Wypożyczalnia samochodów Tuluza

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Tuluza za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Tuluza

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Francja
  3. Tuluza

EasyTerra Wynajem Samochodów Tuluza jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Tuluza

Wypożyczalnia samochodów Tuluza
Wypożyczalnia samochodów Tuluza

Wprowadzenie

Tuluza to żywe i przyjazne miasto. Musi nim być skoro jeden na czterech mieszkańców jest studentem. Ślady bogatej i burzliwej historii stają się widoczne kiedy spaceruje się przez wąskie średniowieczne ulice w mieście. W Tuluzie znajduje się wiele kościołów i katedr, miasto jest czwartą co do wielkości aglomeracją we Francji. Ostatnia cecha Tuluzy to nowoczesny przemysł.

Ludność

Tuluza liczy blisko 400000 mieszkańców, co czyni z niej czwarte co do wielkości miasto we Francji, po  Paryżu, Marsylii i Lyonie. Co czwarta osoba jest studentem, co czyni Tuluzę młodym i tętniącym życiem miastem. Ze wzrostem ludności na poziomie 2,2 % Tuluza jest najszybciej rozwijającym się dużym miastem w Europie. 

Położenie

Tuluza znajduje się w środku południowej Francji. Rzeka Ariege przepływa przez miasto, które znajduje się około 150 kilometrów od Pirenejów, które są także francusko-hiszpańską granicą. Zatoka Biskajska nad Oceanem Atlantyckim znajduje się w odległości około 200 kilometrów. Zatoka Lwia (nad Morzem Śródziemnym) znajduje się około 130 kilometrów od tego uniwersyteckiego miasta. Na północnym wschodzie leży Masyw Centralny.

Gospodarka

W kwestiach gospodarczych Tuluza zależna jest najbardziej od nowoczesnego przemysłu a w szczególności od przemysłu lotniczego. Na przykład fabryka AirBusów znajduje się w Tuluzie. Od niedawna miasto posiada park tematyczny skupiający się na eksploracji kosmosu, La Cité de l'Espace.

Innym filarem gospodarczym jest Uniwersytet, drugi co do wielkości we Francji. Oferuje on wiele miejsc pracy. Duża ilość studentów zapewnia mieście odpowiednio rozrywkowe życie nocne. 

Turystyka jest równie ważna dla miasta. Turyści przyjeżdżają dla historii, życia nocnego i parku tematycznego. Możliwość zwiedzenia fabryki AirBusa także przyciąga wielu turystów. Ostatecznie miasto jest znane ponieważ w przeszłości bywało wykorzystywane jako przystanek na trasie pielgrzymki do Santiago de Compostela (Hiszpania).

Lotniska

Tuluza posiada jedno lotnisko zwane  Aeroportem Tuluza-Blagnac, które znajduje się 8 kilometrów od centrum miasta. Air France i EasyJet kursują co około 30 minut w obie strony do Paryża (czasami nawet 30 razy na dzień). EasyJet i British Airways kursują w obie strony do Londynu dwa razy w ciągu dnia. Ponadto istnieją inne loty w obie strony do miast we Francji i innych miast w Europie.

Transport publiczny

Tuluza posiada nowoczesny dworzec autobusowy, skąd wielu może podróżować, na przykład do Andory i Agen. Istnieje również dobre połączenie kolejowe w obie strony do miasta. Firma autobusowa "Navette Airport bus" łączy Lotnisko Tuluza z miastem Tuluza. Podróż trwa około 20 minut a bilet w jedną stronę kosztuje nieco poniżej 4 €. W mieście znajdziesz lokalną sieć autobusów i tramwajów, obsługiwaną przez Semvat. Bilet, który jest ważny w obu środkach transportu kosztuje 1,30 € a bilet z 10 przejazdami kosztuje 10,30 €. Firma ta obsługuje również linie nocne. Obecnie istnieje tylko jedna linia metra, podczas gdy druga jest w trakcie budowy.

Ruch miejski i parkowanie

Tuluza jest bardzo zatłoczonym miastem i z tego powodu trudno jest znaleźć miejsce do parkowania. To sprawia, że trudno jest zwiedzać miasto wypożyczonym samochodem. Parkowanie w centrum miasto również może stanowić problem. Trochę wskazówek do parkowania: Pod Place du Capitole i Allées Jean Jaures znajdują się podziemne parkingi oraz obok Wilsona i nad marketem ponad Place Victor Hugo. Na Place St-Sernin parkowanie jest bezpłatne za wyjątkiem sobót, możesz tu znaleźć wolne miejsce. Miejsce parkingowe kosztuje około 1,80 € za godzinę i około 11,80 € za dzień.

Hotele

Większość hoteli w mieście ukierunkowana jest na społeczność biznesową. Oznacza to, ze trudno jest znaleźć wolny pokój w trakcie tygodnia. W ciągu tygodnia w lipcu i sierpniu występują znaczne zniżki. Jest to korzystne dla turystów. Hotele średniej jakości mają lepszy stosunek ceny do jakości niż tanie hostele. Jeśli odwiedzisz Tuluzę w ciągu tygodnia (za wyjątkiem lipca i sierpnia) polecamy zarezerwować pokój z wyprzedzeniem. W innym wypadku nie jest to (naprawdę) konieczne. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Tuluzie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Tuluza

EasyTerra Wynajem Samochodów Tuluza porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Francja, ale w mieście innym niż Tuluza, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Francja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Francja chciałabyś wypożyczyć samochód.