Wypożyczalnia samochodów Girona

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Girona za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Girona.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Girona

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Girona
EasyTerra Wynajem Samochodów Girona jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Girona

Wypożyczalnia samochodów Girona
Wypożyczalnia samochodów Girona

Wprowadzenie

Gerona, także znana jako Girona pośród ludności katalońskiej, to imponujące średniowieczne miasto. Miejskie bogactwo podczas średniowiecza pozostawiło wiele imponujących rzymskich i gotyckich budynków. Połączenie tych budynków oraz położenie miasta z pewnością czyni je wartym odwiedzenia. 

Ludność

Gerona posiada około 77000 mieszkańców, które nawet nie zbliża się do pierwszej trzydziestki największych miast. Jednakże Gerona jest jednym z większych miast na północy autonomicznego regionu Katalonii.

Położenie

Gerona znajduje się około 36 kilometrów od Morza Śródziemnego. Rzeka Onyar przepływa przez środek eleganckiej Gerony. Na północny zachód od miasta znajduje się kraniec Pirenejów, który z kolei oddalony jest od Gerony 75 kilometrów.

Gospodarka

Gerona znajduje się w rejonie rolniczym. Jej gospodarka zależna jest w dużym stopniu od handlu produktami uprawianymi w okolicy. Niektóre z produktów, którymi handluje się w Geronie, między innymi na jej wielkim rynku, są świnie i kurczaki. 

Turystyka, także odgrywa dużą rolę w gospodarce Gerony. Wielu studentów i innych turystów przyjeżdża w trakcie lata do miasta. Wielu turystów przybywa tu również, by cieszyć się jego nocnym życiem oraz starymi budynkami.

Lotniska

Lotnisko w Geronie znajduje się 11 kilometrów na południe od miasta. Wykorzystywane jest przez tanich przewoźników jak Ryanair, dla turystów zmierzających do Barcelony. W rezultacie miasto jest tanim kierunkiem do osiągnięcia. 

Transport publiczny

Jeśli nie posiadasz wypożyczonego samochodu, możesz użyć transportu publicznego Gerony. Gerona posiada stację kolejową, z której możesz podróżować między innymi do Barcelony i Francji. Transport autobusowy Barcelony zapewnia przewóz z lotniska Gerona do miasta. Ta sama linia łączy Geronę z Barceloną.

Ruch miejski i parkowanie

Jazda w Geronie nie powinna sprawiać problemów. Jak w wielu miastach, w centrum trudno jest znaleźć miejsce do parkowania swojego auta, jeśli nie zarezerwowałeś pobytu w hotelu, który posiada swoje własne miejsca. Biorąc pod uwagę wielkość miasta można zaparkować auto w pobliżu i kontynuować drogę pieszo.

Hotele

Znaleźć tu można hotele w każdym przedziale cenowym. Podczas szczytowych okresów (wiosna i lato) polecamy rezerwować miejsca z wyprzedzeniem. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Geronie polecamy skorzystać  z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Girona

EasyTerra Wynajem Samochodów Girona porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Hiszpania, ale w mieście innym niż Girona, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Hiszpania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Hiszpania chciałabyś wypożyczyć samochód.