Wypożyczalnia samochodów Saloniki

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Saloniki za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Saloniki.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Saloniki

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Grecja
  3. Saloniki
EasyTerra Wynajem Samochodów Saloniki jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Saloniki

Wypożyczalnia samochodów Saloniki
Wypożyczalnia samochodów Saloniki

Wprowadzenie

Saloniki to drugie co do wielkości miasto Grecji oraz stolica regionu Macedonii. Nazwy Saloniki i Tesaloniki stosowane są wymiennie. Stare miasto znajduje się w pewnego rodzaju amfiteatrze wokół Zatoki Saloniki z Białą Wieżą z epoki Bizancjum jako punkt rozpoznawczy. Wzdłuż morza znajduje się 12 kilometrowa promenada. Inne pozostałości po murze bizantyjskiego miasta mieszczą się na północ od starego miasta. W centrum miasta znajdują się przepiękne bizantyjskie kościoły. 

Ludność

Miasto samo w sobie liczy 360000 mieszkańców ale w ostatnich latach liczba ta zaczęła spadać. Coraz więcej ludzi opuszcza zatłoczone centrum i przeprowadza się na przedmieścia, które znajdują się głównie na wschód od miasta. Włącznie z przedmieściami miasto liczy ponad miliom mieszkańców. 

Położenie

Saloniki znajdują się na północy Grecji nad zatoką, która została nazwana na cześć miasta. Zatoka jest częścią Morza Egejskiego.

Gospodarka

Miasto posiada ważny port morski i stanowi przemysłowe oraz gospodarcze centrum północnej Grecji. Na obszarze portowym znajduje się dużo przemysłu petrochemicznego (na przykład rafinerie ropy naftowej). Ponadto mieszczą się tu również zakłady stalowe i maszynowe oraz rozległy przemysł farmaceutyczny. 
Miasto jest centrum transportowym i czerpie korzyści z pojawiających się nowych gospodarek w Europie Wschodniej. Wiele produktów pochodzi z lub jest przeznaczonych dla byłych komunistycznych krajów i transportowane są przez port morski w Salonikach. 

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko Macedonia znajduje się 15 kilometrów na południowy zachód od miasta. Wiele samolotów z lub do greckiej stolicy, Aten zatrzymuje się na tym lotnisku. Ponadto istnieją bezpośrednie połączenia między innymi do Mediolanu, Rzymu, Zürichu, Düsseldorfu, Monachium, Moskwy i Londynu. Kursują również loty na wyspy na Morzu Egejskim i Morzu Jońskim. 

Transport publiczny

Obecnie transport miejski składa się całkowicie z autobusów. Istnieją dwa typy: regularne i prywatne. W prywatnych autobusach wchodzisz pierwszymi drzwiami i kupujesz bilet u kierowcy. Do regularnych autobusów możesz kupić bilet w biletomacie, wymagana jest dokładna kwota aby go zakupić.

W 2006 roku rozpoczęto prace nad budową systemu metra, które powinno zostać ukończone w 2012 roku. Miasto spodziewa się, że metro ulży ogromnym korkom, które obecnie są zmorą dla Saloników.

Saloniki to ważny węzeł kolejowy. Kursują różne pociągi z Aten (Stacja kolejowa Larissa), włącznie z nocnymi pociągami, jak również połączenia do wielu innych miejsc w Grecji. Znajdziesz tu międzynarodowe pociągi do Skopje w Macedonii, Belgradu w Serbii, Budapesztu na Węgrzech i Istambułu w Turcji. Większość pociągów nie posiada przedziałów dla palących.

Ponadto istnieje oczywiście wiele firm oferujących kursy promowe do wielu wysp na Morzu Egejskim.

Ruch miejski i parkowanie

Autostrada GR-1/E75 łączy Saloniki z Atenami (około 5 godzin jazdy). Wokół miasta biegnie obwodnica w kształcie koła z zachodniej przemysłowej części miasta do obszarów mieszkalnych we wschodnim regionie.
Układ ulic w centrum miasta jest regularny, jednak ruch miejski jest zatłoczony i chaotyczny. Znajdziesz tu wiele ulic jednokierunkowych, które często są źle oznakowane na mapach. Dodaj do tego fakt, że trudno jest znaleźć miejsce parkingowe. Jeśli chcesz odwiedzić centrum Saloników, lepiej będzie nie korzystać z wypożyczonego samochodu.

Jeśli chcesz parkować auto w mieście, możesz spróbować zaparkować na parkingu przy Plateia Eleftherias. Jeśli ten parking nie ma wolnych miejsc, możesz się zaparkować na bezpłatnym parkingu miejskim na południe od Muzeum Kultury Bizantyjskiej, niedaleko od Białej Wieży. Stamtąd można dojść do centrum spacerem w 20 minut. Ten parking nie jest bezpieczny w nocy!
Niezwykłą rzeczą jest podziemny, automatyczny parking w pobliżu YMCA. Możesz zaparkować auto w pewnego rodzaju windzie, która przetransportuje go w wolne miejsce parkingowe (w pełni automatycznie). Trwają prace nad budową następnych parkingów podziemnych.

Hotele

Miasto jest centrum handlu i z tego powodu znajduje się tu wiele hoteli, które celują w turystów biznesowych. Przeważnie nie są one zbyt przytulne, ale są przede wszystkim funkcjonalne, chociaż w ostatnich latach wybudowano tak zwane hotele "boutique". Polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem niezależnie od miesiąca, w którym się tu wybierasz, a szczególnie na jesieni, kiedy odbywa się tu duży targ handlowy, po którym następuje ogromny festiwal kultury na cześć bogini Demetry.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Salonikach polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Saloniki

EasyTerra Wynajem Samochodów Saloniki porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Grecja, ale w mieście innym niż Saloniki, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Grecja stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Grecja chciałabyś wypożyczyć samochód.