Wypożyczalnia samochodów Helsinki

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Helsinki za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Helsinki

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Finlandia
  3. Wypożyczalnia samochodów Helsinki
EasyTerra Wynajem Samochodów Helsinki jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Helsinki

Wypożyczalnia samochodów Helsinki
Wypożyczalnia samochodów Helsinki

Wprowadzenie

Od 1812 roku miasto Helsinki stanowiło stolicę Finlandii. W tym czasie kraj został zaanektowany przez Rosję, jednakże rosyjski Car był na tyle szczodry i nie pożałował Wielkiemu Księciu Finlandii pięknej stolicy. Johan Albrecht Ehrenström i Carl Ludwig Engel otrzymali zadanie stworzenia miasta o imperialnym uroku z placówki handlowej w Helsinkach. Jest to wciąż widoczne na obszarze wokół Katedry Luterańskiej.

Ludność

Miasto posiada 560000 mieszkańców, jednak wliczając przedmieścia liczba ludzi żyjących w Helsinkach wyniesie około miliona.

Położenie

Helsinki znajdują się na samym południu państwa nad Zatoką Finlandzką. Miasto zostało zbudowane na licznych wyspach i w pobliżu wielu zatok. Po drugiej stronie wody leży estońska stolica Tallinn, podczas gdy rosyjskie miasto Sankt Petersburg znajduje się około 300 kilometrów na wschód.

Gospodarka

Kręgosłupem miejskiej gospodarki są sektory finansów i technologii informacyjnej. Największy producent telefonw komórkowych, Nokia, posiada swoje główne biura w Helsinkach.

Około jednej trzeciej Produktu Krajowego Brutto Finlandii mieści się w Helsinkach lub w pobliżu tego miasta. Średni przychód w mieście na jednego mieszkańca jest około 1,5 raza większy niż w pozostałym obszarze Finlandii, co czyni z Helsinek jedną z najbogatszych stolic w Europie.

Lotniska

Pełna nazwa lotniska w stolicy Finlandii to Lotnisko Helsinki-Vantaa, znajdujące się 18 kilometrów na północ od miasta. Można łatwo do niego dojechać obwodnicą numer III (Kehä III) i z drogi numer 45 do/z Tuusula.

Transport publiczny

Miasto Helsinki posiada rozbudowaną sieć tramwajową. Linie 3B i 3T (T oznacza "dla turystów") prowadzą przez wiele interesujących miejsc w mieście. 
Autobusy odjeżdżają z dwóch różnych dworców: z placu obok stacji kolejowej (Rautatieasema) oraz z podziemnej stacji Kamppi. Stamtąd odjeżdżają również autobusy regionalne. Stacja ta służy także jako stacja metra. Odwiedzającym Helsinki nie szczególnie przyda się metro. Istnieje jedna linia metra, która dzieli przedmieścia na wschodzie miasta na dwie części.
Z miejskiego rynku (Kauppatori) odpływają promy obsługiwane przez Suomenlinna kursujace do kurortów na wyspach znajdujących się niedaleko wybrzeża. Odpływają również promy do Tallinna (Estonia) i Sztokholmu (Szwecja).
Ponadto można wypożyczyć rower na jednej z 26 stacji rowerowych w cenie 2 euro za sztukę.

Ruch miejski i parkowanie

Jazda po fińskiej stolicy jest bardzo łatwa. Płynność ruchu miejskiego monitorowana jest w centrum zarządzania ruchem miejskim. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sygnalizacja świetlna może być zmieniana z tego centrum w celu wyeliminowania zatoru. Autobusy i tramwaje mają pierwszeństwo w ruchu drogowym; zwykle jest to kierowane sygnalizacją świetlną.

Z Helsinek prowadzą doskonałe autostrady do Turku na zachodzie, Tampere i Lahti na północy oraz Porvoo i Sankt Petersburga na wschodzie.

Centrum Helsinek podzielone jest na trzy strefy. Wszystkie strefy posiadają płatne obszary parkowania na ulicach, działające od poniedziałku do piątku. W strefie 1 (obszar handlowy) czynny jest również w soboty. Łatwo można znaleźć miejsce do parkowania na jednym z dziewięciu parkingów w centrum miasta. Czy parking jest wolny czy nie wskazują znaki drogowe wzdłuż jezdni w centrum miasta.

Hotele

Helsinki posiadają znaczną liczbę hoteli w każdym wariancie cenowym. Istnieje rozsądna ilość tanich hoteli.  Hotel Kämp jest jedynym, który posiada 5 gwiazdek w Finlandii. Za jego pokoje trzeba odpowiednio zapłacić. Ogólnie mówiąc nie trudno jest znaleźć pokój w hotelu. Jeśli chcesz mieć pewność co do pokoju w konkretnym hotelu polecamy zarezerwować go z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Helsinki

EasyTerra Wynajem Samochodów Helsinki porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Finlandia, ale w mieście innym niż Helsinki, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Finlandia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Finlandia chciałabyś wypożyczyć samochód.