Wypożyczalnia samochodów Monachium

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Monachium za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Monachium

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Niemcy
  3. Monachium
EasyTerra Wynajem Samochodów Monachium jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Monachium

Wypożyczalnia samochodów Monachium
Wypożyczalnia samochodów Monachium

Wprowadzenie

Monachium to trzecie co do wielkości miasto w Niemczech oraz stolica Bawarii (po niemiecku: Bayern).
W centrum starego miasta (Altstadt) znajduje się wiele interesujących historycznych budynków. Plac Mariacki jest sercem miasta z pięknym nowym neogotyckim ratuszem. Budynek ten posiada wieżę z symbolem miasta - małym mnichem. Nazwa miasta pochodzi od niemieckiego słowa "mönchen" oznaczającego małego mnicha.

Co roku, na początku ostatniej soboty września Monachium staje się sceną wielkiej fety, Oktoberfestu. Ogromne ilości piwa są spożywane przez miliony turystów. 

Ludność

Miasto posiada 1,3 miliona mieszkańców, jednakże włączając przedmieścia Wielkie Monachium jest dwa razy większe.

Położenie

Monachium leży nad rzeką Izarą na południu Niemiec blisko północnej części Alp. Dzięki tej lokalizacji w lecie mogą występować deszcze, a zimy mogą być dość chłodne. Czasami wieje ciepłe powietrze z gór (föhn), które potrafi zwiększyć temperaturę w ciągu kilku godzin. 

gospodarka

Miasto posiada najsilniejszą ze wszystkich gospodarkę w Niemczech. Monachium przewodzi w rozwoju biotechnologii, ICT oraz nowych usługach. Niemieckie biura Microsoftu mieszczą się w Monachium, tak samo jak technologiczne giganty Siemens i Infineon. Pojazdy i przemysł maszynowy jest także dobrze reprezentowany przez fabryki i biura BMW, Man (ciężarówki), MTU Aero Engines oraz Krauss-Maffei.
Ponadto miasto jest centrum finansowym. Giganci ubezpieczeniowi tacy jak Allianz czy Munich Re również posiadają swoje biura w mieście. Znajduje się tu także duża liczba domów wydawniczych oraz odbywa się wiele targów i konferencji.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko Franza Josefa Straussa znajduje się 30 kilometrów na północny wschód od miasta. Lotnisko posiada wiele międzynarodowych połączeń na przykład z Londynem, Amsterdamem oraz Paryżem. Istnieją dwa połączenia kolejowe (Schnellbahn) z lotniskiem: S1 ze wschodniej części miasta oraz S8 z zachodniej. W planach jest wybudowanie połączenia koleją magnetyczną między lotniskiem a stacją kolejową Hauptbahnhof. Oznacza to, że z centrum miasta będzie można dojechać na lotnisko w ciągu 10 minut. 

Transport publiczny

Monachium posiada doskonałą sieć połączeń transportu publicznego składającą się z kolei miejskiej (S-Bahn), metra (U-Bahn), tramwajów oraz autobusów. Hauptbahnhof oraz mniejsze stacje kolejowe Pasing i Ostbahnhof to ważne węzły transportu publicznego. Tramwaje i  U-Bahn są dogodnym sposobem na  zwiedzanie miasta. Na przedmieścia zabiorą Cię koleje S-Bahn.
Możesz kupić bilet dzienny, który jest ważny w całej sieci transportowej. Ponadto istnieje Streifenkarte porównywalna do holenderskiej strip card (karta miejska)

Ruch uliczny i parkowanie

Miasto znajduje się na skrzyżowaniu niemieckich autostrad (Autobahn), które łączą się w obwodnicę (Mittlerer Ring) wokół miasta. Miej na uwadze, że te autostrady są bardzo zatłoczone podczas porannych i popołudniowych godzin, podczas weekendów oraz na początku i na końcu niemieckich wakacji. Na autostradach wokół miasta mogą być naprawdę długie korki.

Jako polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturowe centrum południowych Niemiec, Monachium jest zatłoczonym miastem. Problematycznym może być zwracanie uwagi na orientację w terenie oraz na to co dzieje się w korku. Równie ciężko jest znaleźć miejsce do parkowania. Najlepszym rozwiązaniem jest parkowanie w miejscu do tego przeznaczonym oraz dalsze podążanie w obranym kierunku na pieszo. Blisko Hauptbahnhof znajduje się duży Karlsplatz (plac), gdzie można zaparkować samochód. Na południe od obszaru handlowego Kaufingerstrasse znajduje się parking Faebergraben.

Hotele

Miasto oferuje dużą liczbę możliwości noclegowych. Wokół Hauptbahnhof znajdziesz zarówno tanie (młodzieżowe) hostele jak i luksusowe hotele. Jednakże gdziekolwiek w Monachium można znaleźć hotele z różnym standardem i cenami. Duża ilość znajduje się w rejonie Schwabing oraz wokół Ostbahnhof. Monachium przyciąga wielu biznesmenów i turystów. Gorąco polecamy zarezerwować wcześniej pokój w hotelu. Jeśli chcesz odwiedzić miasto w trakcie Oktoberfestu to musisz zarezerwować pokój z miesięcznym (nawet i rocznym) wyprzedzeniem.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu dalszych informacji polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Monachium

EasyTerra Wynajem Samochodów Monachium porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach: