Wypożyczalnia samochodów Boston

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Boston za Ciebie.

Wypożyczalnia samochodów Boston

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Boston za Ciebie.

Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • search_main.usp.free_cancellation search_main.usp.free_cancellation_subscript
  • search_main.usp.lowest_price search_main.usp.lowest_price_subscript
  • search_main.usp.number_pickup_locations search_main.usp.number_pickup_locations_subscript
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Boston

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone
  3. Boston

EasyTerra Wynajem Samochodów Boston jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Boston

Wypożyczalnia samochodów Boston
Wypożyczalnia samochodów Boston

Wprowadzenie

Boston to stolica amerykańskiego stanu Massachusetts i jedno z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Miasto pełne jest historii i było kolebką Amerykańskiej Rewolucji. Jednakże miłośnicy sztuki, kultury i architektury oraz pięknie zaprojektowanych parków będą z pewnością zadowoleni odwiedzając to miasto.

Ludność

Miasto liczy blisko 600000 mieszkańców. W dni pracujące liczba ta podwaja się z powodu wszystkich dojeżdżających pracowników z przedmieść, którzy pracują w Bostonie. Cała aglomeracja Bostonu liczy 4,5 miliona mieszkańców.

Położenie

Boston znajduje się na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych  w regionie Nowej Anglii. Miasto zbudowano wzdłuż rzeki Charles, która wpływa do Zatoki Massachusetts. Nowy Jork znajduje się w odległości 150 kilometrów na południowy zachód od Bostonu.

Gospodarka

Lokalna gospodarka jest bardzo zróżnicowana. Dzięki obecności prestiżowych instytucji szkolnictwa wyższego (Uniwersytet Harvarda i Massachusetts Institute of Technology, MIT)  wiele korporacji zajmujących się zaawansowanymi technologiami posiada główne biura w Bostonie.

Inne ważne sektory to sektor finansowy i media (głównie wydawnictwa). Port Bostoński jest również jednym z największych na amerykańskim północno wschodnim wybrzeżu.

Turystyka jest także bardzo ważna, co roku 17 milionów turystów wydaje w przybliżeniu 8 miliardów dolarów.

Lotniska

Bostońskie Międzynarodowe Lotnisko Logana to najważniejsze lotnisko w regionie Nowej Anglii. Lotnisko znajduje się tylko kilka kilometrów na wschód od śródmieścia Bostonu.

Ze względu na duże obłożenie lotniska, w przyszłości możliwa jest jego mała rozbudowa. Dlatego dwa inne lotniska zostały wyznaczone do częściowego przejęcia ruchu lotniczego z zatłoczonego lotniska Logana. Jednakże te lotniska znajdują się w znacznej odległości i dlatego jest to tylko atrakcyjna opcja dla ludzi, którzy kierują się na północ (Lotnisko regionalne Manchester-Boston) i na południe (Lotnisko T.F. Green) Bostonu.

Transport publiczny

Boston posiada doskonałą sieć transportu publicznego. Serce tego systemu stanowi metro o 4 liniach. Pociągi metra na czerwonej i pomarańczowej linii biegną z północy na południe a zielona i niebieska łączą wschód z zachodem. Określenie "nadjeżdżający" i "odjeżdżający" może być mylące, ale odnoszą się one do kierunku, gdzie znajduje się centrum miasta. Nadjeżdżające jadą do śródmieścia a odjeżdżające opuszczają centrum miasta.

Ponadto istnieje dobra sieć autobusowa. Tak zwane autobusy ekspresowe mają mniej przystanków i kursują na dłuższych dystansach.

Znajduje się tu również transport promowy, szczególnie promowe połączenie między Long Wharf i Navy Yard jest bardzo wygodne dla turystów, którzy chcą udać się do Muzeum Konstytucji Stanów Zjednoczonych w obszarze Faneuil Hall. 

Ruch miejski i parkowanie

Ulice w większości typowych amerykańskich miastach ułożone są na planie kratownicy, ulice Bostonu takie nie są. Głównie stare miasto posiada nieregularny układ ulic i dlatego przypomina centrum starego europejskiego miasta raczej niż amerykańskiej metropolii.

Parkowanie na ulicy jest głównie zarezerwowane dla mieszkańców. Miejsca, gdzie możesz parkować normalnie są okropnie drogie, dlatego lepiej wybrać miejsce do parkowania między innymi na parkingach przy Quincy Market, Aquarium, State Street Financial Center i dzielnicy teatralnej. Pod Boston Commons znajduje się podziemny parking.

Autostrada Massachusett to jedyna droga (płatna), która łączy się z Lotniskiem Logana.

Hotele

Boston posiada ogromną różnorodność hoteli do zaoferowania w wielu kategoriach cenowych, wahających się od supernowoczesnych do klasycznych. Najpiękniejsze hotele (ale również najdroższe) znajdują się w odrestaurowanych historycznych budynkach.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Bostonie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Boston

EasyTerra Wynajem Samochodów Boston porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Stany Zjednoczone, ale w mieście innym niż Boston, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Stany Zjednoczone chciałabyś wypożyczyć samochód.