Wypożyczalnia samochodów Orlando

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Orlando za Ciebie.

Podróżuj bez obaw z EasyTerra. Oszczędzasz do 60% cen wszystkich głównych wypożyczalni samochodów w Orlando.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Orlando

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone
  3. Wypożyczalnia samochodów Orlando
EasyTerra Wynajem Samochodów Orlando jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Orlando

Wypożyczalnia samochodów Orlando
Wypożyczalnia samochodów Orlando

Wprowadzenie

Orlando w amerykańskim stanie Floryda znane jest z powodu pobliskiego parku tematycznego Disney World. W Orlando znajdują się również inne parki tematyczne takie jak Sea World (Morski Świat), kompleks studia Universal Film oraz park krokodyli Gatorland, jedna z najstarszych atrakcji w mieście. Miasto samo w sobie jest popularne przede wszystkim jako raj sklepowy. W otoczeniu znajduje się wiele jezior.

Ludność

Miasto posiada tylko 215000 mieszkańców, jednakże wokół Orlando mieszczą się rozległe przedmieścia z całkowitą liczbą dwóch milionów mieszkańców. Jak w przypadku innych miast na Florydzie, Orlando posiada znaczną liczbę latynoamerykańskiej ludności (Latynosi), pochodzą szczególnie z Puerto Rico.

Położenie

Orlando znajduje się w centrum stanu Floryda na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Jego położenie było kluczowe przy podjęciu decyzji o otwarciu Disney Worldu właśnie tutaj: Orlando jest mniej nawiedzane przez huragany niż takie miasta przybrzeżne jak Tampa czy Miami.

Gospodarka

Turystyka jest najważniejszym źródłem dochodu Orlando. Co roku miasto przyciąga 50 milionów krajowych i zagranicznych turystów, którzy odwiedzają przede wszystkim parki tematyczne. Miasto organizuje także wiele konferencji i wystaw w Orlando County Convention Centre (200000 metrów kwadratowych). Istnieje tu również niewielki przemysł lotniczy i prowadzone są badania nad eksploracją kosmosu. Produkuje się oprogramowanie komputerowe i sprzęt komputerowy.

Lotniska

Międzynarodowe Lotnisko w Orlando znajduje się 10 kilometrów na południowy wschód od miasta. Posiada bezpośrednie połączenia z  miastami w Ameryce i Europie. Z lotniska kursują połączenia minibusami do centrum miasta i głównych atrakcji. Disney World korzysta z usług własnych busów, Magical Express. Istnieje również połączenie kolejowe. Jeśli chcesz odwiedzić główne atrakcje z wykorzystaniem wypożyczonego samochodu skorzystaj z północnego zjazdu z lotniska i podążaj drogą SR 528 Zachodnią do drogi międzynarodowej. Do Disney Worldu można dojechać korzystając z południowego zjazdu w kierunku drogi SR 417 Południe. Ze zjazdu piątego podążaj SR 536 prosto do Disneya. W obu przypadkach trzeba uiścić opłatę drogową.

Na północy miasta leży Międzynarodowe Lotnisko Orlando Sanford. Oprócz lotów krajowych odprawiane są tu loty do miast w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Inne miasta europejskie obsługiwane są przez Icelandair, robiąc przystanek w Reykjaviku.

Lotnisko "dla kadry wyższego szczebla" w Orlando znajduje się trzy kilometry na wschód od centrum miasta. Jak sama nazwa wskazuje używane jest przez podróżujących biznesmenów w lotach krajowych. 

Transport publiczny

Istnieje rozbudowany system sieci autobusowej, który składa się z ponad 60 linii obsługiwanych przez Lynx Bus Service. Główny dworzec autobusowy znajduje się przy ulicy Livingstone. Stamtąd można skorzystać z bezpłatnego autobusu do centrum miasta (Lymmo Bus). Atrakcje wzdłuż International Drive oraz Universal Drive obsługiwane są przez I-Ride Trolley. Ten autobus porusza się dość wolno ponieważ ruch na tych drogach jest często duży.

Dworzec autobusowy Greyhound Bus znajduje się na terenie przemysłowym (555 N John Young parkway). Z tego terminala kursują połączenia do głównych atrakcji. Z dworca Amtrak (1400 Sligh boulevard) odjeżdżają pociągi do Miami i innych amerykańskich miast. Sanford na północy Orlando jest punktem początkowym dla wycieczki samochodowej do Lorton w Wirgini, niedaleko amerykańskiej stolicy Waszyngton.

Ruch miejski i parkowanie

Najważniejszą drogą, która biegnie prosto przez Miami jest międzystanowa droga numer 4, która łączy Daytona Beach (90 kilometrów na północny wschód) z  Tampa na południowym zachodzie. W centrum Orlando droga ta krzyżuje się z drogą ekspresową wschód-zachód (SR408). Główne atrakcje znajdują się na International Drive, która biegnie równolegle do międzystanowej 4. W ostatnich latach ruch w mieście znacznie się zwiększył. W 2009 roku do użytku wejdzie kolej podmiejska, która powinna rozwiązać problem tych zatłoczonych dróg.

Wszystkie główne atrakcje posiadają duże parkingi za które nie musisz płacić jeśli zatrzymasz się w hotelu na terenie parku tematycznego. W tym przypadku transport między atrakcjami jest bezpłatny, ale pokoje w tych hotelach są dość drogie. 

Hotele

W Orlando oraz w jego okolicy znajduje się wiele hoteli: pomijając Las Vegas posiada największą liczbę hoteli ze wszystkich miast w USA. Wielu ludzi przyjeżdża do miasta, aby zobaczyć Disney World. Oprócz hoteli w parkach tematycznych, możesz również skorzystać z jednego z hoteli znajdujących się wzdłuż International Drive lub w  Kissimmee. Upewnij się, że zarezerwowałeś swój pokój w hotelu ze znacznym wyprzedzeniem (kilka miesięcy, nawet do roku naprzód!) jeśli chcesz mieć zakwaterowanie blisko głównych atrakcji Orlando. 

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Orlando polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł: