich jak NATO i Unia Europejska Bruksela jest typowo administracyjnym miastem. Większość ludzi pracuje w urzędach publicznych lub w usługach cateringowych dla administracji. Na przykład jako konsultanci, radcy prawni, ale również w barach i restauracjach. Przemysł praktycznie zniknął, między innymi z powodu ograniczonego miejsca na ekspansję. 

Lotniska

Na północny wschód od Brukseli znajduje się Międzynarodowe Lotnisko Bruksela, które może być znane dla wielu pod starą nazwą Zaventem. Tanie linie lotnicze korzystają z Charleroi, które znajduje się 46 kilometrów na południe od miasta. Lotnisko to nazywane jest często "Bruksela południe".

Transport publiczny

Bruksela posiada trzy linie metra oraz rozległą sieć autobusową. Metro ma 68 stacji. Linie 1A i 1B biegną ze wschodu na zachód a linia 2 w znacznej mierze podąża za "małym pierścieniem" (patrz ruch drogowy). W mieście znajduje się 14 linii tramwajowych włącznie z dwiema tak zwanymi ekspresowymi tramwajami (Express-trams). Wiele tramwajów podąża za podziemnym połączeniem północ-południe pomiędzy stacjami kolejowymi Brussel-Noord i Brussel-Zuid.

Bruksela posiada siedem stacji kolejowych. Bruksela-Zuid jest najważniejszą stacją kolejową dla międzynarodowych połączeń, gdzie zatrzymują się pociągi szybkobieżne. Pociągi relacji interregionalnych zatrzymują się na stacjach Bruksela-Centraal i Bruksela-Noord. Ponadto istnieją mniejsze stacje Bruksela-Kapellekerk i Bruksela-Congres, gdzie zatrzymują się wszystkie pociągi połączeń lokalnych. Bruksela-Luxemburg i Bruksela-Schuman znajdują się blisko kwater NATO i Unii Europejskiej. Stąd odjeżdżają pociągi do Namur i Luksemburga.

Ruch drogowy i parkowanie

Bruksela posiada trzy pierścienie drogowe. Najmniejszy pierścień biegnie wokół centrum Brukseli i podąża za starym XIV i XV wiecznym murem miejskim. Większy pierścień drogowy nie jest zamkniętym okręgiem; Składa się z kilku bulwarów wokół 19 dzielnic i przerwany jest na południu przez las. Istnieje również pierścień R0, autostrada wokół całego miasta z połączeniami do autostrad wiodących we wszystkich kierunkach. 
To wszystko wygląda pięknie, jednakże nie popełnijcie błędu; pierścienie mogą być często bardzo zatłoczone. Jazda w samej Brukseli także może być bardzo myląca z powodu minimalnego przestrzegania znaków drogowych.

Znalezienie miejsca do parkowania w Brukseli jest trudne i drogie. Parkingi są również relatywnie drogie. Wielu ludzi pracujących w centrum miasta parkuje swoje samochody na przedmieściach i poruszają się dalej z wykorzystaniem autobusu lub tramwaju.

Hotele

Dzięki znajdującym się w Brukseli organizacjom międzynarodowym miasto posiada dużą liczbę hoteli, włącznie z szesnastoma pięciogwiazdkowymi hotelami. Jednakże dzięki nieustannemu strumieniowi dyplomatów i zagranicznych delegacji hotele są często całkowicie zajęte. Mocno polecamy zarezerwować pokój hotelowy z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Brukseli polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Bruksela

EasyTerra Wynajem Samochodów Bruksela porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Belgia, ale w mieście innym niż Bruksela, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Belgia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Belgia chciałabyś wypożyczyć samochód.