Wypożyczalnia samochodów Sztokholm

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Sztokholm za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Sztokholm

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Szwecja
  3. Sztokholm

EasyTerra Wynajem Samochodów Sztokholm jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Sztokholm

Wypożyczalnia samochodów Sztokholm
Wypożyczalnia samochodów Sztokholm

Wprowadzenie

Sztokholm to stolica Szwecji i jest zbudowana na małych wyspach na jeziorze Mälaren. Różne części miasta połączone są mostami. Mały rynek Stortorget jest sercem pięknego średniowiecznego centrum miasta (Gamla Stan). Oczywiście ulice tutaj są wąskie, ale poza tym Sztokholm jest przestronnym miastem; jedna trzecia miasta składa się z wody, a jedna trzecia z parków i terenów zielonych.

Ludność

Miasto samo w sobie posiada 800000 mieszkańców, ale włączając przedmieścia jego ludność liczy 1,8 miliona. Niemniej jednak przebywając w Sztokholmie czujesz się jak w małym mieście. Znaczna część ludności (15%) pochodzi z innych regionów świata. Niektóre obszary posiadają wysoki procent imigrantów, gdzie wykształciła się nawet alternatywna forma języka szwedzkiego, tak zwany szwedzki Rinkeby (nazwany po przedmieściach Rinkeby).

Położenie

Sztokholm znajduje się na szwedzkim wschodnim wybrzeżu pomiędzy jeziorem Mälaren na zachodzie miasta i Morzem Bałtyckim. Serce miasta położone jest na 14 małych wyspach, które wchodzą w skład Archipelagu Sztokholmskiego liczącego blisko 24000 wysp wzdłuż wybrzeża.

Gospodarka

Większość ludności sztokholmskiej pracuje w sektorze usług komercyjnych lub (pół) rządowych instytucjach. W ciągu ostatnich 20 lat wiele miejsc pracy powstało w przemyśle zaawansowanych technologii. Więksi pracodawcy to miedzy innymi gigant komputerowy IBM, gigant elektroniczny Ericsson i Electrolux, producent sprzętu AGD. Ponadto Sztokholm jest centrum finansowym w Szwecji z głównymi biurami szwedzkich banków i firm ubezpieczeniowych.
Turystyka odgrywa coraz większą rolę. Pomiędzy 1991 i 2004 rokiem liczba hoteli w Sztokholmie uległa podwojeniu. Nie istnieje tutaj praktycznie żaden przemysł ciężki, co czyni ze Sztokholmu jedną z najczystszych stolic na świecie.

Lotniska

Najważniejszym lotniskiem jest Lotnisko Sztokholm Arlanda, które znajduje się 45 kilometrów na północ od miasta. Istnieją połączenia do wszystkich europejskich stolic oraz loty międzykontynentalne. 10 kilometrów na zachód od Sztokholmu znajduje się małe Lotnisko Bromma, które używane jest przede wszystkim do lotów krajowych oraz krótkich lotów europejskich, na przykład do Paryża i Brukseli.
Tanie linie lotnicze korzystają z Lotniska Sztokholm Skavsta, położonego 100 kilometrów na południowy zachód od Sztokholmu (blisko Nyköping). Lotnisko Västerås (100 km na zachód od Sztokholmu) jest także używane przez tanie linie lotnicze (włącznie z Ryanair z lotami do Londyn-Luton).
Wszystkie lotniska posiadają połączenia minibusami do centrum Sztokholmu. 

Transport publiczny

Sztokholm posiada rozległą sieć publicznego transportu, która składa się z metra, tramwajów, autobusów i pociągów podmiejskich. Metro jest najdogodniejszym środkiem transportu. Setki stacji oznakowane są niebieską literą T (od Tunnelbana), a pociągi kursują od 5 rano do 1 w nocy ( podczas weekendu nawet do 3 nad ranem).
Ponadto istnieje wiele linii tramwajowych i autobusowych. Historyczna linia numer 7 jest obiektem zainteresowań dla turystów z powodu połączenia z głównymi atrakcjami. Praktycznie każdy autobus zatrzymuje się na centralnej stacji autobusowej (Cityterminalen) oraz na stacji kolejowej (Centralstationen) w Sztokholmie. Stamtąd odjeżdżają również autobusy długodystansowe.
Znaleźć tu można międzynarodowe połączenia kolejowe z Oslo, Trondheim i Narvik w Norwegii oraz z Kopenhagą w Danii.
Dostępne są również połączenia promem do Turku oraz Helsinek w Finlandii.

Ruch miejski i parkowanie

Sztokholm znajduje się wzdłuż kilku głównych autostrad.  E18 prowadzi do Oslo w Norwegii (czas podróży około 6 godzin), E20 prowadzi na południowy zachód (Göteburg, 6 godzin) oraz E4 na południe do Helsingborga, (około 8 godzin) .
Z powodu miejskiej zabudowy na wyspach, można napotkać trudności ze znalezieniem odpowiedniej drogi. Kup mapę miasta, zanim odpalisz samochód, dokładnie i w całości się z nią zapoznaj. W Sztokholmie znajduje się wiele ograniczeń odnoszących się do aut oraz wiele limitów prędkości przestrzeganych jest restrykcyjnie ( w mieście 50km/h, w pobliżu szkół 30km/h).

Na starym mieście nie ma parkingów. Dogodnie położone miejsca parkingowe znajdują się na Galleriangaraget blisko Galleriancomplex (Hamngatan 37) oraz miejsca parkingowe blisko Phus Pub (Slöjdgatan 3).

Hotele

Sztokholm posiada dużą liczbę hoteli, schronisk młodzieżowych, zakwaterowania typu bed & breakfast (łóżko i śniadanie) oraz pól namiotowych. W starym centrum można znaleźć kilka hoteli mieszczących się w przepięknych starożytnych budynkach. Przykładami są hotel Anno 1647 oraz Victory Hotel, gdzie ekskluzywne apartamenty przypominają małe muzea. Jeśli chcesz spędzić noc w takim hotelu, musisz zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. Na przedmieściach znajdują się większe i bardziej nowoczesne hotele. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Sztokholm

EasyTerra Wynajem Samochodów Sztokholm porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Szwecja, ale w mieście innym niż Sztokholm, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Szwecja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Szwecja chciałabyś wypożyczyć samochód.