Wypożyczalnia samochodów Lesbos

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Lesbos za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Lesbos.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Lesbos

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Grecja
  3. Lesbos
EasyTerra Wynajem Samochodów Lesbos jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Lesbos

Wprowadzenie

Lesbos (lub Lésvos) jest drugą największą grecką wyspą. Jej krajobraz jest zdominowany przez dwa szczyty górskie: Lepetymnos (967 m) i Olimp (939 m, góry nie należy mylić z Olimpem, który znajduje się na terenach kontynentalnej Grecji). Wyspa zwana jest także Mitilíni przez wielu Greków, od stolicy wyspy Mityleny. Skamieniały Las Lesbos, na który składają się drzewa sekwoi jest znany na całym świecie. Las, który znajduje się na zachodzie wyspy, został pokryty falą lawy. Dziś jest chronionym obszarem przyrodniczym.
Słowo "lesbijka" pochodzi od nazwy wyspy Lesbos. Jest zaczerpnięte z wierszy poetki Safony, która w Mitylenie prowadziła placówkę edukacyjną dla dziewcząt. Jej poezja dotycząca dziewcząt charakteryzowała się namiętnym językiem, choć nigdy nie udowodniono, by Safona pozostawała z nimi w romantycznych relacjach.

Ludność

Lesbos ma około 90 000 mieszkańców, z czego jedna trzecia żyje w stolicy wyspy.

Położenie

Lesbos jest usytuowane na wschodzie Morza Egejskiego, zaraz przy wybrzeżu Turcji. Wyspa Kos jest położona na południe od Lesbos, tureckie miasto Izmir jest na południowym-wschodzie. Linia południowego wybrzeża ma dwie głębokie zatoki - Geras i Kallonis.

Gospodarka

Turystyka odgrywa ważną rolę dla lokalnej gospodarki. Goście wyspy zazwyczaj odwiedzają stolicę oraz przybrzeżne miasta Plomari, Molyvos i Eressos. Na produkcję rolniczą składają się oliwki, figi i zboża. Na wyspie jest nie mniej niż 11 milionów drzew oliwnych. Pokrywają one prawie połowę powierzchni wyspy. Oliwki są przetwarzane na oliwę. Ponadto na wyspie znajdują się garbarnie i fabryki mydła.

Lotniska

Lotnisko wyspy - Port lotniczy Mitylena (lub im. Odysseasa Elytisa) - jest położony na skrajnym południowym wschodzie wyspy, osiem kilometrów na południe od stolicy.  Odbywa się z niego wiele lotów to Aten, Saloników, Chios i Lemnos. Latem zaś odlatuje z niego wiele lotów czarterowych. Istnieje połączenie autobusowe z lotniska do centrum stolicy wyspy.

Transport publiczny

Na wyspie Lesbos funkcjonuje niezawodny transport publiczny. Do większość znaczących miejsc można się dostać autobusem. Często jednak autobusy nie odjeżdżają przez kilka godzin w środku dnia (od godziny jedenastej rano do pierwszej po południu). Poza szczytem sezonu częstotliwość kursów jest racjonalnie zredukowana. Większość autobusów odjeżdża we właściwym czasie z stacji autobusowej ulokowanej w centrum stolicy.

Z portu stolicy istnieją połączenia promem na inne wyspy Morza Egejskiego oraz do Aten.

Ruch uliczny i parkowanie

Większe drogi wyspy są z reguły utrzymane w dobrym stanie. Jeśli chcesz się zapuścić w głąb wyspy, zalecamy wynajęcie samochodu z napędem na cztery koła. Drogi, które czasami nie oferują nic więcej niż żwirową nawierzchnię, potrafią być bardzo krzywe i kręte. Zawsze szykuj się na niespodziewane: ludzie, zwierzęta, gokarty na samym środku drogi. Jedź ostrożnie, ponieważ luźne kamyki mogą poważnie uszkodzić podwozie Twojego wynajętego samochodu.

Hotele

Lesbos nie jest jeszcze szczególnie popularnym wśród turystów miejscem, aczkolwiek istnieje kilka typowo turystycznych centrów jak Molyvos na północy oraz Eressos na zachodzie. Tam spotkasz się z dużą różnorodnością hoteli, noclegów typu "łóżko i śniadanie" lub apartamentów. Wiejskie chatki są często umiejscowione w bardzo odosobnionych miejscach, co sprawia, że wynajęcie samochodu będzie nieodzowne. W lecie powinieneś rezerwować noclegi z wyprzedzeniem

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji na temat Lesbos, polecamy Google oraz następujące źródła:

Wszystkie miasta w Lesbos

EasyTerra Wynajem Samochodów Lesbos porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: