• Opnie klientów 8.5 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Helsinki

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Helsinki za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Helsinki

EasyTerra Wynajem Samochodów Helsinki jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Popularne lokalizacje wynajmu samochodów w mieście Helsinki

Następujące lokalizacje wypożyczalni są najbardziej popularne przy wynajmie samochodu w Helsinki

Promocje na wynajem samochodów w Helsinki

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Helsinki.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Wypożyczalnie samochodów w Helsinki

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Helsinki. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Budget

  9.5 (9826)
  Od zł 143 / dzień
 • Finn-Rent

  9.1 (49)
  Od zł 131 / dzień
 • FiRENT

  8.7 (28)
  Od zł 163 / dzień
 • Enterprise

  8.5 (2009)
  Od zł 134 / dzień
 • Avis

  8.5 (6117)
  Od zł 147 / dzień
 • Alamo

  8.2 (8924)
  Od zł 128 / dzień
 • Autounion Car Rental

  8.1 (151)
  Od zł 131 / dzień
 • Sixt

  8.1 (3476)
  Od zł 105 / dzień
 • Europcar

  8.1 (8344)
  Od zł 133 / dzień
 • Keddy By Europcar

  8 (3566)
  Od zł 105 / dzień
 • Hertz

  7.8 (7053)
  Od zł 138 / dzień
 • addCarRental

  7.8 (102)
  Brak dostępnych taryf
 • Green Motion

  7.8 (1980)
  Od zł 121 / dzień
 • Thrifty

  7.6 (5634)
  Od zł 128 / dzień
 • National Car Rental

  8.3 (413)
  Brak dostępnych taryf
 • Global Rent a Car

  7.3 (140)
  Brak dostępnych taryf
 • Your Rent

  7.7 (49)
  Brak dostępnych taryf
 • McRent

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Helsinki?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Helsinki

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Finlandia, ale w mieście innym niż Helsinki, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów w kraju: Finlandia stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Finlandia chciałabyś wypożyczyć samochód.

Wypożyczalnie samochodów w Helsinki

EasyTerra Wynajem Samochodów Helsinki porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Malminkatu 24
Pietarinkatu 22

Informacja o lokalizacji dla Helsinki

Wprowadzenie

Od 1812 roku miasto Helsinki stanowiło stolicę Finlandii. W tym czasie kraj został zaanektowany przez Rosję, jednakże rosyjski Car był na tyle szczodry i nie pożałował Wielkiemu Księciu Finlandii pięknej stolicy. Johan Albrecht Ehrenström i Carl Ludwig Engel otrzymali zadanie stworzenia miasta o imperialnym uroku z placówki handlowej w Helsinkach. Jest to wciąż widoczne na obszarze wokół Katedry Luterańskiej.

Ludność

Miasto posiada 560000 mieszkańców, jednak wliczając przedmieścia liczba ludzi żyjących w Helsinkach wyniesie około miliona.

Położenie

Helsinki znajdują się na samym południu państwa nad Zatoką Finlandzką. Miasto zostało zbudowane na licznych wyspach i w pobliżu wielu zatok. Po drugiej stronie wody leży estońska stolica Tallinn, podczas gdy rosyjskie miasto Sankt Petersburg znajduje się około 300 kilometrów na wschód.

Gospodarka

Kręgosłupem miejskiej gospodarki są sektory finansów i technologii informacyjnej. Największy producent telefonw komórkowych, Nokia, posiada swoje główne biura w Helsinkach.

Około jednej trzeciej Produktu Krajowego Brutto Finlandii mieści się w Helsinkach lub w pobliżu tego miasta. Średni przychód w mieście na jednego mieszkańca jest około 1,5 raza większy niż w pozostałym obszarze Finlandii, co czyni z Helsinek jedną z najbogatszych stolic w Europie.

Lotniska

Pełna nazwa lotniska w stolicy Finlandii to Lotnisko Helsinki-Vantaa, znajdujące się 18 kilometrów na północ od miasta. Można łatwo do niego dojechać obwodnicą numer III (Kehä III) i z drogi numer 45 do/z Tuusula.

Transport publiczny

Miasto Helsinki posiada rozbudowaną sieć tramwajową. Linie 3B i 3T (T oznacza "dla turystów") prowadzą przez wiele interesujących miejsc w mieście. 
Autobusy odjeżdżają z dwóch różnych dworców: z placu obok stacji kolejowej (Rautatieasema) oraz z podziemnej stacji Kamppi. Stamtąd odjeżdżają również autobusy regionalne. Stacja ta służy także jako stacja metra. Odwiedzającym Helsinki nie szczególnie przyda się metro. Istnieje jedna linia metra, która dzieli przedmieścia na wschodzie miasta na dwie części.
Z miejskiego rynku (Kauppatori) odpływają promy obsługiwane przez Suomenlinna kursujace do kurortów na wyspach znajdujących się niedaleko wybrzeża. Odpływają również promy do Tallinna (Estonia) i Sztokholmu (Szwecja).
Ponadto można wypożyczyć rower na jednej z 26 stacji rowerowych w cenie 2 euro za sztukę.

Ruch miejski i parkowanie

Jazda po fińskiej stolicy jest bardzo łatwa. Płynność ruchu miejskiego monitorowana jest w centrum zarządzania ruchem miejskim. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sygnalizacja świetlna może być zmieniana z tego centrum w celu wyeliminowania zatoru. Autobusy i tramwaje mają pierwszeństwo w ruchu drogowym; zwykle jest to kierowane sygnalizacją świetlną.

Z Helsinek prowadzą doskonałe autostrady do Turku na zachodzie, Tampere i Lahti na północy oraz Porvoo i Sankt Petersburga na wschodzie.

Centrum Helsinek podzielone jest na trzy strefy. Wszystkie strefy posiadają płatne obszary parkowania na ulicach, działające od poniedziałku do piątku. W strefie 1 (obszar handlowy) czynny jest również w soboty. Łatwo można znaleźć miejsce do parkowania na jednym z dziewięciu parkingów w centrum miasta. Czy parking jest wolny czy nie wskazują znaki drogowe wzdłuż jezdni w centrum miasta.

Hotele

Helsinki posiadają znaczną liczbę hoteli w każdym wariancie cenowym. Istnieje rozsądna ilość tanich hoteli.  Hotel Kämp jest jedynym, który posiada 5 gwiazdek w Finlandii. Za jego pokoje trzeba odpowiednio zapłacić. Ogólnie mówiąc nie trudno jest znaleźć pokój w hotelu. Jeśli chcesz mieć pewność co do pokoju w konkretnym hotelu polecamy zarezerwować go z wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

 • Waluta
  Euro
 • Kierunek jazdy
  W prawo
 • Maksymalna prędkość w mieście
  50 km/h
 • Maksymalna prędkość na autostradzie
  80 km/h
 • Język
  Swedish, Finnish
 • Popularna klasa samochodu
  Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
 • Budget
 • Finn-Rent
 • FiRENT
 • Enterprise
 • Avis
 • Alamo
 • Autounion Car Rental
 • Sixt
 • Europcar
 • Keddy By Europcar
 • Hertz
 • addCarRental
 • Green Motion
 • Thrifty
 • National Car Rental
 • Global Rent a Car
 • Your Rent
 • McRent
 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Finlandia
 3. Wypożyczalnia samochodów Helsinki