Wypożyczalnia samochodów Johannesburg

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Johannesburg za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Johannesburg

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów RPA
  3. Johannesburg
EasyTerra Wynajem Samochodów Johannesburg jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Johannesburg

Wypożyczalnia samochodów Johannesburg
Wypożyczalnia samochodów Johannesburg

Wprowadzenie

Johannesburg nie jest stolicą Republiki Południowej Afryki jak sądzi wielu ludzi (jest nią położona bardziej na północ  Pretoria). Jednakże jest największym miastem w kraju oraz uważany jest on za najbogatsze miasto na kontynencie afrykańskim. Bogactwo rozłożone jest nierównomiernie w wyniku czego Johannesburg ma największy współczynnik przestępczości w Republice Południowej Afryki. Miasto jest bardzo duże i ceni sobie zieloną przestrzeń, szczególnie przedmieścia na północy są pełne drzew.

Ludność

Johannesburg posiada 7 milionów mieszkańców, nie wliczając "nieoficjalnych rezydentów".

Położenie

Johannesburg znajduje się na północnym wschodzie Republiki Południowej Afryki w łańcuchu górskim zwanym Witwatersrand. Miasto znajduje się na wysokości 1753 metrów, co czyni klimat relatywnie chłodnym. Północne i zachodnie przedmieścia są pagórkowate, wschodnia część miasta jest płaska.

Gospodarka

Miasto bardzo rozrosło się dzięki wydobyciu diamentów i złota. Fakt ten również wyjaśnia położenie miasta: region jest bogaty w cenne metale. "Gorączka złota" dała podstawy dzisiejszemu miastu - gospodarczemu i finansowemu centrum Republiki Południowej Afryki. Przemysł wydobywczy jest wciąż ważny, ale istnieją również inne kwitnące sektory (takie jak przemysł stalowy i cementowy).
Johannesburg nie jest znany jako atrakcja turystyczna, ale bardziej jako węzeł transportowy miedzy innymi do Narodowego Parku Kruger. Miasto stara się przyciągać więcej turystów na przykład przez muzea o historii Republiki Południowej Afryki. Są to muzea takie jak Apartheid Museum i Hector Pieterson Museum. Byłe okręgi "czarnych", Aleksandrii i Soweto również przyciagają turystów. Soweto posiada Muzeum Nelsona Mandeli.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko w Johannesburgu to najbardziej zatłoczone lotnisko w południowej Afryce i znajduje się 25 kilometrów na wschód od centrum miasta. Istnieją połączenia do wszystkich większych miast na świecie. W 2010 roku będzie dostępne połączenie kolejowe między lotniskiem i centrum miasta.
Lotnisko Lanseriai używane jest dla lotów do Kapsztadu, Botswany i Słonecznego Miasta. Mniejsze lotniska miejskie: Lotnisko Rand i Lotnisko Grand Central używane są przez prywatne samoloty.

Transport publiczny

Chociaż miasto posiada sieć transportową składająca się z metra i linii kolejowych to nie jest wstanie spełnić rosnącego zapotrzebowania ekspansji miasta. W ciągu kilku lat sieć zostanie rozbudowana i powinna być gotowa na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2010 roku.
Metrobus obsługuje 84 linii autobusowych w Johannesburgu. Kursuje również specjalny autobus turystyczny z otwartym dachem o nazwie "City Slicker". Ponadto oprócz oficjalnych linii autobusowych istnieją również prywatne minibusy kursujące po całym mieście (czasami mogą być przeludnione). 

Ruch drogowy i parkowanie

Johannesburg posiada obwodnicę składającą się z trzech autostrad: wschodniej N3 prowadzącej do Durbanu (na wybrzeżu), zachodniej N1 łączącej Pretorię i Kapsztad oraz N2 znajdującej się na południu miasta. W niektórych miejscach obwodnica ma 12 pasów, jednakże czasami nawet to nie powstrzymuje powstawania korków podczas wieczornych godzin szczytu.

Chociaż johannesburgski wskaźnik przestępstw stopniowo zmniejsza się to "porywanie aut" wciąż się zdarza. Aby tego uniknąć powinieneś zawsze prowadzić samochód z zamkniętymi szybami i wewnętrznym zamkiem. Nigdy nie zostawiaj samochodu niestrzeżonego. Istnieje wiele możliwości parkowania swojego auta w bezpiecznym miejscu na przykład w miejscu z nadzorem strażnika. Oficjalni są rozpoznawalni przez swoje żółte lub czerwone kamizelki odblaskowe. Są oni zarejestrowani i nadzorowani przez radę miasta.

Hotele

Będąc centrum biznesowym Republiki Południowej Afryki Johannesburg oferuje mnóstwo hoteli. Jednakże będąc gospodarczym, kulturowym i społecznym centrum kraju zdarza się , że hotele są całkowicie zapełnione, wiec polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem jeśli chcesz mieć pewność co do oczekiwanego zakwaterowania.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Johannesburgu polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Johannesburg

EasyTerra Wynajem Samochodów Johannesburg porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w RPA, ale w mieście innym niż Johannesburg, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów RPA stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w RPA chciałabyś wypożyczyć samochód.