Wypożyczalnia samochodów Auckland

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Auckland za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Rabaty do 20% i bogata oferta wypożyczalni Rabat ważny do 6 lipca - zarezerwuj teraz i oszczędzaj.
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Auckland

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Nowa Zelandia
 3. Wypożyczalnia samochodów Auckland
EasyTerra Wynajem Samochodów Auckland jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Auckland

Wypożyczalnia samochodów Auckland
Wypożyczalnia samochodów Auckland

Wprowadzenie

Auckland to największe miast w Nowej Zelandii i było pierwszą stolicą kraju do momentu, w którym to Wellington przejęło tę rolę w 1864 roku (z powodu bardziej centralnego położenia). Jest to bardzo rozległe miasto. W ciągu ostatnich 15 lat wiele budynków zostało odrestaurowanych w centrum miasta, na przykład mierzący 328 metrów wysokości Sky Tower. Ludzie, którzy nie byli od paru lat w mieście prawdopodobnie nie będą w stanie go rozpoznać. Jest to nowoczesne miasto z kosmopolitycznym smakiem, wielokulturową ludnością, ze wszystkich stron otoczone wodą. Prawie każdy dom w Auckland posiada łódź (sailing boat), co przyczyniło się do żartobliwego zwrotu "miasto łodzi" (City of Sails). W otaczającym miasto obszarze znajduje się także 12 (wygasłych) wulkanów.

Ludności

Auckland włącznie z przedmieściami liczy 1,3 miliona mieszkańców. Oprócz potomków Europejczyków miasto gości również wiele etnicznych grup: Maorysów (lud pierwotnie zamieszkujący tereny (Nowej Zelandii) oraz imigrantów z Polinezji i Wschodu oraz Południowo Wschodniej Azji.

Położenie

Miasto znajduje się na północy Wyspy Północnej na pasie ziemi pomiędzy Zatoką Hauraki i Pacyfikiem na wschodzie oraz Morzem Tasmańskim na zachodzie. Miasto posiada dwa porty: Port Waitemata na północy oraz Port Manukau na południu. 

Gospodarka

Gospodarka Auckland składa się głównie z firm w sektorze usług oraz przemyśle zaawansowanych technologii. Tak zwane profesje kreatywne (grafika, media, sztuka/graphic design, media and the arts) są również dobrze reprezentowane. Ponadto handel międzynarodowy również wnosi swoje do lokalnej gospodarki: Auckland posiada największy port przeładunkowy w Nowej Zelandii.
Turystyka odgrywa znaczną rolę ponieważ wielu odwiedzających przybywa do Nowej Zelandii lądując w Auckland. Wielu z nich zostaje w mieście lub otaczającym go terenie przez kilka dni zanim podążą dalej zwiedzać Nową Zelandię.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Auckland znajduje się 21 kilometrów na południowy zachód od miasta i z łatwością można do niego dojechać autostradą numer 20. Kursują również regularne autobusy miejskie i specjalne autobusy należące do lotniska, które łączą lotnisko z miastem oraz dojeżdżające do różnych hoteli. Znajdziesz tu bezpośrednie loty międzynarodowe do Australii, Wschodu i Południowo Wschodniej Azji, Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (Los Angeles, San Francisco) oraz na wyspy znajdujące się na Pacyfiku. Ponadto codziennie kursuje również wiele lotów krajowych.

Transport publiczny

Dla odwiedzających miasto autobusy firmy White Link stanowią najlepszą formę transportu publicznego. Te autobusy przyjeżdżają co 10 minut na ustalonej trasie przez centrum miasta. Zatrzymują się one przy głównych atrakcjach turystycznych. Autobusy odjeżdżają z Britomart Transport Centre na placu Królowej Elżbiety. Stamtąd kursują również bezpłatne (czerwone) autobusy do Sky Tower.

Autobusy interregionalne odjeżdżają z Dworca Sky Tower Coach na Hobson Street (ulica Hobson). Dwie największe firmy to InterCity i Newmans. Zapewniają usługi do większych miast na Wyspie Północnej.

Z portu w pobliżu centrum (Port Waitemata) odpływają promy na przedmieścia Auckland i na niektóre wyspy.

Ruch miejski i parkowanie

Nowej Zelandii ludzie jeżdżą po lewej stronie drogi, co oznacza, że kierownica w wypożyczonym samochodzie będzie po prawej stronie. Możliwe, że będziesz chciał poćwiczyć jazdę w cichej i spokojnej okolicy zanim wyjedziesz do miejskiego czasami zatłoczonego ruchu miejskiego. Powinieneś również zakupić i przestudiować dogłębnie mapę drogową zanim ruszysz w drogę. Auckland posiada szerokie ulice, jednak upewnij się, że jesteś na odpowiednim pasie zanim skorzystasz z odpowiedniego zjazdu.

Parkowanie na ulicy jest tańsze niż parkowanie na parkingu, jednak w centrum miasta maksymalny dozwolony czas parkowania wynosi 1 godzinę. Parkometry sprawdzane są regularnie i jeśli złamiesz tą zasadę otrzymasz mandat. Wokół centrum znajduje się 5 parkingów i różnych obszarów do parkowania. Relatywnie tanie opcje to obszary parkowania Civic i podziemny parking w pobliżu centrum Aotea.

Hotele

Auckland jest wrotami do Nowej Zelandii i dlatego też nie brakuje tu hoteli. Wszystkie większe międzynarodowe hotele sieciowe są tu reprezentowane a w szczególności w centralnej dzielnicy biznesowej. Nowa Zelandia znana jest ze swoich przytulnych i rodzinnych zakwaterowań. Biuro Turystyki zapewnia bezpłatny folder z detalami o różnych możliwościach: Auckland Home (nocleg w domu), Farmstay (nocleg na farmie) i Bed & Breakfast (nocleg typu łóżko i śniadanie). Najlepsze z tego typu zakwaterowań można znaleźć w Devonport i Ponsonby. Sezon szczytowy trwa od listopada do kwietnia. Jeśli chcesz odwiedzić Nową Zelandię w tym okresie to gorąco polecamy zarezerwować hotel z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Auckland polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Często zadawane pytania

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy? Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście. Co muszę zrobić podczas odbioru samochód? Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające. Czy są jakieś dodatkowe koszty? Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem). Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu? W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży. Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"? Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie. Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację? Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej). Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji? W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin). Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Ace Rental Cars
 • Alamo Rent a Car
 • Apollo Car Rental
 • Avis
 • Britz Motorhomes
 • Budget
 • Dollar Rent a Car
 • East Coast Car Rentals
 • Enterprise
 • Europcar
 • Ezi-Rent Car Hire
 • Goldcar
 • Hertz
 • InterRent
 • KEA Campers
 • Keddy By Europcar
 • Mighty Cars & Campers
 • National Car Rental
 • Thrifty

Wypożyczalnie samochodów w Auckland

EasyTerra Wynajem Samochodów Auckland porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Nowa Zelandia, ale w mieście innym niż Auckland, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Nowa Zelandia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Nowa Zelandia chciałabyś wypożyczyć samochód.