• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Charleroi

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Charleroi za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Charleroi

EasyTerra Wynajem Samochodów Charleroi jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Popularne lokalizacje wynajmu samochodów w mieście Charleroi

Następujące lokalizacje wypożyczalni są najbardziej popularne przy wynajmie samochodu w Charleroi

Promocje na wynajem samochodów w Charleroi

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Charleroi.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Wypożyczalnie samochodów w Charleroi

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Charleroi. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Keddy By Europcar

  9.1 (3605)
  Od zł 135 / dzień
 • Budget

  8.7 (9878)
  Od zł 126 / dzień
 • Europcar

  8.3 (8392)
  Od zł 145 / dzień
 • Avis

  8.2 (6173)
  Od zł 127 / dzień
 • InterRent

  7.2 (5827)
  Brak dostępnych taryf
 • Sixt

  6.8 (3502)
  Od zł 133 / dzień
 • Thrifty

  6.6 (5677)
  Od zł 100 / dzień
 • Hertz

  5 (7075)
  Od zł 105 / dzień
 • Alamo

  9.2 (8981)
  Brak dostępnych taryf
 • Dollar Rent a Car

  8.1 (4508)
  Od zł 213 / dzień
 • Enterprise

  8.3 (2024)
  Brak dostępnych taryf

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Charleroi?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Charleroi

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Belgia, ale w mieście innym niż Charleroi, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów w kraju: Belgia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Belgia chciałabyś wypożyczyć samochód.

Wypożyczalnie samochodów w Charleroi

EasyTerra Wynajem Samochodów Charleroi porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Rue des Frères Wright 8

Informacja o lokalizacji dla Charleroi

Wprowadzenie

Charleroi to największe miasto w Wallonii, francuskiej części Belgii. Miasto znane jest głównie jako ciemne i zanieczyszczone serce przemysłu ciężkiego, jednak Rada Miasta poczyniła wiele, aby zmienić ten wizerunek. Ponadto Charleroi jest miejscem narodzin komiksów, wielu komiksowych bohaterów posiada swoje pomniki w mieście: Lucky Luke, Marsupilami oraz Guust Flater.

Ludność

Miasto liczy 215000 mieszkańców włącznie ze zurbanizowanymi przedmieściami jest to około pół miliona mieszkańców żyjących w wielkim Charleroi.

Położenie

Charleroi znajduje się na południu Belgii nad brzegami rzeki Sambry. Jest to serce starego obszaru kopalni i dlatego nazywany jest "Czarnym krajem".

Gospodarka

W 2001 roku miejskie lotnisko zostało wybrane przez tanie linie Ryanair do obsługi swoich tanich lotów. Od tamtej pory lotnisko nazywane jest Bruksela Południowe Charleroi. Dało to z pewnością impuls dla lokalnej gospodarki, jednak jest on daleki od wypełnienia potrzeb.

Po zamknięciu kopalń i zniknięciu prawie całego przemysłu stalowego Charleroi zmaga się z wysokim bezrobociem. W Charleroi wciąż można znaleźć przemysł chemiczny i produkcję szkła.

Dzięki nowemu parku biznesowemu Aeropole znajdującym się w pobliżu lotniska miasto ma nadzieje przyciągnąć nowe korporacje.

Lotniska

Siedem kilometrów na północ od Charleroi znajduje się Lotnisko Bruksela Południowe Charleroi. Nazwa od razu wskazuje pełnioną funkcję jako alternatywne lotnisko dla Brukseli a samo lotnisko używane jest przez takie tanie linie lotnicze jak Ryanair i JetAir. Liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła obecnie do 3 milionów rocznie.

Transport publiczny

Charleroi posiada system metra składający się z linii w kształcie podkowy oraz dwóch linii prowadzących na Gilly i Anderlues. W planach jest rozbudowa tej sieci z pomocą Unii Europejskiej. Ponadto jest też dobra sieć linii autobusowych. 

Ruch miejski i parkowanie

Do miasta można z łatwością dojechać. Wokół aglomeracji Charleroi znajduje się droga R3 w kształcie podkowy, która łączy się z drogą A15 po północnej stronie miasta i w ten sposób zamyka się obwód koła wokół aglomeracji. Istnieje również obwodnica wokół centrum miasta zwana "la Petite Ceinture", gdzie występuje ruch jednokierunkowy. Dzięki niej możesz z łatwością objechać miasto.

Parkowanie w Charleroi nie stanowi problemu z wyjątkiem czasu kiedy odbywa się wesołe miasteczko. W ciągu niedzielnego targu może być również tłoczno w centrum miasta. Ponadto polecamy parkować samochód w miejscach dostępnych w twoim hotelu lub w strzeżonych parkingach piętrowych. Kradzieże samochodów nie są czymś niespotykanym w Charleroi.

Hotele

Charleroi posiada ograniczoną ofertę hoteli w centrum miasta i w pobliżu lotniska. Nie znajdziesz tu cztero lub pięciogwiazdkowych hoteli.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Charleroi polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google, oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  90 km/h
 • Język
  Dutch, German, French
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Keddy By Europcar
 • Budget
 • Europcar
 • Avis
 • InterRent
 • Sixt
 • Thrifty
 • Hertz
 • Alamo
 • Dollar Rent a Car
 • Enterprise
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Belgia
 3. Wypożyczalnia samochodów Charleroi