Wynajmij auto w Tuluzie i odkrywaj mniej zatłoczone i autentyczne południe Francji we własnym tempie. Wynajętym autem z łatwością dotrzesz z „różowego miasta” do średniowiecznych twierdz, dzikiej przyrody i spektakularnych przełęczy górskich.
Do zwiedzania samego miasta samochód nie jest koniecznie potrzebny, ale na jednodniowe wycieczki i dłuższą podróż samochodem po okolicy Tuluzy jest niezbędny. Wiele z najpiękniejszych miejsc jest bowiem trudno dostępnych lub w ogóle niedostępnych środkami transportu publicznego. Samochód w Tuluzie możesz wypożyczyć zarówno na lotnisku, jak i w centrum miasta, na przykład przy głównym dworcu kolejowym.
Oto nasze propozycje najfajniejszych jednodniowych wycieczek wynajętym autem z Tuluzy, ale oczywiście możesz też zorganizować z tego dłuższą trasę!
Tuluza znana jest przede wszystkim z ciepłej architektury z cegły i terakoty, dzięki której miasto zyskało swój przydomek: La Ville Rose (różowe miasto). Możesz tu spokojnie spędzić kilka dni, bo jest tu mnóstwo do zobaczenia i zrobienia. Tuluza to duże miasto, ale historyczne centrum jest zwarte. Możesz tam wspaniale spacerować wąskimi uliczkami, które wciąż zachowują układ z czasów rzymskich.
Wiesz, że w samym centrum Tuluzy możesz zaparkować wypożyczony samochód? Pod ogromnym Place du Capitole znajduje się duży parking wielopoziomowy, a jak na tak centralną lokalizację, ceny są całkiem przystępne. Na tym placu stoi symbol Tuluzy: Le Capitole, który zajmuje całą wschodnią stronę i mieści zarówno ratusz, jak i operę. Bazylika Saint-Sernin została zbudowana w XI i XII wieku i jest największym zachowanym zabytkiem architektury romańskiej w Europie. Najpiękniejsze zakątki Tuluzy znajdziesz wzdłuż brzegów Garonny, skąd rozciąga się widok na XVII-wieczny Pont Neuf.
Najważniejsze muzeum sztuki w mieście, Musée des Augustins, mieści się w dawnym klasztorze. Również sztuka współczesna znalazła swoje miejsce w budynku, który kiedyś pełnił inną funkcję: Les Abattoirs.
Miłośnicy francuskich serów, wędlin czy wyśmienitych wypieków nie mogą przegapić ogromnego targu Marché Victor-Hugo. Aż ślinka ci cieknie! Klasyką w Tuluzie jest cassoulet, czyli rodzaj gulaszu z fasoli z kaczą łapką i kiełbasą.
Tuż obok lotniska, na zachód od miasta, stoją ogromne hale produkcyjne Airbusa. Miłośnicy samolotów będą się tu świetnie bawić podczas wycieczki po liniach produkcyjnych i w muzeum lotnictwa Aeroscopia. Interesujesz się astronautyką? W takim razie musisz wybrać się na drugą stronę Tuluzy – na wschód od miasta znajdziesz Cité de l’espace.
Jeśli wynająłeś auto w Tuluzie, dojazd do ufortyfikowanego miasteczka Cordes-sur-Ciel zajmie ci około półtorej godziny. To właśnie jedna z tych miejscowości, do których zdecydowanie potrzebujesz wypożyczonego samochodu, bo pociągiem i/lub autobusem podróż tam zajmie ci łatwo trzy godziny (!).
Cordes-sur-Ciel leży wysoko na wzgórzu i wygląda jak bajka z XIII wieku: zabytkowe domy z muru pruskiego, kręte, brukowane uliczki, lokalni rzemieślnicy oraz kilka muzeów i kościołów. W ciągu dnia może tu być dość tłoczno z powodu autobusów pełnych turystów. Najlepiej więc wybrać się tam wcześnie rano albo późnym popołudniem. Światło zachodzącego słońca sprawia, że to miasteczko staje się naprawdę czarujące. Historyczne centrum jest zamknięte dla ruchu samochodowego, ale wzdłuż dróg dojazdowych jest kilka miejsc, gdzie możesz zaparkować wypożyczony samochód za opłatą.
Chcesz, żeby dzieci miały trochę wyzwań? Wybierz się do parku linowego Accro-Tyro, położonego nieco na zachód od Cordes-sur-Ciel.
Ogromna katedra Sainte-Cécile góruje nad centrum Albi – to przecież największa ceglana katedra na świecie. Z zewnątrz wygląda trochę jak ufortyfikowany zamek. Stanowi to ogromny kontrast w stosunku do pięknych obrazów i fresków we wnętrzu, gdzie dominują królewskie odcienie błękitu i złota.
W pałacu biskupim obok kościoła mieści się obecnie muzeum z dziełami artysty Henri de Toulouse-Lautreca, który zasłynął pod koniec XIX wieku. Lubił przedstawiać hipokryzję swoich czasów na plakatach, obrazach, rysunkach i litografiach.
Koniecznie musisz też pospacerować po uliczkach starego miasta. Najbardziej rzucającym się w oczy budynkiem jest Maison du Vieil Alby, w którym mieści się małe muzeum.
W sobotę wystarczy przejechać wynajętym autem z Tuluzy sześćdziesiąt kilometrów na południowy wschód, a dotrzesz do średniowiecznej wioski Revel. Tego dnia możesz kupić pyszne lokalne produkty pod dachem zabytkowej hali targowej, zbudowanej wokół dzwonnicy. Wokół rynku znajdują się przytulne tarasy pod arkadami, dzięki czemu w upalne dni możesz wygodnie posiedzieć w cieniu.
Jeśli lubisz stolarstwo i produkcję mebli, na pewno spodoba ci się Musée du bois et de la marqueterie. Znajdziesz tam informacje i przykłady kunsztu stolarzy, od dawnych mistrzów po młode talenty.
Tuż na południe od Revel leży wioska Saint-Papoul, znana przede wszystkim z XIII-wiecznego opactwa. W dawnej jadalni mnichów znajduje się wystawa poświęcona dziełom Mistrza z Cabestany. Tak nazwano nieznanego rzeźbiarza, który w różnych miejscach tworzył dzieła sztuki o wyjątkowo wysokiej jakości.
Korytarze klasztorne dają poczucie spokoju. Spójrz też w górę, bo kapitele filarów są ozdobione różnorodnymi motywami, między innymi niesamowitymi światami zwierząt.
Największe w Europie miasto warowne otoczone murami znajdziesz niecałe sto kilometrów jazdy wypożyczonym autem od Tuluzy. Carcassonne to chyba najpiękniejsze średniowieczne miejsce we całej Francji. Trudno sobie nawet wyobrazić, że w XIX wieku planowano zburzyć tę twierdzę. Na szczęście pojawił się sprzeciw i Carcassonne zostało gruntownie odrestaurowane.
Już z daleka widać wieże Cité, otoczone dwoma murami. Możesz spacerować między nimi i po nich. Nie myśl, że to łatwe, bo cały czas trzeba wchodzić i schodzić po schodach. Na niektórych fragmentach murów i wież wyraźnie widać, że ich dolna część pochodzi jeszcze z czasów rzymskich. Największą atrakcją jest Château Comtal. Został zbudowany przy zachodnim murze miejskim, w najwyższym punkcie twierdzy. Bazylika Saint-Nazaire ma przepiękne witraże.
Pont Neuf łączy Cité z dolnym miastem, gdzie centralny plac – Place Carnot – jest prawdziwym sercem miasta, z przytulnymi tarasami wokół monumentalnej fontanny Neptuna.
Wokół Cité jest sporo parkingów, gdzie możesz zostawić swój wypożyczony samochód. Największe z nich znajdują się po wschodniej stronie Carcassonne, tuż przed najczęściej używaną bramą miejską – Porte Narbonnaise.
Z Tuluzy do Andory jest prawie dwieście kilometrów jazdy. Już sama podróż tam jest niesamowita, bo im bliżej tego mini-państwa, tym piękniejszy staje się górski krajobraz. W stolicy, Andorra la Vella, nie możesz przegapić katedry z XII wieku, rzeźb Salvadora Dalí, sklepów, restauracji i fantastycznych widoków.
Właściwie Andora jest warta kilkudniowej wycieczki. Może i to tylko małe państewko, ale te piękne górskie krajobrazy zachęcają do długich wędrówek z niesamowitymi widokami.
Ale nawet w stolicy możesz cieszyć się naturą. Jednym z łatwiej dostępnych punktów widokowych jest Rec del Solà – zadbana kamienna ścieżka wysoko nad miastem. Sama ścieżka jest dość płaska, ale żeby się tam dostać, trzeba pokonać dość strome podejście. Są tam ławki do odpoczynku i punkty informacyjne.
Jeśli wybierasz się do Andory, przy rezerwacji wypożyczonego auta pamiętaj, żeby poinformować, że zamierzasz przekroczyć granicę. Dotyczy to oczywiście również sytuacji, gdy wypożyczonym autem jedziesz z Tuluzy do Hiszpanii.
Lourdes to miasteczko targowe w Pirenejach, znane przede wszystkim jako miejsce pielgrzymek, bo podobno w XIX wieku objawiła się tam Dziewica Maryja wiejskiej dziewczynie. Stało się to w jaskini Grotte de Massabielle, nad którą najpierw zbudowano małą kapliczkę. Szybko okazało się, że jest za mała, więc w tym samym miejscu powstał duży kościół w stylu neogotyckim. W tym mieście jest jeszcze mnóstwo innych kościołów.
Lourdes to jednak nie tylko miejsce dla katolików. Na przykład w średniowiecznym Château Fort, wysoko na wzgórzu, znajduje się muzeum poświęcone historii i kulturze ludowej Pirenejów. Jeśli chcesz znaleźć się jeszcze wyżej, w południowej części miasta możesz wsiąść do kolejki linowej na Pic du Jer. Z wysokości 951 metrów rozciąga się fantastyczny widok na ośnieżone szczyty Pirenejów. Możesz tam wypożyczyć rower, żeby zjechać w dół. Fajną atrakcją jest też wycieczka z przewodnikiem po rozległym systemie jaskiń tej góry.
Tillac to wioska licząca niecałe trzysta mieszkańców, ale za to jaka to perełka! Urokliwą główną ulicę otacza szereg pięknych starych domów z arkadami i szachulcowymi fasadami. Ta niegdyś ufortyfikowana wioska ma kilka imponujących bram: Porte de la Jane, Porte des Ormeaux i Porte de l’Horloge. Kościół Saint-Jacques-le-Majeur dopełnia ten średniowieczny obrazek Tillac.
Moissac to miasteczko położone ponad siedemdziesiąt kilometrów na północny zachód od Tuluzy. Leży w pięknym miejscu nad rzeką Tarn, tuż przy jej ujściu do Garonny. Wynajmij łódkę i popłyń kanałem Garonne albo pospaceruj wzdłuż brzegów. Kanał ten przebiega przez akwedukt, położony nieco na wschód od Moissac, nad rzeką Tarn. Żeby dobrze obejrzeć ten XIX-wieczny akwedukt, jedź wypożyczonym autem na parking Pont Canal du Cacor.
Główną atrakcją Moissac jest opactwo Abbaye Saint-Pierre. Jego wnętrze robi ogromne wrażenie, ale przede wszystkim portal jest prawdziwym arcydziełem rzeźbiarskim. Latem na tym portalu wyświetlany jest niesamowity pokaz świateł. Plac przed opactwem jest pełen przytulnych tarasów. Na innym placu, przed zadaszonym targiem, w weekendy odbywa się targ rolniczy.
W okolicy warto odwiedzić historyczną wioskę Auvillar, jedną z „Plus Beaux Villages de France”. Otaczają ją stare mury obronne i bramy.
W okolicach Tuluzy nie brakuje historycznych wiosek i miasteczek, do których warto wybrać się wynajętym autem. Nie da się opisać ich wszystkich, ale Autoire zdecydowanie nie może zabraknąć na tej liście. Zarówno po północnej, jak i południowej stronie tej wioski są parkingi, gdzie możesz zostawić swój wynajęty samochód. Z obu parkingów świetnie widać, jak malownicze Autoire, z wąskimi i czasem stromymi uliczkami, jest wciśnięte między wysokie, porośnięte lasem klify.
Tuż na południe od wioski możesz podziwiać największy wodospad w dolinie Dordogne. Droga D38 przebiega tuż nad nim, ale jeśli pojedziesz wypożyczonym autem na drugą stronę doliny, do osady Siran, będziesz miał lepszy widok na spadającą wodę. Przynajmniej poza miesiącami letnimi, bo w najcieplejszej porze roku woda spływa stąd tylko strużką.
Czy wiesz, że w regionie Oksytanii możesz zwiedzić ponad trzysta zamków? Wybraliśmy dla ciebie kilka najpiękniejszych w okolicy Tuluzy.
W XII wieku na południu Francji pojawił się katarizm: ludzie wierzyli, że diabeł rządzi ziemią. To bardzo nie spodobało się wszechpotężnemu Kościołowi katolickiemu, który zaczął więc zwalczać katarów ogniem i mieczem. W wyniku tych krucjat przeciwko „odstępcom” z zamków katarów pozostały już tylko ruiny.
Cztery z tych ruin znajdują się blisko siebie, około dwudziestu minut jazdy od Carcassonne. Są tam dwa punkty widokowe, ale możesz też wybrać się na spacer wzdłuż Les Quatre Châteaux de Lastours. To całkiem niezłe wyzwanie!
Samochodem z wypożyczalni dojedziesz z Tuluzy do Montségur w dwie godziny. Znajdziesz tam pozostałości zamku, który zbudowano na ruinach jednej z ostatnich twierdz katarów. Leży wysoko na skalnym urwisku, a kiedy zbliżasz się drogą D9, widok jest po prostu niesamowity. Ciekawostką jest to, że rankiem w dzień najdłuższy w roku wschodzące słońce świeci dokładnie przez okno we wschodniej ścianie.
Oczywiście każdego dnia w roku jest to piękny punkt widokowy na otaczający krajobraz. Doświadczeni wędrowcy wolą wybrać się na szczyt Pic de Saint-Barthelemy na wysokości 2348 metrów. Gdy już znajdziesz się na szczycie, czeka cię wspaniały widok na Pireneje.
W pobliżu wioski Senouillac, około pięć kwadransów jazdy wypożyczonym autem z Tuluzy, stoi Château de Mauriac. Pochodzi z XIII wieku i od lat sześćdziesiątych został pięknie odrestaurowany przez malarza Bernarda Bistesa. Dzięki temu jest interesujący nie tylko z historycznego punktu widzenia. Miłośnicy sztuki też znajdą tu coś dla siebie, bo malarz urządził tu swoją galerię.
Już samo piękne położenie sprawia, że warto odwiedzić Château de Penne. Ruiny fortu stoją na wysokim klifie i oferują fantastyczny widok na w ąwóz Gorges de l’Aveyron. Historia tego miejsca i życie mieszkańców w średniowieczu ożywają dzięki aktorom w kostiumach.
Musisz pogodzić się z obecnością rusztowań, kamieniarzy i murarzy, bo prace nad renowacją tego zamku trwają już od lat i potrwają jeszcze wiele lat. Wokół fortu wytyczono trasę z ławkami piknikowymi. Świetne miejsce na lunch z widokiem!
Z Tuluzy do pięknego, starego Foix jedzie się wynajętym autem niecałe półtorej godziny. To miasteczko leży w departamencie Ariège, regionie, który (na razie) nie jest jeszcze zbyt popularny wśród turystów i gdzie w otoczeniu wspaniałej przyrody znajdziesz spokój i przestrzeń. Nad miasteczkiem góruje dobrze zachowany zamek. Do zamku prowadzą dwie różne trasy, które są dość strome. W zamku można dowiedzieć się więcej o wyposażeniu rycerzy w średniowieczu. Dla dzieci największą atrakcją jest możliwość przymierzenia kolczugi lub założenia prawdziwego rycerskiego hełmu.
Wizytę w tym zamku świetnie można połączyć z wycieczką po jaskiniach i podziemną rzeką (rivière souterraine) w okolicy Labouiche.
Gdy tylko wyjedziesz z Tuluzy wynajętym autem, będziesz jechać przez piękne krajobrazy, niezależnie od tego, w którą stronę się wybierzesz. Na południu krajobraz staje się coraz bardziej górzysty, na północy jedziesz przez zalesione wzgórza, na północnym wschodzie przez mało znany region winiarski Gaillac, a na zachodzie przez wiejskie Gers, które często porównuje się do włoskiej Toskanii.
Będziesz się świetnie bawić, po prostu jeżdżąc tu i tam i zatrzymując się tam, gdzie jest ładnie. Chcemy jednak zwrócić twoją uwagę na kilka rezerwatów przyrody, które łatwo możesz odwiedzić wynajętym autem z Tuluzy.
Wąwóz i jaskinie Padirac to jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk przyrodniczych w Masywie Centralnym. To nie jest zwykła jaskinia, bo jej wejście to gigantyczna dziura o szerokości ponad trzydziestu metrów. Sto metrów niżej płynie rzeka, która przedziera się przez rozległy system jaskiń. Jak już zejdziesz na dół, możesz wybrać się na przejażdżkę łódką po tej rzece.
Z Montréjeau, ponad sto kilometrów na południowy zachód od Tuluzy, droga N125 biegnie wzdłuż rzeki Garonny aż do granicy z Hiszpanią. To piękna trasa zarówno pod względem historycznym, jak i krajobrazowym.
Wszystko zaczyna się już w Saint-Bertrand-de-Comminges, pięknym średniowiecznym miasteczku. Centrum charakteryzują malownicze uliczki z domami z muru pruskiego oraz mnóstwo fajnych tarasów i restauracji, ale to przede wszystkim ogromna katedra przyciąga wzrok.
Jeśli jedziesz dalej na południe, warto od czasu do czasu zjechać na pobocze, żeby podziwiać piękną przyrodę w dorzeczu Garonny. Droga N125 kończy się przy Pont du Roi, na granicy francusko-hiszpańskiej. W latach trzydziestych i czterdziestych było to ważne ogniwo tak zwanej Route de la Liberté. Przez ten most Hiszpanie uciekali na północ podczas hiszpańskiej wojny domowej, a podczas II wojny światowej żydowscy uchodźcy kierowali się właśnie w przeciwną stronę.
W drodze do Andory możesz zrobić sobie przerwę, żeby obejrzeć jaskinie w okolicy Tarascon-sur-Ariège. Najsłynniejsza z nich to jaskinia Niaux, w której świetnie zachowały się prehistoryczne rysunki naskalne. Tuż przed wioską o tej samej nazwie znajduje się zjazd do Grotte de la Vache. Znaleziono tam tysiące przedmiotów, a ty dowiesz się więcej o stylu życia ludzi sprzed piętnastu tysięcy lat.
Jeśli jesteś fanem modeli kolejowych, wróć wypożyczonym autem do Tarascon. Znajdziesz tam ogromną makietę kolejową w wagonie!
Region Tarn jest pełen ukrytych perełek. Zaledwie pięć kilometrów od Cordes-sur-Ciel czeka na ciebie zupełnie inne otoczenie i poczucie zachwytu! Krajobraz czerwonych wzgórz zawdzięcza swój kolor utlenianiu się żelaza w glebie. Strumyki wyrzeźbiły tu małe wąwozy, ale wodę widać tylko poza miesiącami letnimi. O zachodzie słońca czerwona poświata ziemi prezentuje się naprawdę pięknie.
Nie przegap zjazdu na parking dla wynajętego auta, bo z drogi D600 nie jest on zbyt wyraźnie oznaczony.
Kolejny taki niezwykły krajobraz znajdziesz 180 kilometrów na południowy wschód od Tuluzy: filary z piaskowca, które przy odrobinie wyobraźni przypominają piszczałki organowe. Powstały przez tysiące lat pod wpływem sił natury. Wyglądają jak surrealistyczne dzieła sztuki, które pięknie kontrastują z otaczającymi je zielonymi drzewami. Za szlaki turystyczne między tymi filarami trzeba zapłacić, ale wynajętym autem możesz też dojechać do darmowego punktu widokowego przy drodze D21.
Z Tuluzy do Castres dojedziesz wypożyczonym autem w około półtorej godziny. Na wschód od tego miasta zaczyna się park przyrodniczy Haut-Languedoc, gdzie znajdziesz różnorodne krajobrazy: góry, winnice, wąwozy, wodospady, jeziora i lasy. Ciesz się wspaniałymi widokami i odkrywaj autentyczne wioski.
Do największych atrakcji tego rezerwatu przyrody należą kładka dla pieszych w Mazamet, widok ze skały Peyremaux, zielony szlak Passapaïs oraz wędrówka przez wąwóz Héric. Ze szczytu góry Caroux (1059 m) widać zarówno Pireneje, jak i Morze Śródziemne.
Pireneje są pełne imponujących przełęczy. Dwie godziny jazdy na południe od Tuluzy droga D17 prowadzi przez Col de Péguère (1375 m n.p.m.), znaną z etapów Tour de France. Stamtąd możesz wybrać się na wspaniałą wędrówkę na Cap du Carmil (1617 m n.p.m.). Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane!
Idąc dalej na południe drogą D85 i przez przełęcz Col d’Agnes, dotrzesz na płaskowyż Coumebière – to fantastyczne miejsce na długie wędrówki przez gęste lasy i wzdłuż idyllicznych górskich jezior.
Jeśli wypożyczyłeś auto w Tuluzie, z tego miasta dojedziesz do Arreau – położonego po zachodniej stronie rozległego Parku Narodowego Pirenejów – w około dwie godziny. W tym parku znajdziesz najpiękniejsze szczyty, kotły lodowcowe i ponad dwieście górskich jezior o turkusowej wodzie.
Cirque de Gavarnie jest bardzo znany, zwłaszcza dzięki wodospadowi o wysokości 422 metrów. Jest tam dość tłoczno, zwłaszcza w miesiącach letnich. Spokojniej jest w równie pięknym Cirque de Troumouse, choć nie ma tam tak wysokich wodospadów.
Wynajętym autem możesz podbić przełęcz Col du Tourmalet lub Col d’Aubisque, ale uważaj na kolarzy, bo potrafią tu zjeżdżać z zawrotną prędkością.
Chcesz zwiedzić coś więcej niż tylko okolice Tuluzy? Rozważ wtedy wynajem samochodu w ramach tzw. opcji „one-way”. Innymi słowy: odbierzesz auto w Tuluzie, a oddasz je w innym miejscu. Popularne trasy „one-way” prowadzą z Tuluzy do Montpellier, Marsylii czy Nicei. W drugą stronę miasta takie jak Biarritz i Bordeaux są chętnie wybierane jako punkt końcowy wynajmu „one-way” w historycznym regionie Gaskonii.
Obwodnica Tuluzy jest bezpłatna, ale musisz zapłacić za przejazd, gdy tylko zjedziesz z niej na jedną z autostrad. To często najszybszy sposób, by gdzieś dojechać, ale też najnudniejszy.Drogi krajowe(N) idepartamentalne(D) są o wiele przyjemniejsze w jeździe. A skoro wynająłeś auto w Tuluzie na wakacje, to przecież nie spieszy ci się, prawda?
Nie zawsze da się jednak uniknąć jazdy po drogach płatnych. Jeśli w wypożyczonym aucie masz elektroniczny czytnik opłat, możesz korzystać ze specjalnego pasa ruchu (Télépéage). Niektóre wypożyczalnie oferują abonament, ale często nie jest to opłacalne. Oprócz opłaty za przejazd płacisz wtedy jeszcze dodatkową kwotę za każdy dzień. Jeśli zamierzasz jeździć po drogach płatnych tylko sporadycznie, najlepiej po prostu płacić samodzielnie gotówką lub kartą kredytową.
W Oksytanii jest tyle do zobaczenia i zrobienia, że wynajęcie samochodu w Tuluzie to zdecydowanie najlepszy sposób, żeby jak najlepiej wykorzystać wakacje. Transport publiczny jest ograniczony, połączenia często są źle skoordynowane, a autobusy nie zawsze jeżdżą codziennie.
Z wypożyczonym autem z Tuluzy:
Możesz zwiedzić kilka atrakcji w ciągu jednego dnia
Zatrzymaj się gdzie chcesz i kiedy chcesz, żeby podziwiać widoki, zrobić zdjęcia czy urządzić piknik
Zazwyczaj wyjdzie ci to taniej, jeśli podróżujesz z kilkoma osobami
Niezależnie od tego, czy chcesz wynająć auto w Tuluzie na lotnisku, czy na dworcu kolejowym, na naszej stronie możesz bardzo łatwo porównać ceny wynajmu samochodów. A my sprawimy, że Twoje wakacje będą bez zmartwień. Wybierz auto z oznaczeniem „Bez zmartwień”, a Twoja franszyza będzie pokryta! Zarezerwuj już dziś samochód w Tuluzie i wybierz się na fantastyczne jednodniowe wycieczki lub długą podróż samochodem po południowej Francji!
Jakie ubezpieczenie najlepiej wybrać i jaki wygląda kwestia depozytu? Nasze artykuły zawierają przydatne informacje i wskazówki, które pomogą Ci wypożyczyć samochód odpowiedni dla Ciebie.