Wypożyczalnia samochodów Ibiza

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Ibiza za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Ibiza.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Ibiza

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Ibiza
  4. Wypożyczalnia samochodów Ibiza
EasyTerra Wynajem Samochodów Ibiza jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Ibiza

Wypożyczalnia samochodów Ibiza
Wypożyczalnia samochodów Ibiza

Wprowadzenie

Miasto Ibiza to stolica hiszpańskiej wyspy na Balearach o tej samej nazwie. Oficjalna nazwa katalońska to Eivisssa i dlatego lokalna społeczność nazywa miasto Vila d'Eivissa lub po prostu Vila. Miasto składa się z dwóch części: starego, historycznego centrum położonego wyżej (Dalt Vila, dosłownie: górne miasto) oraz nowocześniejszej części, która nazywa się Eixample. Niektóre z miejskich atrakcji to: katedra zbudowana w XIV wieku (Santa Maria d'Eivissa) oraz Punicka Nekropolia Puig des Molins. Jednakże miasto Ibiza znane jest głównie ze swojego bujnego życia nocnego.

Ludność

Miasto liczy 50000 mieszkańców.

Położenie

Miasto Ibiza znajduje się w południowej części wyspy Ibiza.

Gospodarka

Rolnictwo odgrywało do tej pory znaczącą rolę na Ibizie, jednakże obecnie gospodarka obraca się wyłącznie wokół turystyki. Ibiza znana jest jako raj imprezowy i zalewana jest co roku turystami, którzy szukają rozrywek w wielu dyskotekach i nocnych klubach. Po nocy pełnej wrażeń odsypiają oni na jednej z plaż w trakcie dnia.

Lotniska

Lotnisko Ibiza znajduje się siedem kilometrów na południowy zachód od stolicy. Do lotniska można łatwo dojechać; istnieje tylko jedna droga na lotniska PM-801. Z PM-803 (Ibiza-San José), skorzystaj ze zjazdu na czwartym kilometrze.

Transport publiczny

Zarówno miasto Ibiza jak i inne miejsca na wyspie oferują dobry transport. Istnieje kilka firm autobusowych. Wszystkie znajdują się wymienione w rozkładzie jazdy, który dostępny jest bezpłatnie w biurze turystycznym. Regionalne autobusy odjeżdżają z nowego dworca autobusowego Sa Colomina w mieście Ibiza.

Ruch drogowy i parkowanie

W centrum miasta Ibiza musisz uiścić opłatę za parkowanie na ulicy. W szczególności w szczytowym okresie trudno jest znaleźć wolne miejsce do parkowania. Lepiej będzie zaparkować wypożyczony samochód  w jednym z parkingów podziemnych w centrum miasta i na jego obrzeżach.

Hotele

W mieście Ibiza nie brakuje miejsc do zakwaterowania. Możesz znaleźć zarówno tanie domki gościnne jak i pięciogwiazdkowe hotele (na przykład Grand Hotel) i kwatery o pośrednim standardzie. Ibiza jest naprawdę popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży i w szczególności w letnich miesiącach polecamy zarezerwować miejsce w hotelu ze znacznym wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o mieście Ibiza polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Ibiza

EasyTerra Wynajem Samochodów Ibiza porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Hiszpania, ale w mieście innym niż Ibiza, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Hiszpania stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Hiszpania chciałabyś wypożyczyć samochód.