Wypożyczalnia samochodów Curaçao

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Curaçao za Ciebie.

  • Anulowaniegratis
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 8000+ lokalizacji
Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Curaçao

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Curaçao
EasyTerra Wynajem Samochodów Curaçao jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Curaçao

Wprowadzenie

Curacao jest największą wyspą wśród wszystkich Antyli Holenderskich, które są częścią Królestwa Niderlandów. Wiecznie słoneczna wyspa przyciąga wczasowiczów, zarówno Amerykanów jak i Europejczyków. Stolicą wyspy jest Willemstad, która mieści się po obydwu stronach zatoki św. Anny. Najstarsza część miasta nazywa się "Punda" ("punkt"), po drugiej stronie leży "Otrabanda" (dosłownie "druga strona").

Ludność

Curacao ma ponad 170 000 mieszkańców. To bardzo międzynarodowy tłum: mieszkańcy pochodzą z 50 różnych krajów.

Położenie

Wyspa ma 61 kilometrów długości i między 5, a 14 kilometrami szerokości. Leży na południu Morza Karaibskiego. Na zachód od wyspy leży Aruba, a na wschód Bonaire. Odległość do południowo-amerykańskiego lądu (Wenezueli) wynosi około 70 kilometrów.

Gospodarka

Pomimo, że gospodarka wyspy nie rozkwitała w ostatnich latach, jej mieszkańcy radzą sobie dużo lepiej, niż Ci z wielu innych południowo-amerykańskich wysp. Rafinerie ropy są głównym pracodawcą, a port (jeden z największych w regionie) także pełni ważną rolę dla gospodarki. Ponadto, wyspa posiada rozbudowany sektor usług, z naciskiem na usługi finansowe. Turystyka ma również znaczący wkład w ekonomię wyspy, mimo że sąsiednie Aruba i Bonaire to popularniejsze cele wakacyjnych podróży.

Lotniska

Międzynarodowym lotniskiem Curacao jest Port Lotniczy Hato, który mieści się na północnym zachodzie od Willemstad. Z lotniska odbywają się loty na inne wyspy Antyli Holenderskich, jak i do Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych i Europy. Lot do Amsterdamu trwa 9 godzin.

Transport publiczny

Transport publiczny na wyspie zapewnia firma Autobus Bedrijf Curacao, która używa dużych żółtych i niebieskich autobusów nazywanych "konwojami", które zatrzymują się tylko przy formalnych przystankach autobusowych. Ponadto po wyspie poruszają się jeszcze minibusy, nazywane po prostu "busami" (co da się odczytać z ich rejestracji). Te zatrzymają się gdziekolwiek chcesz. Miejskie autobusy odjeżdżają co godzinę, autobusy do miejsc takich jak Willemstand nie mają tak wysokiej częstotliwości. W niedziele częstotliwość przyjazdów jest jeszcze rzadsza.

Ruch uliczny i parkowanie

Jeżdżenie po Curacao nie jest bardzo trudne, jeśli masz na uwadze kilka faktów. Lokalna społeczność absolutnie nie żyje pośpiesznie i jeździ dosyć wolno (maksymalna dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym to 45 km na godzinę, wszędzie indziej jest to 60 - 80 km na godzinę). Ludzie często wykonują skręty, zawracanie lub nagłe hamowanie bez sygnalizowania, dlatego warto zachować pewną rozsądną odległość. Także na skrzyżowaniach z trzema drogami (w kształcie litery "T"), pierwszeństwo przejazdu ma ruchliwa ulica.

W Willemstad możesz mieć trudność ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Zawsze można znaleźć miejsce parkingowe na dużym darmowym parkingu Waaigat, aczkolwiek nocą nie jest to bezpieczne miejsce. W starej dzielnicy Punda i blisko Wilhelminaplein są również strzeżone parkingi, których stawka wynosi zazwyczaj 0,50 guldena antylskiego. Musisz także zapłacić jeśli chcesz zaparkować blisko tych parkingów. Wszędzie indziej, parkowanie jest darmowe. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie: dobrze zamykaj samochód i nie zostawiaj w nim kosztowności. Zalecamy parkowanie samochodu w dobrze oświetlonych miejscach.

Hotele

Curacao posiada bogatą ofertę noclegową, od luksusowych centrów wakacyjnych po przytulne, mniejsze hotele. Wyspa przyciąga gości przez cały rok, dlatego zalecamy rezerwację pokoju hotelowego z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli chcesz skorzystać z konkretnego hotelu.

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji na temat Curacao, zalecamy Google oraz następujące źródła:

Wszystkie miasta w Curaçao

EasyTerra Wynajem Samochodów Curaçao porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujących miastach: