Wypożyczalnia samochodów Formentera

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Formentera za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Formentera.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Formentera

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Hiszpania
  3. Wypożyczalnia samochodów Formentera
EasyTerra Wynajem Samochodów Formentera jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Formentera

Wprowadzenie

Formentera to najmniejsza wyspa wchodząca w skład Balearów. Do niedawna była jedynie dostępna dzięki połączeniu łódką z Ibizy, ale dziś istnieją też połączenia promem z hiszpańskiej części kontynentalnej. Formentera posiada piękne, piaszczyste plaże, a większość z nich jest również przyjazna dla nudystów.

Nurkowie profesjonalni oraz ci z podstawowym sprzętem mogą odkrywać podwodny świat Formentery. Wyspa jest również wymarzonym miejscem dla wszystkich windsurferów oraz żeglarzy.

Ludność

Wyspa posiada jedynie 9,000 mieszkańców. W okresie letnim między lipcem oraz sierpniem, mieszkańcy stanowią zdecydowaną mniejszość w stosunku do przybywających turystów. Formentera jest szczególnie popularna wśród Włochów.

Położenie

Formentera leży około 7 kilometrów na południe od Ibizy. Wyspa ma długość jedynie 19 kilometrów. Najwyższym punktem wyspy jest wschodni odcinek wybrzeża blisko La Mola, gdzie strome skały wyrastają z morza na wysokość 192 metrów.

Gospodarka

Turystyka jest głównym filarem gospodarki. Poza tym mieszkańcy żyją głównie z rybołówstwa oraz uprawy winogron oraz cystrusów.

Lotniska

Formentera nie posiada lotniska i można się do niej dostać jedynie promem.

Transport publiczny

W miesiącach letnich wyspa oferuje transport autobusowy (co pół godziny) z zatoki promowej do wielu miejsc na wyspie. Uwaga: sprawdź czy kierowca autobusu jedzie do wybranej miejscowości/miejsca, gdyż nie wszystkie autobusy zatrzymują się przy tych samych przystankach.

Podróż promem z lub do Ibizy zabiera trochę ponad pół godziny (szybki prom) lub do godziny (prom zabierający samochody).

Ruch uliczny i parkowanie

Jeżdżenie wypożyczonym samochodem po Formenterze nie jest wcale problemem. Poza głównymi drogami znajduje się wiele urokliwych dróg wiejskich wzdłuż których zobaczysz wiele starych wiatraków oraz wież. Morze nigdy nie jest daleko kiedy znajdujesz się na wyspie, a podróżując wypożyczonym samochodem możesz z powodzeniem szukać małej plaży tylko dla siebie.

Hotele

Formentera posiada dużą ofertę opcji noclegowych. Na wyspie znajdziesz hotele luksusowe, ale także apartamenty, wille oraz domki. Nawet w mniejszych miejscowościach nigdy nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pokoju, choć w takim wypadku byłby to zwykle w skromnym pensjonacie.

Linki zewnętrzne

Celem uzyskania pełniejszej informacji na temat Formentery, zalecamy skorzystanie z Google oraz z następujących linków:

Wszystkie miasta w Formentera

EasyTerra Wynajem Samochodów Formentera porównuje ceny wypożyczalni w następujących miastach: